ĮDOMŪS FAKTAI APIE PAKISTANĄ

 • 2017 m. duomenimis Pakistane gyveno 207.774.520 gyventojų. Pagal gyventojų skaičių Pakistanas yra šeštoje vietoje pasaulyje. Penktoje vietoje – Brazilija, o septintoje – Nigerija.
 • Karačis – Pakistano finansų centras ir didžiausias šalies miestas, turintis 17 milijonų gyventojų. Pakistanui atsiskyrus nuo Indijos, Karačis buvo pirmoji šalies sostinė.
 • K-2 yra aukščiausias kalnas Pakistane ir antras pagal aukštį pasaulyje.
 • Nacionalinis Pakistano vaisius – mangas. Nacionalinė gėlė – jazminas.
 • Indo upėje aptinkami Indo delfinai, dar žinomi kaip aklieji delfinai. Tai antroji arčiausiai išnykimo ribos esanti delfinų rūšis pasaulyje. Arčiau yra tik Jangdzės upės delfinai.
 • Pakistano kariuomenė – vienuolikta pagal dydį pasaulyje. 2017 m. Pakistano kariuomenėje tarnavo 617 tūkstančių karių.
 • Net 25% Pakistano teritorijos – žemės ūkiui tinkamos žemės. Pakistanas dirbtinai drėkina tris kartus daugiau laukų nei Rusija.
 • Pakistano sostinė Islamabadas laikoma viena gražiausių sostinių pasaulyje. Islamabade gyvena daugiau nei 2 milijonai žmonių. Šalies sostine Islamabadas tapo 1967 m – praėjus 20 metų nuo Pakistano nepriklausomybės paskelbimo.
 • Šacho Faisalo mečetė, pavaizduota pagrindiniame šio puslapio paveikslėlyje, yra Pakistano pasididžiavimas. Maldos namuose vienu metu gali melstis net 100 tūkstančių tikinčiųjų. Ši mečetė viena didžiausių pasaulyje.
 • 2015 m. Kašmyro regioną sukrėtė net 7.6 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Dėl šios nelaimės namų neteko net 3 milijonai žmonių.
 • Pakistanas, kaip ir Nepalas, garsėja piešinių ant sunkvežimių tradicija. Sakoma, kad Pakistano sunkvežimių puošybos darbų autoriai tikrai vaizduotės nestokoja.
 • Vieno garsiausių visų laikų veiksmo filmų „Rembo“ trečioji dalis buvo nufilmuota Pakistane. Pagrindinį vaidmenį filme atliko žymusis Silvesteris Stalonė.
 • Šalis gali pasigirti turinti beveik 264 tūkstančius kelių ir 11 tūkstančių kilometrų geležinkelių.
 • Daugiausiai gaminių iš Pakistano keliauja  į Honkongą, Jungtinę Karalystę, Japoniją, Vokietiją, JAV ir į Jungtinius Arabų Emyratus.
 • Pakistano kaimynai: Iranas, Indija, Kinija ir Afganistanas.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE PAKISTANIEČIŲ PAPROČIUS, TRADICIJAS IR SVETINGUMĄ

 • Kiek teko girdėti, pakistaniečių bendruomenėse dažniausiai vyrauja didelės šeimos jausmas. Šeimos nariais neretai laikomi ne tik tolimi giminaičiai, bet ir draugai, kaimynai ar tiesiog žmonės, priklausantys tai pačiai genčiai.
 • Klausinėti vyro apie jo giminaites moteris ar žmoną Pakistane nemandagu.
 • Dažniausiai dėl vestuvių susitaria šeimos ar giminės vyresnieji. Jeigu tokio susitarimo nėra, tėvų palaiminimas vis tiek reikalingas, nes jaunųjų vestuvės glaudžiai susijusios su visos šeimos garbe.
 • Teoriškai moterys Pakistane turi tokias pačias teises, kaip ir vyrai. Jos turi teisę balsuoti ir būti išrinktos į seimą. Praeityje šalis yra turėjusi moterį ministrę pirmininkę, neretai moterys tampa teisėjomis.
 • Nepaisant lygių teisių, dažniausiai vyrai uždirba pinigus, o moterys namuose prižiūri vaikus. Jeigu vis tik nusprendžiA, kad tokio gyvenimo nenori – dažniausiai renkasi mokytojos, gydytojos ar slaugės profesiją.
 • Viena iš priežasčių kodėl Pakistano moterys dažniausiai lieka namuose yra ta, kad šeimos šioje šalyje gana didelės. Turėti šešis vaikus Pakistane yra visiškai normalu. Be abejonės, užauginti tokį būrį atžalų ne juokai.
 • Įžengiant į Pakistaniečio namus nevalia pamiršti nusiauti batus. Kad būtumėte tikri – stebėkite šeimininką (ar šis su apavu ar be).
 • Pakistaniečiai vieni kitus dažniausiai vadina pavardėmis, o vardais šaukia tik šeimos nariai ir artimi draugai.
 • Maistas pirmiausiai pateikiamas svečiams, tačiau nevalia pradėti smaguriauti, kol to daryti nepradėjo vyriausias šeimos narys.

DAR KELETAS TRUMPŲ FAKTŲ

 •  Pakistanas gali pasigirti 50 universitetų.
 • Cukranendrių gėrimas “roh” laikomas nacionaliniu šios šalies gėrimu.
 • Jauniausia visų laikų „Microsoft“ specialistė buvo iš Pakistano. 2005 m. specialiste paskelbta Arfa Abdul Karim tuo metu buvo vos 9 metų. Jos vardu pavadintas Lahoro mieste įkurtas „Arfa software“ technologijos centras.
 • Pagal užimamą plotą Pakistanas yra 36 pagal dydį šalis pasaulyje (803 940 km²). Ši šalis už Lietuvą didesnė net 12,3 karto.
 • Daugiau nei pusė pasaulio futbolo kamuolių pagaminami Pakistane. FIFA pasaulio taurė visus savo kamuolius gauna iš Sialkoto miesto, esančio šiaurės rytų Pakistane.
 • Karakumų magistralė – aukščiausiai pasaulyje esantis esfaltuotas kelias, taip pat žinomas Kinijos ir Pakistano draugystės kelio vardu, kartais vadinamas aštuntuoju pasaulio stebuklu.

KĄ APLANKYTI PAKISTANE: ARCHITEKTŪROS STEBUKLAI

Badšahio mečetė. Lahoras, Pakistanas

Lahoro fortas. Lahoras, Pakistanas

Šalimaro sodai. Lahoras, Pakistanas

Faisalo  mečetė. Islamabadas, Pakistanas

Mohatos rūmai. Karačis, Pakistanas

AR KELIAUTI Į PAKISTANĄ SAUGU?

KELIAUTOJOS IŠ ŠKOTIJOS PASAKOJIMAS

Žinai daugiau įdomių faktų apie Pakistaną? Teko keliauti po šią šalį? Pasidalink patirtimi! :))) 

Kaip užsikrėtėm niežais atokiam Laoso kaime?

KELIONĖ Į TAD LO KAIMĄ Į Tad Lo atvykom iš anksto neplanavę. Praėjusį kartą pasakojom apie nuotykius vietoj, vadinamoj "4000 salų". Grįžę į Paksę ir nuėję į Vietnamo ambasadą sužinojom, kad mūsų naujos Vietnamo vizos ims galiot tik po šešių dienų. Atsitiktinai...

Nuotykiai Laose – kelionė į „4 tūkstančius salų“

"4 TŪKSTANČIAI SALŲ" Si Phan Don arba tiesiog 4 tūkstančiai salų - grupė salų Laoso pietuose, prie pat Laoso-Kambodžos sienos Mekongo upėj. Sunku pasakyt ar salų ten tikrai keturi tūkstančiai, bet tikrai daug. Atvykom sausuoju metų laiku. Lietinguoju mažosios salos...

Laosas – labiausiai kada nors subombarduota šalis pasaulyje

VIENTIANE, ŠTAI IR MES Vientianas - Laoso sostinė ir didžiausias šalies miestas, turintis 200 tūkst. gyventojų. Ilgai apsistot Vientiane neketinom - daugiausiai trims dienoms. Planus sujaukė gendanti elektronika. Aplankėm Budos parką, susipažinom su vietos...

Vang Viengas – Laoso pramogų sostinė

VANG VIENGAS - LAOSO PRAMOGŲ SOSTINĖ Vang Viengas - miestas 185km. į pietus nuo Luang Prabango arba 160km. į šiaurę nuo Laoso sostinės Vientiano. Kadaise Vang Viengas tarnavo kaip tarpinė stotelė tarp šių dviejų miestų, o šiais laikais, tai keliautojų mėgstama poilsio...

Luang Prabangas – Laoso kultūros centras

LUANG PRABANGAS - LAOSO KULTŪROS SOSTINĖ Luang Prabangas neretai vadinamas Laoso kultūros sostine. 1995m. šis Laoso šiaurėje esantis miestas buvo įtrauktas į UNESCO puikiai išsilaikiusio architektūrinio, religinio ir kultūrinio paveldo sąrašą. Verčiant pažodžiui,...

Savanoriavimas Nepale. Gyvenimas nepaliečių šeimoje

SAVANORIAVIMAS NEPALE Kelionė iš Lietuvos į Turkiją sausuma truko tris savaites. Turkijoj praleidom mėnesį, o Gruzijoje - savaitę. Irane, kaip ir Turkijoj, pabuvę keturias savaites, nusprendėm tiek pat laiko praleist ir Nepale. Beveik savaitę skyrėm poilsiui sostinėj...

Ar tikrai Pokhara gražiausias Nepalo miestas?

POKARA - EGZOTIŠKAS ROJAUS KAMPELIS PRIE PHEWA TAI EŽERO Pokara - trečias pagal dydį Nepalo miestas, turintis 414 tūkstančių gyvrntojų. Kodėl keliavom būtent į Pokharą, o ne kur kitur? Kaip pavyko išsinuomoti kambarį už 3,5 euro per dieną? Ką verta nuveikti ir...

Katmandu – Nepalo sostinė. Kelionė autobusu į Pokarą

NEPALAS - ŠALIS HIMALAJŲ PAPĖDĖJE Nepalas - dar žinomas, kaip Nepalo Federacinė Demokratinė respublika. Ši Himalajų kalnyno papėdėje įsikūrusi šalis ribojasi su Indija ir Kinija (Tibetu). Autostopu keliaujant per Rumuniją, vienas sutiktas žmogus patarė mums "Būtinai...

Pagariau gavom vizas. Kelionė į Iraną

KELIONĖ Į IRANĄ Atgal į Turkiją Irano vizų... Keliaudami po Gruziją, gavom laišką iš kelionių agentūros Irane, kad vizų gavimui reikalingi autorizacijos kodai paruošti ir po trijų dienų galim kreiptis į Irano ambasadą Turkijoje. Porą dienų pasiilsėję Batumio...

Trabzonas – autostopu Juodosios jūros pakrante

AUTOSTOPU JUODOSIOS JŪROS PAKRANTE 325 kilometrai iš Samsuno į Trabzoną Norėdami keliauti į Iraną, pirmiausiai turėjom gauti Irano vizą. Tuo tikslu ir traukėm į Trabzoną - Turkijos miestą Juodosios jūros pakrantėje. Domina ar saugu autostopu keliauti po Turkiją? Ar...

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais