4 patarimai keliaujantiems autostopu

1. VESKIT POPIERINIUS UŽRAŠUS

Pirmas patarimas keliaujantiems autostopu – veskit užrašus. Nešiojamas kompiuteris ar išmanusis telefonas gali išsikraut pačiu netinkamiausiu metu. Visada gerai turėt kelioninę užrašų knygelę. Ten nusibraižykit mini kelionės planą, susižymėkit tarpinius miestus. Tai ypač svarbu jei keliaujate ne Lietuvoj.

Kelioninėj užrašų knygelėj patogu užsirašyti sutiktų žmonių vardus, kontaktus, vairuotojų patarimus ir kitą svarbią informaciją. Deje, kaip išmanusis įrenginys gali išsikrauti, taip kelionių užrašus galit pamesti. Pasidarykit svarbiausių puslapių nuotraukas.

Kartą to būtinumu jau įsitikinau, kai mums su Kamile keliaujant autostopu po Turkiją, užmiršau užrašus viename iš mus pavežusių automobilių. Dvi savaitės prieš tai Gruzijoj susipažinom su keliais Iraniečiais, davusiais savo kontaktinius duomenis ir pakvietusiais juos aplankyt. Nuojauta kuždėjo, kad tie duomenys dar pravers ir kad verta apsidrausti, pasidarant to puslapio kopiją. Tokiu būdu pametus knygelę mums pavyko susisiekti su Iraniečiais ir aplankyt juos Irano sostinėj Teherane.

2. TURĖKIT SU SAVIMI PALAPINĘ

Antras patarimas keliaujantiems autostopu – turėkit palapinę. Kelionės pakeleivingais automobiliais pasižymi tuo, kad niekada tiksliai nežinot ar iki vakaro pasieksit iš anksto suplanuotą kelionės tikslą. Labai gali būti, kad kelionė baigsis mažame miestelyje neturinčiame viešbučio ar svečių namų ar tiesiog vidury laukų – toli nuo civilizacijos. Palapinė tokiu atveju tikras išsigelbėjimas.

Mes kelionės Europoje metu palapinėje nakvojome beveik visas naktis. Taip sutaupėme daug pinigų, kadangi šeimininkų sutinkančių mus priimti nakvynei Couchsurfing.com svetainėje ieškoti nesisekė. Vienintelį radom Rumunijoj, Brasove.

3. NEŠIOKITĖS PAKANKAMAI GERIAMO VANDENS

Ne kartą įsitikinom, kad jei keliaudamas pasiimi su savimi nepakankamai geriamo vandens, būtinai įstrigsi kur vidury laukų kaitinant saulei ir lyg tyčia niekas nesustos.

Stengdavomės turėti bent keturis litrus geriamojo vandens atsargų. Tai reiškė keturis papildomus kilogramus svorio kuprinėj, bet nekartą išgelbėjo. Kitu atveju būtume pakliuvę į ne vieną sunkią ir sveikatai kenksmingą situaciją.

4. NEBIJOKIT KLAUST PATARIMO, PRAŠYT PAGALBOS

Dar vienas patarimas keliaujantiems autostopu – nebijokit prašyt pagalbos ar patarimo atsitiktinai sutiktų žmonių. Galit kelias valandas stovėt ir laukt sustojančio automobilio arba galit pasiteiraut vietinių, kuri vieta stabdymui būtų tinkamiausia. Panaši situacija buvo Lenkijoj, kai tranzavom prie Krokuvos. Stabdėm automobilius prie degalinės, klausėm degalinės klientų į kurią pusę šie važiuoja, tačiau niekam nebuvo pakeliui… Po kurio laiko vietinė moterytė nurodė, kur tranzuot būtų geriausia. Moteris užsiminė, kad į mūsų pasirinktą vietą dažniausiai atvyksta vietos gyventojai užsipilti kuro ir grįžta atgal į miestą. Paklausėm jos patarimo ir neilgai trukus sau linksmi važiavom į Zakopanę su savo išgelbėtoju Vieslavu.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais