ANKARA – TURKIJOS SOSTINĖ

Stambulo priešingybė

Ankara – Turkijos sostinė ir antras pagal dydį šalies miestas. Palyginus su Stambulu, Ankara pasirodė tylesnė ir kur kas ramesnė. Jei Stambulas asocijuojasi su egzotika, tai Ankara labiau su Vakarų pasauliu. Iš Stambulo į Ankarą keliavom autobusu, su bilietais, kuriuos padovanojo mūsų bičiulis Gurcanas. Turkijos sostinėj praleidom tik vieną dieną, mat vykdėl ten tam tikrą misiją, apie kurią papasakosiu netrukus.

Couchsurfing.com išgelbsti dar kartą

Nakvynei priimti sutiko vietinis turkas – 40 metų buhalteris apkeliavęs 54 šalis ir nuolat nakvynei priimantis keliautojus. “Tai puikus būdas atnaujinti anglų kalbos žinias” paaiškino jis. Į jo namus atvykom viešuoju transportu: metro ir autobusu. Ankaros žmonės pasirodė esantys labai paslaugūs. Vos kur minutei sustodavom susiorientuoti, koks jaunuolis pasiūlydavo savo pagalbą. Vienas netgi kreipėsi į pareigūnus, norėdamas išsiaiškinti kur yra mums reikalinga autobusų stotelė. Taip beklaidžiojant po Ankarą, priėjo Ruya ir Mehmetas – porelė pasisiūliusi palydėti į reikiamą vietą.
Pakeliui išsiaiškinom, kad pastarieji puikiai žino kur Lietuva – turi joje pažįstamų. “Matot šias išvartytas šaligatvio plyteles?” klausė Ruya. “Čia pries kelis mėnesius buvo įvykdytas sprogimas. Aš tuo metu buvau netoliese…” Kaip bebūtų Ankara pasirodė moderni ir saugi. Vienintelis ženklas primenantis apie pastaruosius įvykius Turkijoje – mąsinio susirinkimo vietose patruliuojantys pareigūnai su automatiniais ginklais.
Mus priėmęs turkas turi savo įmonę. Konsultuoja verslininkus buhalterinės apskaitos klausimais. Jo namai kartu ir jo biuras. Labiausiai sužavėjo prabangus kabinetas su milžinišku ąžuoliniu stalu, odiniais baltais ir paveikslais. Klausė kurį kambarį – kabinetą (beveik visos patalpos buvo pritaikytos darbui) norėtume rinktis. Būtų užtekę ir vietos ant grindų miegmaišiui pasitiesti – svarbu po stogu.

Kelionė į Ankarą - Turkijos sostinę

Paaiškėjo, kad šeimininkas buvo išsilavinęs, puikiai išmanantis istoriją ir geografiją žmogus. Nepaprastai retai pavyksta sutikti tokio ramaus balso savininką. „Aš rūpinuosi savo sveikata. Laisvalaikiu užsiiminėju joga ir medituoju“ paaiškino jis.

PAGRINDINIS TIKSLAS

Irano vizos beieškant

Pagrindinis tikslas Ankaroje buvo susirasti Irano konsulatą ir tiksliai išsiaiškinti, koks yra Irano vizos gavimo procesas. Laimei, Irano konsulatas nuo mūsų apsistojimo vietos buvo vos daugiau nei už dviejų kilometrų. Tikėjomės greitai susitvarkyti reikalus, kol lauksime vizų, keliauti toliau, o jas atsiimti – kitame mieste.

Ne viskas taip paprasta

Irano konsulate darbuotojas paaiškino ką jau buvom skaitę internete – norint gauti Irano vizą, pirma turim gauti tam tikrą kodą (angl. authorization code). Konsulato darbuotojas patarė kreiptis šiuo klausimu į kelionių agentūrą ir prašyti jų pagalbos.

Kol radome kelionių agentūrą teko pavargt. Pirmiausia sekėm Google.maps nuorodomis. Paaiškėjo, kad agentūra persikėlė į kitas patalpas. Kitoj agentūroj mums buvo patarta kreiptis į trečiąją, mat jie tik parduoda lėktuvų bilietus, o dėl vizos padėti negali. Toji trečia kelionių agentūra pasirodo jau kuris laikas nebeegzistuoja, o jos vietoje atsidariusi kita – pasirodė nepatikima. Galiausiai pasukom kelionių agentūrą pavadinimu „Saltur“. Telefonu atsiliepęs darbuotojas suteikė vilties “Ateikit į mūsų biurą – padėsim”.

„Saltur“ kelionių agentūroje dirbo virš dvidešimt žmonių. Niekaip nepavyko išsiaiškinti su kuriuo darbuotoju kalbėjom telefon. Vienas siuntė pas kitą, o šis pas trečią, kol galiausiai pakonsultuoti sutiko aukštesnio rango darbuotojas. “Mes negalime Jums padėti gauti Irano vizos. Tai beveik neįmanoma” sake jis. “Patys konsulato darbuotojai tvarko šiuos reikalus”. Atsakėme, kad konsulate jau buvome ir jis paskambino geriau apie šiuos reikalus nusimanančiai kolegei. “Ankaroje yra viena kelionių agentūra galinti jums padėti” ir pasakė adresą. Tai buvo visai šalia Irano konsulato, vadinasi turėjome vėl visa kelią keliauti atgal. “Bet geriau užpildykite paraišką “authorization” kodui gauti internetu”. Tai vėliau ir padarėme, nes kol klaidžiojom iš vienos vietos į kitą atėjo vakaras.

Vienintelis ir nepakartojamas

Šeimininkas apgailestavo, kad dėl savo užimtumo negalėjo pats aprodyti žymiausių lankytinų Ankaros vietų. Manau į Turkijos sostinę dar sugrįšim, bet šį kartą turėjom keliauti toliau. Kodas reikalingas Irano vizai gauti turėjo atkeliauti per dešimt darbo dienų. Sekantis tikslas – vienintelis ir nepakartojamas, sau lygių neturintsi – Kapadokijos regionas. Toliau skaitykit, kas privertė Kapadokijoj pasilikti net 8 dienas.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE ANKARĄ:

  • nuo 1073m. iki 1930m. miestas buvo vadinamas „Angora“,
  • 1927m. Ankaroje gyveno vos 75 tūkstančiai gyventojų, o 2013m. jų užfiksuota net 5.1 milijono,
  • nors nusikalstamumo lygis Ankaroje, palyginus su kitais Turkijos ir Europos miestais gana žemas – saugumu keliuose vis dar negali pasigirti.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais