• Ayutthaya. Wat Chaiwatthanaram ir Wat Maha That šventyklos


  Kelionė traukiniu iš Bankoko į Ayutthaya

  Iš Bankoko nusprendėm keliauti į šiaurinę Tailando dalį. Pirma stotelė Ayutthaya. Už du 3 klasės bilietus traukiniu sumokėjom mažiau nei 1 Eurą. Atstumas – 80 kilometrų. Kelionės trukmė – dvi valandos. Taip yra todėl, kad traukinys stoja kiekvienoje stotelėje.

  Apsilankyti Ayutthaya nusprendėm neveltui. Ajutaja įkurta 1350 metais valdovas Utongo.Nuo įkūrimo iki 1767 m. miestas buvo Ajutajos karalystės, valdžiusios Siamą, sostine.

  bankoko-traukiniu-stotis-lietuviai-ir-prancuzai

  Bankoko taukinių stotyje atsitiktinai sutikome Aleksą ir Džiuljetą, su kuriais kartu užsiėmėm savanoryste Nepale. Pasaulis mažas… 🙂

  Ayutthaya lankytinos vietos

   

  Tailando architektura Ayutthaya mieste

  Budistų šventykla

   

  Architekturos istorinis paveldas Ayutthaya

  Karinio konflikto su Burma (Myanmaru) metu Ayutthaya buvo sugriauta. Kaip bebūtų išlikusių istorinių paminklų galima pamatyti beveik kiekvienoje gatvėje.

  Wat Chaiwatthanaram budistų šventykla

  Wat Chaiwatthanaram budistų šventykla - viena populiariausių lankytinų vietų Ayutthaya

  Wat Chaiwatthanaram įkurtas ant vakarinio Chao Phraya upės kranto, į šiaurės vakarus nuo Ayutthaya senamiesčio. Wat Chaiwatthanaram UNESCO pasaulio paveldo objektas. Patekti į šią vietą galima tiek keliu tiek upe valtimi.

   

  Atkeliavome į Wat Chaiwatthanaram. Kamilė prie budos statulos

  Wat Chaiwatthanaram šventykla buvo pastatyta 1630 metais karaliaus Prasat Thong. Tai buvo pirmoji jo pastatyta šventykla, o Wat Chaiwatthanaram vardas tiesiogine to žodžio prasme reiškia „Ilgo vadymo ir didingos eros šventykla“.

   

  Sėdintis buda. Kelionė į Tailandą

  Išliko tik nedidelė dalis šventyklos. Nustebom matydami tiek Budos statulų vienoje vietoje, bet kadaise jų buvo dar daugiau. Wat Chaiwatthanaram šventykloje stovėjo net 120 sėdinčio Budos statulų. Manoma, kad tais laikais budos statulos buvo nudažytos juodai arba aukso spalva.

   

  Lankytinos vietos Ayutthaya. Kelionių blogas

  Kai senoji Ayutthaya sostinė 1767 metais buvo visiškai nugriauta Burmos (Myanmaro) kariuomenės Wat Chaiwatthanaram budistų šventykla buvo apleista.

  Wat Maha That

   Wat Maha That šventykla - lankytina vieta Ayutthaya centre

  Wat Maha That šventykla įkurta pačiame Ayutthaya senamiesčio centre. Manoma, kad senovėje Wat Maha That šventykla buvo visiškai apsupta griovių ir kanalų. Nėra aiški tiksli šventyklos pastatymo data. Yra kelios versijos. Kai kuriuose rastuose karališkuosiuose dokumentuose teigiama, kad Wat Maha That pastatė karalius Borommaracha, kuris valdė 1370 – 1388 metais. Spėjama, kad statybos buvo baigtos kažkur 23 metai po Ayutthaya įkūrimo.
  Wat Maha That kaip ir Wat Chaiwatthanaram buvo nugriauta Burmos kariuomenės.

  Budos galva medžio šaknyse Wat Maha That šventykloje

  Budos galva medžio šaknyse Wat Maha Tat šventykloje Ayutthaya mieste Tailande

  Keliautojams Ayutthaya dažnai asocijuojasi su Budos galva įkalinta medžio šaknyse. Ją pamatyti galima Wat Maha That budistų šventykloje. Niekas tiksliai nežino kaip Budos galva buvo įkalinta. Kai kurie istorikai mano, kad tai nutiko atsitiktinai, nes šventykla buvo apleista. Kiti tiki kita versija. Žinoma, kad maždaug 1900 metais dalis šventyklos įgriuvo ir tai prišaukė lobių medžiotojus, maniusius, kad po Wat Maha That buvo paslėpti lobiai. Plėšikai galėjo tiesiog paslėpti galvą medžio šaknyse, su mintimi jos sugrįžti. Plėšikams negrįžus medžio šaknys išsikerojo ir įkalino Budos galvą.

   

  Kelionė aplink pasaulį. Invisusmundi.lt kelionių blogas

  Aplankyti Ayutthaya buvo verta. Kainos gana nedidelės, o lankytinų vietų apstu. Puiki vieta „keliautojams su kuprinėmis“ (backpackers). 🙂

   

  Kelionė po Ayutthaya tuktuku

  TukTukas – populiari priemonė keliauti po miestą. Pėsti ėjom bent 12 kilometrų, todėl atgal grįžom TukTuku.

  Laikas keliauti toliau

  Visi geri dalykai greitai ateina į pabaigą. Būtume pasilikę ilgiau, bet turėjom vos 15 dienų vizą. Iki vizai pasibaigiant planavom nuvykti į Tailando šiaurėje įsikūrusį Chiang Mai ir vėl sausuma keliauti į pietus link Malaizijos sienos. Apie kelionę į Chiang Mai papasakosim kitą kartą… 🙂 Daugiau nuotraukų rasite mūsų Facebook puslapyje – Kelionė aplink pasaulį.

  Komentarai
Comments are closed.