• Ankara. Irano vizos

  Ankara – Turkijos sostinė ir antras pagal didumą šalies miestas. Palyginus su Stambulu, Ankara pasirodė tylesnis ir ramesnis miestas. Jei stambule jautėme egzotiką, tai Ankara atrodė mums sava ir “vakarietiška”.
  Priimti mus sutiko vietinis turkas – 40 metų buhalteris apkeliavęs 54 šalis ir nuolat priimantis nakvynei keliautojus. “Tai puikus būdas atnaujinti reikalingas anglų kalbos žinias” paaiškino jis.
  Į jo namus atvykome viešuoju transportu: metro ir autobusu. Ankaros žmonės pasirodė esantys labai paslaugūs. Vos kur minutei sustodavome susiorientuoti koks jaunuolis pasiūlydavo savo pagalbą. Vienas netgi kreipėsi į pareigūnus, norėdamas išsiaiškinti kur yra mums reikalinga autobusų stotelė. Tuo metu priėjo Ruya ir Mehmet’as – porelė pasisiūliusi mus palydėti į reikiamą vietą.
  Pakeliui porelė pasakojo jog puikiai žino kur yra Lietuva ir kad turi joje pažįstamų. “Matote šias išvartytas šaligatvio plyteles?” klausė Ruya. “Čia pries kelis mėnesius buvo įvykdytas sprogimas. Aš tuo metu buvau netoliese.” Kaip bebūtų Ankara pasirodė modernus ir saugus miestas. Vienintelis ženklas primenantis apie pastaruosius įvykius Turkijoje – mąsinio susirinkimo vietose patruliuojantys pareigūnai su automatiniais ginklais.
  Mus priėmęs turkas turi savo įmonę. Konsultuoja verslininkus buhalterinės apskaitos klausimais. Jo namai kartu ir jo biuras. Labiausiai sužavėjo prabangus jo paties kabinetas su dideliu ąžuoliniu stalu, odiniais baltais ir paveikslais. Klausė kurį kambarį – kabinetą (beveik visos patalpos buvo pritaikytos darbui) norėtume rinktis mes. Mums būtų pakakę ir vietos ant grindų miegmaišiui pasitiesti – svarbu po stogu.

  akara_turkishMus dviems nakvynėms Ankaroje priėmęs žmogus 🙂
  Namų šeimininkas pasirodė esantis išsilavinęs, puikiai išmanantis istoriją ir geografiją žmogus. Dėl jo ramaus balso tono sunku buvo įsivaizduoti tokį žmogų prarandantį savitvardą. Jis vegetaras. Laisvalaikiu jis užsiiminėja joga.
  Pagrindinis tikslas Ankaroje buvo susirasti Irano konsulatą ir tiksliai išsiaiškinti apie Irano vizos gavimo procesą. Laimei nuo mūsų apsistojimo vietos Irano konsulatas buvo vos daugiau nei už dviejų kilometrų. Tikėjomės greitai susitvarkyti reikalus ir, kol lauksime vizų, judėti toliau.
  Irano konsulate mums paaiškino ką jau buvome skaitę internete – norėdami gauti Irano vizą, turime gauti tam tikrą kodą (authorization code). Konsulato darbuotojas patarė kreiptis šiuo klausimu į kelionių agentūrą ir prašyti jų pagalbos.
  Kol radome kelionių agentūrą teko pavargti. Pasukome į pasak google arčiausiai esančią, bet paaiškėjo jog ši persikėlusi į kitas patalpas. Kitoje agentūroje mums buvo patarta kreiptis į trečiąją, mat jie tik parduoda lėktuvų bilietus ir vizomis neužsiima. Toji trečia kelionių agentūra pasirodo jau neegzistuoja, o jos vietoje atsidariusi kita – mums pasirodžiusi nepatikima. Galiausiai pasukome į Saltur kelionių agentūrą. Telefonu atsiliepęs darbuotojas pareiškė “Ateikite į mūsų biurą – padėsime”.
  Saltur kelionių agentūroje dirbo virš dvidešimt žmonių. Gal ir daugiau. Niekaip nepavyko išsiaiškinti su kuriuo darbuotoju kalbėjome telefonu. Vienas siuntė pas kitą, o šis pas trečią, kol galiausiai mus pakonsultuoti sutiko aukštesnio “rango” darbuotojas. “Mes negalime Jums padėti gauti Irano vizą. Tai beveik neįmanoma” sake jis. “Patys konsulato darbuotojai tvarko šiuos reikalus”. Atsakėme, kad konsulate jau buvome ir jis paskambino geriau apie šiuos reikalus nusimanančiai kolegei. “Ankaroje yra viena kelionių agentūra galinti jums padėti” ir pasakė adresą. Tai buvo visai šalia Irano konsulato, vadinasi turėjome vėl visa kelią keliauti atgal. “Bet geriau užpildykite paraišką “authorization” kodui gauti internetu” pridūrė. Tai vėliau ir padarėme.
  Nieko daugiau Ankaroje ir nepamatėme. Mus priėmęs šeimininkas apgailestavo, kad dėl savo užimtumo negalėjo pats aprodyti lankytinų vietų. Manau į Ankarą kadanors dar grįšime, bet šį kartą turėjome keliauti toliau. Reikiamas kodas turėtų atkeliauti per dešimt darbo dienų, taiga turime laiko. Sekantis tikslas – kvapą gniaužiantis Kapadokijos regionas…

  Komentarai
  Post Tagged with , ,
Comments are closed.