Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Išankstinė rezervacija – ne visada gerai


Išankstinė rezervacija suvaržo

Iš anksto rezervuotos nakvynės vietos, viešojo transporto bilietai, užsakytos ekskursijos (ir t.t.) suvaržo tolimesnę veiksmų laisvę. Keliautojai iš anksto detaliai planuoja kiekvieną būsimos kelionės detalę norėdami taip sutaupyti, bet dažniausiai efektas būna priešingas. Pavyzdžių ta tema galime pateikti ne vieną. Vienas jų susijęs su lėktuvo bilietų rezervacija.

Tai nutiko mums būnant Nepale. Kaip žinia dvi savaites savanoriavome mokytojo – ūkininko Taros namuose Shukranagar miestelyje Chitwan rajone. Griežtų planų tolimai ateičiai niekada nekuriam, nes seni planai žlunga kas antrą dieną, o nauji gimsta dar greičiau. Viešėdami pas Tarą sukom galvas kaip ir kur keliauti toliau. Išvada buvo paprasta: negalim sau leisti keliauti iš Nepalo į Tailandą sausuma – tai būtų per brangu. Matuojant pinigais, laiku ir kitais kriterijais geriausias variantas buvo ieškoti nebrangaus skrydžio iš Nepalo į Tailandą.

Lengviau pasakyti nei padaryti. Skrydžiai toli gražu nebuvo pigūs. Patys pigiausi – su persėdimu Kuala Lumpure, Malaizijoje. Laimei mums „nuskilo“ atsitiktinumo dėka. Jau pasiruošus pasirūpinti bilietų rezervacija nepigius bilietus siūlančioje AirAsia į mūsų kambarį atėjo Tara. „Ne problema“ sakė jis. „Mano žmonos broliui priklauso Kathmandu kelionių agentūra „Gorkha Vision Travels“. Jie paprastai parduoda bilietus ne individualiems asmenims, o kitoms oro linijoms. Jis turėtų jums padėti“.

Ir tikrai… Abu sutaupėme bent po 60  eurų, skrybis buvo tiesioginis iš Kathmandu į Bankoką ir į kainą buvo įskaičiuoti pietūs. Skridome „Nepal Airlines“ skrydžių bendrovės lėktuvu.

Tuo pat metu pas Tarą viešėjo sutuoktiniai prancūzai Aleksas ir Džiuljeta. Jie taip pat keliauja aplink pasaulį, tik šiek tiek kitokiu stiliumi. Pradėjo iškart po vestuvių. Šiems beliko tik atsidusti ir susitaikyti išgirdus apie mūsų bilietų kainas. Prancūzai buvo iš anksto buvo pasirūpinę skrydžių bilietų rezervacija pusei metų į priekį (Nepalas->Tailandas, Tailandas->Laosas ir t.t.). Norėdami saugumo jausmo žmonės prarado galimybę sutaupyti didžiulę sumą pinigų. Jie pririšti prie savo išankstinių planų. Žinoma tokia sėkmė kaip mums pasitaiko retai…

Kitas pavyzdys iš mano ir tėčio atostogų Jungtiniuose arabų Emiratuose. Kelionę užsisakėme iš kelionių agentūros Novaturas. Į kainą įėjo lėktuvo bilietai pirmyn ir atgal bei septynios naktys viename iš Šardžos (Sharjah) emirato viešbučių – City Max Sharjah. Pakeliui į viešbutį Novaturo atstovė pranešė, kad 10 valandą vakaro viešbučio foje ji lauks mūsų visų ir galėsime užsirezervuoti bilietus į pažintines keliones su ekskursijomis, dykumos safari ir kitas pramogas. Iki vakaro spėjom nusivaryti nuo kojų, nes pasiryžom apeiti visą rajoną pėsti ir nesinaudoti taksi paslaugomis. Kaip tyčia keli sutikti vietinai žemėlapyje parodė eiti į priešingą pusę, vietoj to, kad prisipažintų nežinantys kelio. Vakariniame susitikime su Novaturo atstove nedalyvavom ir tai buvo mūsų didžiausia sėkmė.

Kitą rytą naudojomės proga ir su viešbučio autobusu nuvykome į vieną iš Šardžos paplūdimių. Vos išlipus pasitiko neįkyriai atkakli rusakalbė „galvų medžiotoja“ siūlanti tas pačias paslaugas kaip ir Novaturas, bet vos už trečdalį kainos. Iš pradžių svarstėm, kur gali būti paslėptas kabliukas, bet ilgainiui įsitikinom, kad Novaturas tiesiog užsideda labai didelį antkainį. Į Džiunglių safarį važiavome vienu automobiliu su porele iš Baltarusijos ir dviem azijiečiais vaikinukais. Pastarieji sėdėjo pačiame gale ir tik išsišiepę nuo ausies iki ausies dairėsi į visas puses it žvirbliukai, bet su baltarusijos porele pavyko susipažinti artimiau. Pasirodo tas pats arabas vairuotojas veža į dykumos safarius žmones iš įvairių kelionių agentūrų, tik mes už safarį sumokėjom dvigubai mažiau.

Išankstinė bilietų rezervacija į dykumos safarį JAE buvo nereikalinga

Akimirkos iš dykumos safario Jungtiniuose arabų Emiratuose. 🙂

Panašiai buvo ir su ekskursija į Abu Dabį. Novaturas prašė už ekskursiją 80 dolerių už vieną asmenį, o vietinė agentūra, kurioje mes užsisakėme išvyką – 25. Gal Novaturo gidas buvo geresnis, gali būti, kad į jų pasiūlymą įėjo pietūs, bet tai sunkiai paaiškina tris kartus didesnę kainą.

Paskutinis pavyzdys iš mūsų su Kamile kelionių po Nepalą. Kaip žinia lietuviškos kelionių agentūros siūlo gana brangias keliones „All included“. Kartą apsilankę Pokharoj supratom, kad grįšim ten ir ateityje, bet kelionę organizuosimės ir bilietų ieškosim patys.

Bilietai kaip bilietai, bet nakvynės vietą susirasti tikrai pigiausia pačiam atvykus į Pokharą. Rezervacija nebūtina. Dėl to, kad nebeliks vietų kaip Nidoj tikrai neverta. „Lake side“ (ežero pakrantės) rajone kas antrame pastate įsikūręs viešbutis arba svečių namai (visuose kituose – restoranai, barai, maisto, suvenyrų ir kelioninių prekių parduotuvės).

Svarbiausi klausimai atvykus į Pokharą – kiek esate pasiryžęs išleisti nakvynei ir kiek prabangos jums reikia. Mes patys eidami nuo durų prie durų viename skersgatvyje 100 metrų nuo Phewa Tai ežero aptikome svečių namus, kurių šeimininkė sutiko išnuomoti kambarį už 3,5 euro per dieną. Mums buvo reikalingas dušas, ventiliatorius ir stogas virš galvos. Jei galite sau leisti 20 eurų per dieną (kas europietiškais standartais taip pat juokinga suma), gausite prabangų kambarį viešbutyje su baseinu ar dar bala žino kuo. Mažesniuose viešbutukuose ir svečių namuose lengviau derėtis. Administratorius dažniausiai yra ir svečių namų savininkas.

Nuomodamiesi kambarį be išankstinės rezervacijos kartais galite sutaupyti, nes jums rezervuojant Booking.com ar kitoje svetainėje, viešbučio savininkai jiems turi mokėti komisinius,  todėl kartais internete matoma kaina būna šiek tiek pakelta.