„4 TŪKSTANČIAI SALŲ“

Si Phan Don arba tiesiog 4 tūkstančiai salų – grupė salų Laoso pietuose, prie pat Laoso-Kambodžos sienos Mekongo upėj. Sunku pasakyt ar salų ten tikrai keturi tūkstančiai, bet tikrai daug. Atvykom sausuoju metų laiku. Lietinguoju mažosios salos visiškai užliejamos. Atkeliavom iš sostinės Vientiano. Lankėmės ten, kad sužinotume daugiau apie skriaudas, kurias Laosas patyrė Vietnamo karo metu. Tai aprašėm „Laosas – labiausiai kada nors subombarduota šalis pasaulyje„.

Labiausiai keliautojų mėgstamos trys: Don Det, Don Khon ir Don Khong. Trumpai apibūdint būtų galima taip: Don Det – vakarėlių mėgėjų, taupiųjų keliautojų (angl. budget travelers) ir visokio plauko menininkų rojus, Don Khon – didesnė, šiek tiek brangesnė, todėl labiau mėgstama pasiturinčių keliautojų, Don Khong – tinkamiausia garbaus amžiaus žmonėms ir tiems, kurie linksmybių neieško, o tiesiog nori pailsėt, pasivažinėt išnuomotu motociklu ir patyrinėt Laoso gamtą, o vakarais gurkšnoti vynelį viename iš restoranų, prie Mekongo upės.

DON DET – LINKSMYBIŲ SALA

Į 4000 salų patogiausia vykt iš Paksės. Autobusu atvykom į Nakasong miestelį. Tai paskutinė stotelė, prieš keliantis į salas. Kėlimasis valtimi į Don Det salą buvo įskaičiuotas į autobusiuko kainą, bet matėm, kaip vienai porelei su tuo pačiu bilietu keltis leista nebuvo. Prašė papildomai sumokėt po du eurus. Tiek ta porelė tiek mes įtarėm, kad nesažiningi darbuotojai siekia papildomai pasipelnyt. Kaip baigėsi ta istorija nežinom. Mūsų papildomai mokėt niekas neprašė.

KĄ DARYTI KARŠTĄ DIENĄ?

Vos atvykę į Don Detą padarėm klaidą ir pėsti išėjom tyrinėti salos, kai laikrodis jau buvo išmušęs vidurdienį. Pats karščiausias dienos metas, kai saulė kandžiojasi pragaro liepsnom. Tiek veidai, tiek rankos akimirksniu pasidengė raudoniu. Geriausia salą tyrinėt anksti ryte, kai nėra taip karšta ir saulė nealina. Vidurdienį geriausia suptis hamake su gera knyga vienoj rankoj ir citrininiu kokteiliu už 50 centų kitoj arba pažindintis su kitais nuotykių ieškotojais vienoje iš Mekongo upės pakrantės kavinių.

KAIP PATEKTI Į DON KHON

Don Det ir Don Khon salas jungia tiltas. Norintys apsilankyt Don Khone turi sumokėti tilto mokestį – 35 tūkstančius Laoso kipų arba 4 eurus. Į kainą įeina ir bilietas, reikalingas norint pamatyti Li Phi krioklį.

NAKVYNĖ ANT MEKONGO UPĖS KRANTO

Nakvojom išsinuomotam vasarnamy. Šeimininkė prašė 5 eurų už naktį. Nusiderėjom iki 4. Neapleido jausmas, kad galėjom pasistengti labiau. Už keturis eurus gavom kambarėlį mediniame vasarnamyje su dušu ir tualetu, ventiliatoriumi bei tinkleliu nuo uodų. Esant tokiai drėgmei ir karščiui ventiliatorius mažai tepadėjo. Kaip mokėdami sulopę kiaurą it rėtis tinklelį, miegojom atsidarę visus tris langus.

Prieš atvykdami į Laoso pietus iš kitų keliautojų girdėjom, kad neretai pasitaiko jog žmonės atvyksta į 4000 salų, ketindami praleisti kelias dienas, o pasilieka ilgam. Kainos nedidelės, Laoso gamta graži, žmonės laimingi, kaimeliai ne itin civilizuoti (tuo ir įdomūs), o oras visada šiltas. Vieni atvyksta į Don Detą su Laoso kultūra pažindintis, kiti knygos rašyti ar kita kūrybine veikla užsiimti. Kaip jau minėjau, linksmybėms Don Det sala irgi tinkama. Prieš keletą metų valdžiai uždarius keletą audringų Vang Viengo pasilinksminimo vietų, šėlstančiai miniai teko susirast naują vietą. Don Det tam puikiai tiko.

KAIP KAMILĖ MOTOCIKLU VAŽIUOT IŠMOKO

Prieš keliaujant į Vietnamą reikėjo padaryt dar vieną dalyką. Jau senokai Kamilė norėjo išmokt važiuot motociklu. Tam puikiausiai tiko Don Khong sala. Tiesa, mokslo šaknys buvo karčios. Vienu metu net norėjo viską mest. Galiausiai pavyko gana neblogai.

KAS STIPRESNIS – ŽMOGUS AR KRIOKLYS?

Tiek apie 4 tūkstančius salų. Toliau keliausim į vietą, vadinamą Bolaven Plateau. Jei tiksliau – į Tad Lo kaimą. Kodėl dar ne į Vietnamą? Todėl, kad grįžus į Paksės Vietnamo konsulatą mūsų laukė staigmena. Vizas gavom, bet galiojimas turėjo prasidėt tik už savaitės. Kaip bebūtų, Tad Lo – galimai viena šauniausių vietų Laose. Viena smulkmena – ten užsikrėtėm niežais. Ir tai dar ne viskas. Maudantis po Tad Lo kriokliu, buvau nugalėtas kombinuotos gravitacijos ir krioklio srovės jėgos. Apie tai ir dar daugiau pasakosim kitame kelionių blogo įraše – „Kelionė į Tad Lo. Kaip užsikrėtėm niežais„.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais