STEEMIT SOCIALINIS TINKLAS

KAS YRA STEEMIT?

Įdomu kas yra Steemit? Norite sužinoti kuo Steemit.com skiriasi nuo Facebook, Twitter Reddit ir kitų socialinių tinklų? Smalsu, kokie Steemit pranašumai lyginant su šiais galiūnais ir kokį vaidmenį Steemit egzistensijoje vaidina STEEM kriptovaliuta? Kamilė ir aš į Steemit platformą „atsikraustėme“ 2018 metų kovo mėnesį. Nuo to laiko daug ką išmokome ir daug sužinojome. Kiekvieną mėnesį Steemit.com tinklas pritraukia vis daugiau naujų vartotojų. Tikimės, kad ateityje Steemit pasisekimo susilauks ir Lietuvoje. Šį kartą norėtume pasidalinti Steemit.com privalumais ir trūkumais, galimybėmis ir perspektyvomis, savo ir kitų vartotojų patirtimi bei naudingais patarimais.

KUO STEEMIT SKIRIASI NUO KITŲ SOCIALINIŲ TINKLŲ?

Vadinti Steemit vien socialiniu tinklu turbūt būtų netikslinga. Veikiausiai teisingiausia būtų teigti, kad Steemit.com yra socialinio tinklo ir tinklaraščių kūrimo priemonės hibridas. Steemit sukurta remiantis taip vadinama „Steem Blockchain“ platforma. Remiantis ta pačia platforma sukurta begalė su STeemit susietų įrankių, tokių kaip DTube, DLive, DSound.audio, Musing.io, Busy.org, Utopian.io, DMania.lol ir taip toliau. Viskas, kas paskelbiama šiose svetainėse automatiškai paskelbiama ir Steemit.com. Apie kiekvieną iš šių įrankių pakalbėsime netrukus. Dabas laikas pakalbėti, kuo Steemit ir mažieji Steemit broliukai skiriasi nuo kitų socialinių tinklų.

Tokie socialiniai tinklai, kaip Facebook, Twitter, Reddit, Instagram ar Youtube kiekvienais metais uždirba dešimtis milijardų dolerių. Pasaulyje pirmaujantis Facebook socialinis tinklas 2017 m. turėjo virš 40 milijardų JAV dolerių pajamų. Geriausiai JAV vartotojams žinomas Twitter socialinis tinklas taip pat turi kuo pasigirti. Bendra Twitter vertė šiuo metu yra 17 milijardų dolerių. Didžiąją dalį pajamų šios kompanijos gauna parduodamos reklamą, kurią mato kasdieniai vartotojai. Beveik visi šių socialinių tinklų vartotojai mano, kad jie yra visiškai nemokami, bet kaip kartą yra pasakęs vienas vyriškis, kurį sutikau Australijoje, „Jei tau atrodo, kad kažkas tau suteikiama nemokamai, vadinasi Tu pats esi prekė!“ Už šią sėkmę rinkos galiūnai dėkingi turėtų būti vartotojams. Apmaudu, tačiau šie jokio piniginio atlygio už tai nesusilaukia. Siekiant pakeisti šią neteisybę ir gimė Steemit.com.

Atsakymas į klausimą „Kuo Steemit.com skiriasi nuo kitų socialinių tinklų“ gana paprastas. Esminis skirtumas – Steemit kūrėjai sukūrė jokiam kitam socialiniam tinklui nebūdingą atlygio sistemą, kurios dėka Steemit.com ir anksčiau išvardintų su Steemit susietų svetainių turinio kūrėjai už atliktą darbą gauna atlygį STEEM kriptovaliutos pavidalu. Ši atlygio sistema gana sudėtinga, tačiau trumpai tariant, paskelbus įrašą (straipsnį, filmuotą medžiagą, savo sukurtą garso įrašą ir t.t.) po 7 dienų turinio autoriui atlyginama STEEM valiuta ir kitomis dvejomis Steemit sistemoje naudojamomis valiutomis SBD (angl. Steem Back Dollars) ir SP (SteemPower). STEEM ir SBD kriptovaliutų keityklose galima konvertuoti į Bitcoin’us ar kitas populiarias kriptovaliutas, o šias jau nesunku išsikeisti į eurus ar dolerius. Atlygio vertė priklauso nuo taip vadinamų „balsavimų“ (angl. UpVotes) skaičiaus ir jų svorio. Svorio kiekviono vartotojo balsui suteikia taip vadinama „Steem galia“ (angl. Steem Power arba SP). Netrukus apie šią sudėtingą sistemą ir apie STEEM, SBD ir SP valiutas pakalbėsime daugiau. Dabar susipažinsime su Steemit galimybėmis ir su šiuo socialiniu tinklu susietomis svetainėmis. Visos šios svetainės turi didelių privalumų vartotojams lyginant su rinkos lyderiais ir jų nuolat sukuriama vis daugiau.

SU STEEMIT SUSIETOS SVETAINĖS

D.Tube

D.Tube yra decentralizuota video platforma susieta su Steemit. Toks susiejimas leidžia video kūrėjams už savo kūrybą gauti atlygį, jeigu už jį „balsuoja“ (angl. UpVote) kiti vartotojai. Viskas kas paskelbiama D.Tube, paskelbiama ir Steemit. YouTube video kūrėjams sumoka tik nedidelę dalį nuo savo pelno. Taip pat YouTube gali bet kada atsisakyti mokėti už viename ar kitame filmuke rodomas reklamas, teigdamas, kad turinys neatitinka vienokių ar kitokių YouTube taisyklių. Galiausiai, filmuota medžiaga YouTube gali būti bet kada užblokuota. Dėl šių priežasčių D.Tube ilgainiui gali tapti puikia alternatyva. D.Tube nėra cenzūros. Dar vienas didelis privalumas – D.Tube nerodomos reklamos, t.y. vartotojų dėmesio netrikdo iššokančios komercinės žinutės. Žodis „decentralizuota“ reiškia, kad kartą įkeltas filmukas negali būti ištrintas jokių visatos jėgų. D.Tube naudoja taip vadinamą IPFS (InterPlanetary File System) technologiją. Galiausiai D.Tube skiriasi nuo savo konkurentų tuo, kad jame nerodomas peržiūrų skaičius, kurios YouTube yra vienas iš pagrindinių pozicionavimo paieškos sistemoje kriterijų. D.Tube toks kriterijus yra „UpVotes„. Nepaisant visų privalumų kol kas ši platforma funkcionalumu YouTube neprilygsta. Maksimali įkeliamo video failo raiška – 480p. Tai tarytum Youtube ankstyvojoje stadijoje.

DLive

DLive yra turbūt pirmoji pasaulyje decentralizuota video transliavimo platforma pasaulyje. DLive būtų galima pavadinti Twitch alternatyva, susieta su Steemit.com. Svetainė suteikia žiūrovams galimybę remti mėgstamus vaizdinės medžiagos autorius pervedant STEEM valiutos vienetus tiesiogiai į jų virtualias pinigines ar tiesiog balsuojant už autorių kūriniu (angl. UpVote). Viskas kas pasidalinama DLive, paskelbiama ir Steemit.

DSound

Dsound yra decentralizuota dalinimosi garso įrašais platforma. Mėgsti kurti muziką ar įrašinėti garsus? DSound kaip tik tau. Kaip ir D.Tube, failai įkeliami į IPFS tinklą, o garso įrašų autoriai atlygį už savo darbą gauna anksčiau minėtomis kriptovaliutomis. Suma priklauso nuo DLive vartotojų balsų skaičiaus ir jų „svorio“. Pinigai į autoriaus steemit piniginę atkeliauja po 7 dienų nuo įrašo paskelbimo.

Musing.io

Musing.io yra decentralizuota klausimų ir atsakymų platforma. Musing.io šiek tiek primena Quora, tačiau yra susieta su Steemit, todėl suteikia galimybę klausiantiemsir atsakantiems gauti atlygį. Klausimai gali būti patys įvairiausi. Pvz. „Kaip išmatuoti žmogaus intelekto koeficientą?“ (angl. How to measure a person’s IQ?), „Kokios technologijos naudojamos, siekiant patobulinti Steemit.com? (angl. What technologies are used to develop steemit.com?), „Koks būdas investuoti į kriptovaliutas yra geriausias?“ (angl. What is the best cryptocurrency investment advice you have?) ir t.t. Musing.io platformoje klausimai užduodami ir atsakomi anglų kalba.

Busy.org

Busy.org yra  alternatyvi Steemit vartotojams skirta platforma su gerokai išplėstomis galimybėmis. Platforma turi įdiegtą pranešimų (angl. notifications) funkciją (visai kaip Facebook), leidžiančią matyti svarbius įvykius eilės tvarka. Taip pat Busy.org siūlo daugiau teksto redagavimo galimybių straipsnių rašytojams. Taip pat naudinga ir žymeklio (angl. Bookmark) funkcija, leidžianti pažymėti patikusį straipsnį, kad būtų galima lengviau rasti ateityje.

Steepshot.io

Steepshot yra atviro kodo WEB programa, skirta dalintis nuotraukomis. Plačiausiai naudojama Steepshot programėlė skirta Android ir iOS operacines sistemas naudojantiems įrenginiams. Tiesa, yra ir asmeniniams kompiuteriams skirta versija alpha.steepshot.io. Kaip ir anksčiau išvardintos platformos, Steepshot susieta su Steemit. Visos fotografijos įkeliamos į Steepshot, paskelbiamos ir Steemit, o už įrašus susilaukusius kitų vartotojų balsavimų (angl. UpVotes) jų autoriai apdovanojami STEEM, SBD ir SP valiutomis. Tam tikra prasme Steepshot galima būtų pavadinti Instagram alternatyva. Kartais viena fotografija gali būti iškalbingesnė už tūkstantį fotografijų.

DMania.lol

DMania.lol yra svetainė labai primenanti 9GAG arba lietuviškąją Demotyvacija.lt. Joje galite skelbti taip vadinamus „memus“, linksmas nuotraukas, kačiukų fotografijas ir t.t. DMania.lol sutvarkyta taip, kad paveikslėlių naršymas būtų kuo paprastesnis. Dar viena platforma susieta su Steemit ir suteikianti galimybę turinio kūrėjams gauti atlygį STEEM kriptovaliuta.

Utopian.io

Atviro kodo programinė įranga neretai yra glaudžiai susijusi su savanorišku darbu, kurį atlieka asmenys visame pasaulyje, ne visada už atliktą darbą gaunantys materialųjį atlygį. Šie mėgėjai ir profesionalai negaili nei laiko nei jėgų, kad drauge sukurtų kažką naujo ir inovatyvaus, paliktų savo pėdsaką atvirojo kodo istorijoje. Utopian.io tai projektas siekiantis išplėtoti sistemą, kurioje žmonės, sunkiai dirbantys prie programinės įrangos projektų, gautų sąžiningą atlygį. Projekto kūrėjai ir rėmėjai sprendžia, kaip turi būti paskirstytas visas atlygio fondas. Tai atliekama vertinant kiekvieno programišiaus individualų įnašą. Rėmėju gali tapti kiekvienas Steemit vartotojas turintis virtualią Steemit piniginę ir STEEM valiutos vienetų. Taip pat Utopian.io leidžia uždirbti investuotojams. Norėdami sužinoti kaip uždirbti skolinant Utopian.io savo SP (Steem Power) skaitykite straipsnį iki galo.

LAUKIA ILGAS KELIAS

Tai tiek trumpai apie platformas susietas su Steemit.com socialiniu tinklu. Jų yra ir daugiau, todėl straipsnį nuolat papildysime. Dabar tik norėjau padėti susidaryti bendrą įspūdį, kokios didžiulės galimybės sudarytos Steemit vartotojams ir kaip jos nuolat plečiasi. Kartu su viso šių platformų tinklo verte didėja ir tikimybė kilti STEEM kriptovaliutos kursui. Nuolat kuriamos naujos programos, svetainės, netgi internetiniai žaidimai, naudojantys STEEM kriptovaliutą kaip visko pagrindą. Jei jau nusprendėt prisijungti prie Steemit bendruomenės gretų, laikas pereiti prie pirmosios ilgos kelionės pakopos – REGISTRACIJOS.

REGISTRACIJA STEEMIT

Registracija Steemit platformoje gana paprasta. Norėdami užsiregistruoti visų pirma turite nueiti į oficialų https://steemit.com puslapį ir ten, viršutiniame dešiniajame kampe, paspausti „Sign up“ (liet. registruotis). Jums bus pasiūlyti du variantai: nemokama arba mokama registracija. Jeigu Jūs toks pat taupus kaip mes – pasirinksite pirmąjį variantą. Yra dvi naujienos: gera ir bloga. Bloga naujiena – nemokamos registracijos patvirtinimas gali užtrukti iki dviejų savaičių. Gera naujiena – nemokama registracija yra NEMOKAMA!

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais