ĮDOMŪS FAKTAI APIE EGIPTĄ

 • Vienas dvidešimtmetis Egiptietis savo dukterį pavadino Facebook. Pilnas mergaitės vardas – Facebook Jamal Ibrahim. Taip tėtis norėjo pagerbti socialinio tinklo „Facebook“ reikšmę 2011m. Egipto revoliucijoje. Egiptas gali pasigirti didžiausiu Facebook vartotojų skaičiumi Viduriniuosiuose Rytuose.
 • 2017m. oficialiais duomenimis Egipte gyveno daugiau nei 95mln. gyventojų. 99% iš jų gyvena susispietę maždaug 5.5% teritorijoje.
 • Formalus Egipto pavadinimas – Egipto Arabų respublika. Maždaug 90% egiptiečių yra musulmonai (daugiausia sunitai), 9% – koptai (Egipto krikščionys).
 • Dar vienas įdomus faktas apie Egiptą – pagal gimstamumą Egiptas yra 66 vietoje pasaulyje. Vienai moteriai tenka 2.97 vaiko. Pirmoje vietoje karaliauja Nigerija, kur vienai moteriai tenka net 7.60 vaiko.
 • „Nationfacts.net“ duomenimis apie 12% Egipto darbo jėgos pluša turizmo sektoriuje.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE SENOVĖS EGIPTĄ

 • Faraonas Pepi II (2246-2152 pr. Kr.) – ilgiausiai valdęs valdovas per visą žinomą žmonijos istoriją (94m). Tas pats faraonas Pepi II kartais liepdavo ištepti keletą nuogų vergų medumi, kad šie stovėdami netoliese nuviliotų nuo jo muses.
 • Senovės Egipto istorija skaičiuojama nuo 3200m. pr. Kr., kai karalius Menesas suvienijo Aukštutinę ir Žemutinę karalystes. Karalystės sostinė buvo Memfis, kurio pavadinimas reiškė „balansas tarp dviejų žemių“. Pasak legendos karalius Menesas valdė Egiptą 60 metų, kol jį nužudė begemotas. Senovės Egipte begemotai buvo laikomi blogio pranašais. Pavojingesni už krokodilus begemotai neretai apversdavo Nilu plaukiančias valtis.
 • Manoma, kad Didžiąją Gizos piramidę pastatyti truko 20 metų. Tam prireikė daugiau nei 2mln. kalkakmenio blokų, kurių kiekvienas sveria 2,5 dramblio. Gizos piramidės aukštis – 149m.
 • Faraonas Ramzis II (1279-1212 Pr. Kr.) dažnai vadinamas didingiausiu visų laikų Egipto faraonų. 60 metų valdęs Ramzis II – vienintelis Egipto valdovas vadintas „Didžiuoju“. Vyrutis turėjo virš 90 vaikų, kurių susilaukė su aštuoniomis oficialiomis žmonomis ir šimtu sugulovių.
 • Senovės Egipte tiek vyrai tiek moterys neretai skusdavo galvas plitai. Tai padėdavo kovoti su karščiu ir utėlėmis. Perukas atspindėdavo socialinį statusą. Turtuoliai nešiodavo perukus pagamintus iš žmogaus plaukų, o vargšai – vilnonius ar iš augalinio pluošto.
 • Senovės egiptiečiai garbino daugiau nei 1000 dievybių. Pats svarbiausias buvo saulės dievas Ra.

EGIPTO ŽEMĖLAPIS

 • Tų laikų Egipto moterys turėjo daugiau teisių nei kitų senovės pasaulio civilizacijų damos. Jos galėjo turėti nuosavybės, sudarinėti verslo sandorius. Merginos iš pasiturinčių šeimų kartais tapdavo gydytojomis ir šventikėmis.
 • Dabartinės Sacharos dykumos vietoje kadaise augo vešlūs miškai ir pievos. Maždaug 8,000m. pr. Kr. klimatas staiga pasikeitė ir gausia augmenija pasižymėjęs kraštas tapo didžiausia „karštąja“ dykuma žemėje. Už ją didesnė tik Antarktika, kuri laikoma „šaltąja“ dykuma.
 • Nilas – ilgiausia upė pasaulyje. Senovės egiptiečiai Nilą vadindavo Iteru arba „didelė upė“.
 • Cheopso piramidė yra pats seniausias iš septyniu pasaulio stebuklų. Arabų patarlė sako „Žmonės bijo Laiko, o Laikas bijo piramidžių“. Kiti šeši pasaulio stebuklai: Kabantieji Babilono sodai, Artemidės šventykla Efese, Dzeuso skulptūra Olimpijoje, Halikarnaso mauzoliejus, Rodo kolosas ir Aleksandrijos švyturys.
 • Katės senovės Egipte buvo laikomos šventomis. Katės murkimas namų šeimininkui „garantuodavo“ laimę. Sužeidę ar nužudę šį gyvūną buvo griežtai baudžiami. Tų laikų šventikai laikydavo didžiulius kačių būrius.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE ŠIŲ LAIKŲ EGIPTĄ

 • Nacionalinė Egipto vėliava susideda iš trijų vienodo pločio horizontalių juostų: raudonos, baltos ir juodos. Jos centre – auksinis Saladino erelis, žiūrintis į kairę pusę ir tupintis virš ritinio, ant kurio arabiškai užrašytas šalies pavadinimas.
 • Šių laikų Egiptas (Egipto Arabų Respublika) turi apie 95mln. gyventojų. Pusė jų gyvena miestuose iš kurių didžiausi yra Kairas ir Aleksandrija.
 • Šiuo metu Egiptas užima 1 001 450 km² teritoriją. Tai reiškia, kad ši šalis yra daugiau nei 15 kartų didesnė už Lietuvą. Kaip bebūtų, didžioji dalis gyventojų susitelkę maždaug 40 000 km² teritorijoje prie Nilo upės. Egiptui priklausantys dideli Sacharos plotai beveik neapgyvendinti.
 • Kelionei į Egiptą Lietuvos Respublikos piliečiams būtinas pasas, kuris po grįžimo galiotų dar 6 mėnesius ir Egipto viza. Šiuo metu vienkartinė turistinė 30 dienų Egipto viza kainuoja 25 JAV dolerius. Už 60 dolerių galima įsigyti daugkartinę. Vizų gavimo tvarka ir įkainiai gali bet kada pasikeisti.
Žinai daugiau įdomių faktų apie Egiptą? Teko keliauti po šią šalį? Pasidalink patirtimi! :))) 

Įdomūs faktai apie Pakistaną

ĮDOMŪS FAKTAI APIE PAKISTANĄ 2017 m. duomenimis Pakistane gyveno 207.774.520 gyventojų. Pagal gyventojų skaičių Pakistanas yra šeštoje vietoje pasaulyje. Penktoje vietoje - Brazilija, o septintoje - Nigerija. Karačis - Pakistano finansų centras ir didžiausias šalies...

Įdomūs faktai apie Rusiją

ĮDOMŪS FAKTAI APIE RUSIJĄ Rusija yra didžiausia šalis visoje žemėje. Rusijos plotas - 17.098.242km² (neįskaitant Krymo). Beveik toks pat, kaip planetos Plutono (17.950.000 km²). Rusija turi apie 144mln. gyventojų. Maždaug 73.8% šios milžinės populiacijos gyvena...

Įdomūs faktai apie Škotiją

ĮDOMŪS FAKTAI APIE ŠKOTIJĄ Dabartinės Škotijos teritorija apgyvendinta jau tūkstančius metų. 43m. romėnai sėkmingai įsiveržė į Britaniją ir nuolatos kariavo su vietiniais kaledoniečiais (senovės škotais). Maždaug 13a. Aukštutinėje Škotijoje įsitvirtino klanų sistema....

Įdomūs faktai apie Indiją

ĮDOMŪS FAKTAI APIE INDIJĄ 20 ĮDOMIŲ FAKTŲ APIE INDIJĄ Indija turi trečią pagal dydį kelių tinklą ir antrą pagal dydį geležinkelių tinklą, kuriame dirba apie 1,3 mln. žmonių. Per vieną dieną Indijos traukiniais važiuoja apie 25 mln. žmonių. Tas pats lyg pavėžinti visą...

Kas būna, kai Irano vyrai be žmonų pailsėt išvažiuoja?

KELIONĖ Į DŽALALO GIMTINĘ Šahramas ir Džalalas - mūsų draugai, su kuriais susipažinom, keliaudami po Gruziją. Smagu, kad pasitaikė proga paskutines dienas Irane praleist su šitais jaunatviškais vyručiais. Džalalas pasiūlė apsilankyt jo gimtąjame miestelyje, netoli...

Kelionės po Iraną pabaiga. Kaip išgyvent su 5$ per dieną?

KELIONĖS PO IRANĄ PABAIGA Kelionė autobusu iš Bušehro į Teheraną truko 18 valandų. Atstumas - apie 1100 km. Vienas bendrakeleivis pavaišino vakariene. Ant duonos tepėm trintas bulves su virtu kiaušiniu. Labai populiarus užkandis Irane. Grįžtant į šalies šiaurę,...

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais