ĮDOMŪS FAKTAI APIE INDIJĄ

20 ĮDOMIŲ FAKTŲ APIE INDIJĄ

 • Indija turi trečią pagal dydį kelių tinklą ir antrą pagal dydį geležinkelių tinklą, kuriame dirba apie 1,3 mln. žmonių. Per vieną dieną Indijos traukiniais važiuoja apie 25 mln. žmonių. Tas pats lyg pavėžinti visą Australijos populiaciją.
 • Londone yra daugiau indiškų restoranų nei Mumbajuje ar Delyje. Britai taip pat gali didžiuotis didžiausiu pasaulyje indišku restoranu, vienu metu talpinančiu iki 750 žmonių.
 • 2004 m. du šimtai Indijos moterų vykstant teismui nulinčiavo prievartautoją Akku Yadav. Ginkluotos „daržoviniais“ peiliukais moterys subadė Akku Yadavą 70 kartų ir degino jo veidą čili milteliais. Damų kantrybė baigėsi, kai teisiamasis vieną iš aukų išvadino prostitute. Manoma, kad vyras vietos moteris prievartavo net 10 metų, tačiau vietos teisėsaugininkai į tai nekreipė dėmesio, nes šis mokėjo jiems duoklę. Po incidento visos vietinio lūšnyno moterys prisiėmė atsakomybę, tačiau tik kelios buvo nuteistos kalėti keletą metų. 2012 m. panašus likimas ištiko ir Akku Yadavo sūnėną Amarą Yadavą
 • Indijoje gyvena didžiausia pasaulyje šeima. Vyriškis vardu Ziona Chana turi 39 žmonas, 94 vaikus ir 33 anūkus. Visi jie gyvena vienuose 100 kambarių namuose.
 • Manoma, kad Indijoje gimė šachmatų žaidimas. Originalus šachmatų pavadinimas „chaturanga“ sanskrito kalba reiškia „keturi armijos nariai“ (drambliai, žirgai, karo vežimai ir pėstininkai).
 • Aleksandras Makedonietis (356-323 pr. Kr.) buvo vienas iš pirmųjų vakariečių, kurie stengėsi įtvirtinti Indojos ryšį su Europa. Po Aleksandro mirties visi ryšiai nutrūko daugiau nei tūkstančiui metų, kol 1498 m. į Kalikuto uostamiestį atplaukė portugalo Vasko da Gamos laivas.
 • Dauguma mokslininkų sutinka, kad seniausias įrašas apie plastinę operaciją užfiksuotas senovės Indijos sanskrito tekstuose.
 • Indija yra viena iš trijų šalių, gaminančių super kompiuterius. Kitos dvi – Jungtinės Amerikos valstijos ir Japonija. Indijos technologijų sostine pravardžiuojamas Bangaloras nuo 2006 m. savo aukščiausios kategorijos biurų pastatų skaičių padidino 6 kartus ir dabar erdvės biurams turi daugiau nei Singapūras.
 • Deja, dauguma Indijos gyventojų vis dar gyvena žemiau skurdo ribos, uždirbdami mažiau nei 2 eurus per dieną.
 • Indijoje kiekvienais metais užauginama apie 1,2 mln. tonų mangų. Tiek pat svertų 80.000 mėlynųjų banginių. Mangas – nacionalinis Indijos vaisius. Taip pat Indija užaugina 70% viso pasaulio prieskonių.
 • Bendras Indijos plotas – 3 287 590 km². Indija už Lietuvą didesnė daugiau nei 50 kartų. Įdomu tai, kad nepaisant šios šalies dydžio, visa Indija „telpa“ į vieną laiko juostą.
 • Dar vienas įdomus faktas apie Indiją – ši šalis turi patį didžiausią pašto tinklą visame pasaulyje. Indijoje įsikūrę net 150.000 pašto skyrių. Nepaisant to, Indijoje nieko nestebina, jei laiškas 100 kilometrų keliauja dvi savaites ar ilgiau.
 • Indija yra 5 vietoje pagal investicijas į kosmoso tyrinėjimo programas. Taip pat tai pirmoji šalis, kuriai pavyko pirmuoju bandymu sėkmingai nusiųsti kosminį laivą į Marsą.
 • Dėl religinių ar materialinių priežasčių kas trečias Indijos gyventojas yra vegetaras. Atsižvelgdami į tai, tokie greito maisto restoranų tinklai kaip McDonald’s, Pizza Hut ir KFC indams sukūrė specialų vegetarišką meniu. Indijoje prieglobstį surado apie 300.000 pabegėlių iš įvairių šalių. Žmonės iš Šri Lankos, Tibeto, Butano, Afganistano ir Bangladešo traukia į Indiją tiek dėl religinių, tiek dėl politinių persekiojimų.
 • Indijoje barzda laikoma gerbtinu dalyku. Indijos pareigūnai gauna padidintą atlyginimą jei užsiaugina solidžią barzdą.
 • Mumbajus – didžiausias Indijos miestas, turintis daugiau nei 12 mln. gyventojų. Oro užterštumas Mumbajuje toks didelis, kad viena praleista diena šiame mieste atstoja 100 cigerečių surūkymą.
 • 2016 m. buvo užfiksuotas pasaulio rekordas, kai per 24 valandas Indijoje buvo pasodinti beveik 50 mln. medžių. 2017 m. rekordas buvo pagerintas, kai 1,5 mln. Indijos savanorių pasodino apie 66 mln. medžių per 12 valandų. Iki 2030 m. Indija ketina išplėsti savo miškų plotus 5 mln. hektarų, taip prisidėdama prie kovos su klimato kaita.
 • Vakarų Bengalijos valstijoje kiekviena karvė privalo turėti pažymėjimą su nuotrauka. Vakarų Bengalijos valstija užima 88 752 km². teritoriją, t.y. 37 proc. didesnę nei užima Lietuva. Tokiame nedideliame plote gyvena apie 80 mln. gyventojų. 60 mln. iš jų – bengalai.
 • Amritsaro auksinėje šventykloje kasdien pamaitinami 100.000 žmonių, nepriklausomai nuo jų rasės, tautybės ar kastos. Šventykloje nuolat darbuojasi keli šimtai maistą gaminančių ir dalinančių savanorių.

IŠTRAUKA IŠ INDIŠKO FILMO

 • Indijoje nufilmuojama daugiau kino filmų nei bet kur kitur pasaulyje. Bilietų į kino seansus per metus parduodama apie 3,2 milijardo.
Esi buvęs Indijoje ir turi ką papasakoti? Žinai daugiau įdomių faktų apie Indiją? Pasidalink komentaruose! 

Savanoriavimas Nepale. Gyvenimas nepaliečių šeimoje

SAVANORIAVIMAS NEPALE Kelionė iš Lietuvos į Turkiją sausuma truko tris savaites. Turkijoj praleidom mėnesį, o Gruzijoje - savaitę. Irane, kaip ir Turkijoj, pabuvę keturias savaites, nusprendėm tiek pat laiko praleist ir Nepale. Beveik savaitę skyrėm poilsiui sostinėj...

Ar tikrai Pokhara gražiausias Nepalo miestas?

POKARA - EGZOTIŠKAS ROJAUS KAMPELIS PRIE PHEWA TAI EŽERO Pokara - trečias pagal dydį Nepalo miestas, turintis 414 tūkstančių gyvrntojų. Kodėl keliavom būtent į Pokharą, o ne kur kitur? Kaip pavyko išsinuomoti kambarį už 3,5 euro per dieną? Ką verta nuveikti ir...

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais