Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

4 patarimai keliaujantiems autostopu

1 patarimas keliaujantiems autostopu

Veskite popierinius užrašus

Piirmas patarimas keliaujantiems autostopu – veskite užrašus. Nešiojamasis kompiuteris ar išmanusis telefonas gali išsikrauti netinkamiausiu metu. Visada gerai turėti kelioninę užrašų knygelę. Ten nusibraižykite mini kelionės planą, susižymėkite tarpinius miestus (tai ypač svarbu jei keliaujate ne Lietuvoje).

Kelioninėje užrašų knygelėje patogu užsirašyti sutiktų žmonių vardus, kontaktus, vairuotojų patarimus ir kitą svarbią informaciją. Deje, kaip išmanusis įrenginys gali išsikrauti, taip kelionių užrašus galite pamesti. Pasidarykite svarbiausių puslapių nuotraukas.

Kartą to būtinumu jau įsitikinau, kad mūms su Kamile keliaujant autostopu, užmiršau užrašus viename iš mus pavežusių automobilių. Dvi savaitės prieš tai Gruzijoje susipažinom su keliais Iraniečiais, davusiais savo kontaktinius duomenis ir pakvietusiais kelionės Irane metu aplankyti juos. Nuojauta kuždėjo, kad tie duomenys dar pravers ir, kad verta apsidrausti, pasidarant to puslapio kopiją. Tokiu būdu pametus knygelę mums pavyko susisiekti su Iraniečiais ir aplankyti juos Irano sostinėje Teherane.

2 patarimas keliaujantiems autostopu

Turėkite su savimi palapinę

Antras patarimas keliaujantiems autostopu – turėkite palapinę. Kelionės pakeleivingais automobiliais pasižymi tuo, kad niekada tiksliai nežinote ar iki vakaro pasieksite iš anksto suplanuotą kelionės tikslą. Labai gali būti, kad kelionė baigsis mažame miestelyje neturinčiame viešbučio ar svečių namų ar tiesiog vidury laukų – toli nuo civilizacijos. Palapinė tokiu atveju tikras išsigelbėjimas.

Patarimai keliaujantiems autostopu. Arklys prie palapinės

Smagus prisiminimas iš mūsų kelionės autostopu per Rumuniją. Pasistatę palapinę tuščioje ganykloje buvom pažadinti šio bičiulio, rupšnojančio mūsų žalią palapinę. 🙂

Mes kelionės Europoje metu palapinėje nakvojome beveik visas naktis. Taip sutaupėme daug pinigų, kadangi šeimininkų sutinkančių mus priimti nakvynei Couchsurfing.com svetainėje ieškoti nesisekė. Vienintelį radome Rumunijoje, Brasov mieste.

3 patarimas keliaujantiems autostopu

Turėkite pakankamai geriamo vandens

Sakoma, kad jei turėsi su savimi lietsargį – lietaus nebus. Ne kartą įsitikinome, kad panaši taisyklė galioja ir keliaujant autostopu. Jei pasiimsi su savimi nepakankamai geriamo vandens, įstrigsite kur vidury laukų kaitinant saulei ir lyg tyčia niekas nestos.

Keliautojas Slovakijoje

Taip būna kai karštą dieną pritrūksti vandens. Patarimas keliaujantiems autostopu – pasirūpinkite vandens atsargomis.

Stengdavomės su savimi turėti bent keturis litrus geriamojo vandens atsargų. Tai reiškė keturis papildomus kilogramus svorio kuprinėje, bet nekartą mus išgelbėjo. Būtume pakliuvę į nevieną sunkią situaciją be šios atsargumo priemonės.

Trečias patarimas keliaujantiems autostopu

Nebijokite klausti/prašyti pagalbos

Dar vienas patarimas keliaujantiems autostopu – nebijokite prašyti pagalbos ar patarimo sutiktų žmonių. Galite kelias valandas stovėti ir laukti sustojančio automobilio arba galite pasiteirauti vietinių, kuri vieta jų stabdymui būtų tinkamiausia. Panaši situacija mums buvo Lenkijoje prie Krokuvos. Stabdėme automobilius prie degalinės, klausėm degalinės klientų į kurią pusę jie važiuoja ir jokios naudos… Po kurio laiko vietinė linksma moterytė nurodė, kur tranzuoti mums būtų geriau. Moteris užsiminė, kad į mūsų pasirinktą vietą dažniausiai atvyksta vietos gyventojai užsipilti kuro ir grįžta atgal į miestą. Paklausėme jos patarimo ir po kurio laiko linksmi važiavom į Zakopanę su savo išgelbėtoju Wieslavu.

Kelionė autostopu per Lenkiją

Prie Krokuvos automobilius stabdėm net kelias valandas. Mūsų išgelbėtojas Wieslavas negalėjo tuo patikėti.