AJUTAJA - SIAMO KARALYSTĖS SOSTINĖ

ŽYMIAUSIOS AJUTAJA VIETOS

TRAUKINIU IŠ BANKOKO

Ajutaja įkurta 1350 metais valdovas Utongo. Nuo įkūrimo iki 1767 m. miestas buvo Ajutajos karalystės, valdžiusios Siamą, sostine. Miestas kadaise turėjo virš 2000 budistų šventyklų. Daugybė jų išliko iki šių dienų. Būtent senovinės šventyklos ir priviliojo mus.

Neįtikėtinas atsitiktinumas

Atvykom traukiniu iš sostinės Bankoko. Už du 3 klasės bilietus traukiniu sumokėjom mažiau nei 1 Eurą. Atstumas – 80 kilometrų. Kelionės trukmė – dvi valandos. Toks jausmas, kad traukinys stojo kas porą kilometrų. Bankoko traukinių stoty atsitiktinai sutikom prancūzus Aleksą ir Džiuljetą. Pamenat juos iš mūsų pasakojimų apie savanoriavimą Nepale? Porelė ruošėsi keliaut į Kambodžą.

ĮDOMIAUSIOS AJUTAJA VIETOS

Kadaise, karinio konflikto su Burma metu, Ajutaja buvo sugriauta. Kaip bebūtų, istorinių paminklų išliko beveik kiekvienoj gatvėj. Visą senamiestį juosia kanalai. Daugelis turistų plaustu plaukia aplink ir senamiestį ir tik trumpam sustoja aplankyti vieną ar kitą žymią vietą. Iš vienos vietos į kitą ėjom. Nors ki vakaro raudonai nudegėm saulėj – buvo verta. Apie kelias mūsų nuomone įdomiausias Ajutaja vietas dabar ir papasakosim.

Wat Chaiwatthanaram budistų šventykla

Wat Chaiwatthanaram (ilgo valdymo ir didingos eros šventykla) pastatyta 1630m. ant vakarinio Chao Phraya upės kranto, į šiaurės vakarus nuo Ajutaja senamiesčio. Wat Chaiwatthanaram UNESCO pasaulio paveldo objektas. Patekti į šią vietą galima tiek keliu tiek upe valtimi. Centrinė platforma apsupta aštuonių koplyčių. Nors kadaise šventyklą dengė stogas, dabar daug kur išlikę tik pamatai. Senais laikais šventyklos sienas supo 120 Budos šventyklų, kurios tikriausiai buvo nudažytos juodais ir auksiniais dažais. Dažniausiai Wat Chaiwatthanaram šventykla buvo naudojama religinėms apeigoms. Kartais čia vykdavo mirusių didikų kremavimas.

Wat Maha That šventykla

Wat Maha That reiškia Didžiosios relikvijos šventykla. Įkurta ji pačiame Ajutaja senamiesčio centre. Manoma, kad senovėje Wat Maha That buvo visiškai apsupta griovių ir kanalų. Nėra aiški tiksli šventyklos pastatymo data. Yra kelios versijos. Kai kuriuose rastuose karališkuosiuose dokumentuose teigiama, kad Wat Maha That pastatė karalius Borommaracha, valdęs 1370 – 1388 metais. Spėjama, kad statybos buvo baigtos kažkur 23 metai po miesto įkūrimo. Wat Maha That šventykla, kaip ir Wat Chaiwatthanaram, buvo apgriauta Burmos kariuomenės.

Keliautojams Ajutaja asocijuojasi su Budos galva, įkalinta medžio šaknyse. Ją pamatyt galima būtent Wat Maha That šventykloj. Niekas tiksliai nežino, kaip Budos galva buvo įkalinta. Kai kurie istorikai mano, kad tai nutiko atsitiktinai, nes šventykla buvo apleista. Kiti tiki kita versija. Žinoma, kad maždaug 1900 metais dalis šventyklos įgriuvo ir tai prišaukė lobių medžiotojus, maniusius, kad po Wat Maha That buvo paslėpti lobiai. Plėšikai galėjo tiesiog paslėpti galvą medžio šaknyse, su mintimi sugrįžti. Plėšikams negrįžus, medžio šaknys išsikerojo ir galvą įkalino.

EUROPOJ GYVENT NENORĖTŲ

Kažko Tailande trūko. Kažko tokio, ko nestokojo Turkija, Iranas ir Nepalas. Kelių dienų prireikė, kol galų gale supratom. Trūko tų neplanuotų pažinčių su vietiniais, bendravimo vardan bendravimo. Minios turistų kasdien atvyksta į Tailandą. Vietos gyventojam tai puiki proga užsidirbt, bet dalykas tas, kad atvykėliai jiems NEĮDOMŪS… Trūko tų nuoširdžių praeivių šypsenų, aplinkui spiečiais zujančių vaikų. Viso to čia nebuvo…

Ajutaja susipažinom tik su viena moteryte. Toji pasakojo apie savo keliones po Europą. „Na taip, jūs turit gražias pilis ir katedras, bet juk tai tik pastatai. Tailande gamta graži, maistas pigus, o oras šiltas ištisus metus. Europoj man per šalta. Ten aš negaliu kada panorėjus vilkėt seksualių rūbelių, kaip čia…“ dėstė ji. 25 laipsniai šilumos gerbiamajai – kaulus laužantis šaltis. Ką reiškia -25 – Tailandiečiai negali nei įsivaizduoti.

KELIONĖ Į ČIANGMAJŲ

Nei Bankoke, nei Ajutaja to tikrojo kelionių džiaugsmo nepajutom, ir su tikruoju tailandienčių gyvenimu nesusipažinom. Žinoma, šventyklos ir išpustyti restoranai džiugina akį ir skarndį, bet kažko trūko… To kažko ir išvykom ieškoti į Čiangmajų – miestą pačioje Tailando šiaurėje. Keliautojų dienoraščiuose Čiangmajus dažniausiai apibūdinamas, kaip vienas pigiausių Pasaulio miestų, o tai jau didžiulis privalumas. Gaila neturėjom pakankamai laiko keliaut autostopu – viza tik dviems savaitėms. Į Tailando šiaurę išriedėjom trečios klasės traukiniu. Pasižadėjom per Malaiziją toliau keliaut pakeleivingais automobiliais, mat ten lietuviams viza nereikalinga. Ar pateisino mūsų lūkesčius Čiangmajus skaitykit kitame mūsų kelionių dienoraščio įraše „Neturi pinigų Palangai – važiuok į Čiangmajų„.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE TAILANDĄ:

  • Tailandas yra didžiausias ryžių eksportuotojas pasaulyje.
  • Tailando pakrantė driekiasi 3219 km.
  • Kartą viena tailandietė stikliniame,  pilname skorpionų name išgyveno 33 paras, taip pagerindama pasaulio rekordą.
  • Vabzdžių valgymas Tailande yra toks populiarus, kad net 800 tonų kasmet importuojama iš Burmos, Laoso, Kinijos ir Kambodžos.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais