• Autostopu per Malaiziją. Kelionė į Kuala Lumpur


  Kelionė autostopu į Kuala Lumpur

  Autostopu per Malaiziją keliauti buvo nesunku. Galbūt mums pasisekė, bet vairuotojai stojo noriai ir buvo nusiteikę geraširdiškai. Beveik visi sakė saugotis kelyje tykančių pavojų, nes anot jų Malaizija nesaugi vieta keliauti autostopu. Iš kitų keliautojų keliavusių autostopu per Malaiziją buvom girdėję kitokių nuomonių ir turbūt nėra 100 procentų saugios vietos todėl surizikavom.

  1-kelione-autostopu-per-malaizija

  Tailando – Malaizijos sieną kirtom Pedang Besar miestelyje. Dalis Pedang Besar Tailando pusėje, dalis Malaizijos. Sieną kirtome Dviejų vagonų traukinuku. Į traukinį įsėdome Hat Yai mieste. Malaizijos viza Lietuvos piliečiams nemokama. Atvykę į Pedang Besar leidimą įeiti į šalį (antspaudą pase) gavom per kelias minutes.

  Tradiciniai tailandietiški patiekalai

  2-pietaujame-tailandietiskame-restorane

  Iš pradžių bandėm kalbinti žmones degalinėj. Pagal pirmą automobilio numerio raidę galima spręsti iš kokio Malaizijos regiono yra automobilis. Ši taktika nepasitvirtino, bet buvo gera proga pabendrauti su vietiniais. Geriau sekėsi kelyje. Nuo Pedang Besar pėsti paėjom apie porą kilometrų. Galiausiai radom idealią vietą automobiliams stabdyti. Sustojo šis vyrukas ir pavežė nemažą atstumą. Sakėsi esąs agronomas ir aplankęs savo klientą ūkininką važiuojantis namo. Vyras pavežė mus apie 140 kilometrų iki Sungai Petani  miesto ir pavaišino pietumis tradiciniame tajų restorane.

  3-taju-patiekalas-abc

  Šis tradicinis tailandietiškas desertas su kukurūzais, riešutais, įvairiausiais neatpažintais ingridientais ir ledu (veikiau sniegu) vadinamas labai  paprastai – ABC (ei bi si). 🙂

  Sunki situacija

  4-kelione-autostopu-sungai-petani

  Esam dėkinti šiam žmogui, bet kaip paskui paaiškėjo jis padarė mums meškos paslaugą. Pažadėjęs nuvežti į pagrindinį kelią, kaip paskui paaiškėjo atvežė į kitą kelią, taip pat einantį mums tinkama linkme, bet esantį tolokai nuo miesto pakraščio. Tranzuoti tokioje vietoje labai sunku, o laiko iki sutemstant beveik nebebuvo. Kelias iki pakraščio buvo tolimas ir teko susirasti nakvynei viešbutuką. Jau kuris laikas nesinaudojam Booking.com, nes be išankstinės rezervacijos galima stipriai nusiderėti ir paprasčiausią kambarėlį gauti už pusdykę. Pažadėjom sau, kad kitą dieną taip „nepakliūsim“ ir sekančią naktį nakvosim palapinėje.

  Tęsiame kelionę Autostopu per Malaiziją

  5-vairuotojas-atveze-i-bukit-mertajam

  Ryte kelis kilometrus į miesto pakraštį pėdinom pėsti. Ilgai laukti neprireikė ir sustojo šis malonus žmogus. Nuo nežmoniško karščio drėgmės siela jau norėjo palikt mūsų kūnus, todėl automobilis su kondicionierium buvo it išganymas. Deje sveikatai tai į gerą neišėjo ir ties posūkiu į Pulau Pinang išlipom su skaudančiom gerklėm.

  6-autostopu-per-malaizija-keliautoja-kamile-joksaite

  Atsidūrėm strategiškai netinkamoje vietoje. Ir vėl porą kilometrų teko paėjėti.

  7-kelionine-kuprine-namai-ant-petnesu

  Sekantys sustojo (kaip mes spėjam) Malaizijos indai, bet šie sakė esantys krikščionys. Apie tai bylojo jų sunkvežimį puošiantys kryželis ir rožančius. Kelionė prailgo kaip reikalas. Teko taip susispaust, kad tai aš tai Kamilė sėdėjo šalia pavarų svirties ant daiktadėžės. Kiekvieną kartą vairuotojui keičiant pavarą teko iš paskutinių atsitraukti taip padarant vietos. Paskui nekartą keitėm taktiką. Jei vienos kūno dalys gaudavo pailsėti – nutirpdavo kitos.

  autostopu-per-malaiziją-sunkvezimo-vairuotojai-paveze-tanjong-malim

  Iš sunkvežimiovairuotojo kolegos pateiktų klausimų ėmė aiškėti, kad vyručiai pamatė europiečius ir sugalvojo užsidirbti. Nors Kamilė nenorėjo patikėt, apsidraudėm ir turėdami panašios patirties žinojom ką daryti. Kai klausė kokiuose viešbučiuose miegam atsakėm – palapinėj, kai klausė kodėl traukiniu nevažiuojam – atsakėm, kad pinigų neturim, todėl autostopu per Malaiziją keliaujam ir t.t. Buvom sustoję papietauti, bet ir vėl nuojauta sakė, kad vairuotojas su padėjėju ten visus pažįsta ir kažkur gali būti paslėptas kabliukas, todėl nieko neužsisakėm, nors tą dieną dar beveik nieko nebuvom valgę. Atvykus į Tanjong Malim miestelį padėjėjas sukuždėjo „Gal turi pinigų vairuotojui už benziną?“. Kamilė stovėjusi atokiau negalėjo patikėt. Iš jos judančių lūpų supratau „Kąą..? Nori pinigų..?“. Palinksėjau. Paklausiau padėjėjo kiek šie nori. Tas atsakė klausimu „Kiek gali duot?“. Sakiau jam palaukt ir nuėjau į artimiausią 7eleven išsikeist pinigų, nes turėjau tik 100 Malaizijos ringitų (apie 20 eurų) kupiūrą. Vairuotojas pamatęs mano rankoj smulkias kupiūras ištiesė ranką atsisveikinti ir pinigų nepriėmė. Angliškai jis kalbėjo nedaug, bet nuojauta sako, kad padėjėjas pinigų norėjo labiau už patį vairuotoją.

  9-tanjung-malim-prie-7eleven-parduotuves-sutikti-vietiniai-gyventojai-malaizijos-indai

  Pavakarieniavom vietinėj valgykloj. Tiek Tailande tiek Malaizijoj (ypač Malaizijoj) prekybos centruose maistas brangus, bet valgyti valgykloje daug pigiau nei Lietuvoje. Taip yra todėl, kad produktus valgyklos ir restoranai perka tiesiogiai iš ūkininkų. Po vakarienės užsukom į parduotuvę vandens iš susipažinom su šiuo žmogum. „Kur taip gerai išmokot anglų kalbą jei jūsų gimtoji kalba lietuvių?“ neatsistebėjo žmogelis. Na ačiū už komplimentą, bet tikrai nesijautėm kalbantys geriau už vidutinį Malaizijos jaunuolį. Malaizija moderni ir išsivysčiusi šalis, todėl mokėdamas kalbėti angliškai retai ką nustebinsi.

  Nakvynė palapinėje palmių plantacijoje

  10-stovyklaviete-prie-palmiu-plantacijoje-prie-tanjung-malim-malaizijoje

  Prisiminėm praėjusią naktį sau duotą pažadą ir miegojom palapinėj vidurį palmių plantacijos. Taip gerai jau senokai nemiegojom ir buvom kaip reikiant pasiilgę stovyklavimo su palapine. Rytinis vaizdas „pro duris“ irgi pasitaikė neblogas.

  11-tanjung-malim-budistu-sventykla-kelioniu-blogas

  Likusius keliasdešimt kilometrų į Kualą Lumpurą važiuoti nusprendėm traukiniu, nes į tokio didmiesčio centrą nenutranzuosi. Sekančiai nakčiai Couchsurfing.com buvome radę žmogų, žadėjusį priimti mus porai dienų, pas kurį nuvykti irgi geriausia viešuoju transportu iš Kuala Lumpur centre esančios stoties. Pakeliui į stotį dienos šviesoje Tanjong Malim miestelis atrodė daug gražesnis. Nors dauguma Malaizijos gyventojų yra musulmonai, gausu ir kitų tikėjimų žmonių, todėl ir maldos namų pamatyti galima pačių įvairiausių.

  12-iejimas-i-sventykla-kelioniu-dienorastis

  Įėjimas į Tanjong Malim šventyklą. 🙂

  Kuala Lumpur – Malaizijos sostinė

  Kitą kartą papasakosiu apie Malaizijos sostinę Kuala Lumpur ir mus nakvynei priėmusį Beną, apie mūsų pažintinę kelionę  nemokamu viešuoju transportu ir ką mes manome apie šį miestą. 🙂 Aplankę Kuala Lumpur ir vieną naktį praleidę Port Dickson paplūdimyje (kai potvynis vos neužliejo palapinės) tęsėme kelionę autostopu per Malaiziją link Singapūro. Kitus mūsų kelionių įspūdžius rasite InvisusMundi.lt kelionių blogas ir InvisusMundi Youtube kanale. Kiekvienas jūsų LIKE, Subscribe, pasidalinimas ir komentaras labai svarbus.

  Kuala Lumpur centras

  Kuala Lumpur dangoraižiai

  Komentarai
Comments are closed.