KELIONĖ Į BULGARIJĄ TRAUKINIU

KODĖL ĮSTRIGOM PASIENYJE? | NAKTIS PO ATVIRU DANGUM

KELIONĖ Į BULGARIJĄ

Maršrutas: Bukareštas – Rusė – Varna

Traukinio bilietus nusipirkom Rumunijos sostinėj Bukarešte. Ten atsidūrėm po paskutinių aprašytų įvykių Brasove. Bulgarijos pasienio mieste Rusėje turėjom persėsti į traukinį, važiuojantį į Varną. Pirkdami bilietus dar nežinojom, kad pasienyje kaip reikiant įstrigsime ir pavėluosim  į antrą traukinį. Kodėl Taip nutiko ir kokiu magišku būdu tą vakarą susiradom nakvynę dabar ir papasakosiu.

Kodėl pavėlavom į traukinį?

Keliauti į Bulgariją traukiniu nusprendėm dėl nepadoriai mažos bilietų kainos. Tikiu, kad taip išsižadėjom daug nuotykių tarp „taško A“ ir“taško B“, tačiau sutaupėm bent dvi dienas. Taip pat, atsitiktinai įvykiams palankiai susiklosčius, Rusėje buvom pakviesti į svečius pas anglą Džeimsą. Apie tai netrukus…

Rumunijos – Bulgarijos pasienio poste dokumentų patikrinimas truko gerokai per ilgai. Įtarimą pasienio pareigūnams sukėlė keli tamsaus gymio keleiviai, nekalbantys angliškai. Galiausiai atvykom į Rusę, bet traukinys jau buvo išvykęs prieš gerą valandą. Informacijos poste dirbanti moteriškė bambėdama paaiškino, kad padėti niekaip negali, o sekantis traukinys kitą dieną, 6 valandą ryto. Gerai nors, kad neteko pirkti kito bilieto. Tereikėjo sugalvot kur glaustis per naktį.

Kelionė per Bulgariją traukiniu

Kelionės racionas

Dėl matyt nepagrįstų, iš niekad nebuvusių Bulgarijoje žmonių lūpų sklindančių gąsdinimų, laukti ryto kur parke prigulus ant pasitiesto kilimėlio nesinorėjo. Kadangi pavalgius minčių kyla daugiau susiruošėm pasistiprinti. Mūsų mitybos racionas labai paprastas: batonas (daug batono), kurio kepalas Bulgarijoje kainavo apie 30 euro centų, žuvies konservai, pigiausias olandiškas sūris (ar sūrio gaminys – nesuprasi), aš geriu pieną, o Kamilė dažniausiai kefyrą. Valgom nemažai pupelių ir kukurūzų skardinėse, užkandžiaujam sausainiais ir riešutais. Pasitaiko vienas kitas vaisius. Būdami Rumunijoj valgėm daug bananų, nes už 1 eurą buvo galima nusipirkti 2 kilogramus. Mėsos ragauti tenka nedažnai.

Keliautojų racionas

RUSĖJE

Sėkmė lydi mus

Debesys bylojo apie artėjantį lietų. Valgyt įsitaisėme po skėčiu šalia degalinės. Darbuotojas nuolat žvilgčiojo į mus. Įsidrasinęs priėjo, palinkėjo skanaus ir paklausė ar gali kuo padėti. Atsakiau jog ne ir susimąsčiau, kad galėjau bent pasiūlyti prisijungti prie mūsų kuklios vakarienės. Paskui tas pats darbuotojas priėjo dar kartą. Paaiškinom kas tokie ir, kad laukiam šeštos valandos ryto traukinio. „Palaukit minutę“ tepasakė ir paskambino savo draugui anglui Džeimsui, gyvenančiam Rusėje. Jis ir pats angliškai kalbėjo su stipriu anglišku akcentu. Anglijoj nemažai laiko praleido dirbdamas įvairius darbus.

Kaip atsidūrėm pas Džeimsą

Net patys nepatikėjom, kaip mums taip pasisekė. Jau po kelių minučių spaudėm ranką Džeimsui ir kulniavom į jo namus. Pats Džeimsas didis keliautojas, aplankęs tas šalis į kurias ketiname vykti ir mes, tik jis keliavo priešinga kryptimi. Dėl šios priežasties, net nesuabejojęs pakvietė į svečius. Kad Bulgarija tapo Džeimso namais, kaltas nenuspėjamas likimas. Ketinęs Bulgarijoje praleisti tik šiek tiek laiko jis kaip mat čia susirado merginą, nusipirko barą. Kitaip sakant „suleido šaknis“.

Nemalonūs nuotykiai

Užsiminėm Džeimsui, kad kelsimės anksti – šeštą ryto jau turime sėdėti traukinyje, o iki stoties pora kilometrų. „Poor bastards…“ užjausdamas pakraipė galvą Džeimsas. Tuomet prasitarė, kad beveik visi jo kelionių metu buvę nemalonūs nutikimai įvyko islamiškose šalyse. Daugiausiai jų – Egipte. Kartą jis užsuko į rajoną, kuriame turistams patartina lankytis nebent persirengus vietiniais rūbais. Vienoje parduotuvėje vietinis gyventojas nepagarbiai palietė Džeimso merginą. Pirmą kartą Džeimsas negalėjo patikėti, kad tai nutiko tyčia. Bet tai pasikartojo vėl ir vėl. Nors kai kurie vakariečiai vyrai linkę žiūrėti į tai pro pirštus, bet ne Džeimsas. Pasak Džeimso jo kantrybė baigėsi ir jis pasakė Įžūliajam vyriškiui jog tai nepriimtina ir jei tai pasikartos dar kartą Džeimsas jam trinktelės. Tuomet kilo konfliktas, prigužėjo kelios dešimtys vietinio veikėjo draugų ir turėjo įsikišti policija…

LINK JUODOSIOS JŪROS

Varna

Anksti ryte padėkojome Džeimsui už svetingumą ir iškeliavom į Varna. Džiūgauti buvo ko. Pastaruoju metu karštis kaip reikiant sekino, o Varnoje turėjom galimybę pailsėti ir išsimaudyt Juodojoj jūroj. Paskutinė stotelė prieš paliekant Europą ir atvykstant į Turkiją – Burgasas.

Kamilė Jokšaitė paplūdimyje. Varna, Bulgarija

Burgasas

Burgasas – kurortinis miestas Bulgarijoje ant Juodosios jūros pakrantės. Viešbučiai ir hosteliai Burgase brangūs. Vakarienei nusipirkom neaiškios sudėties mišrainės (pigiam arkliui į dantis nežiūrima). Vietą nakvynei pasirinkom paplūdimyje. Panašu jog tokių keliautojų kaip mes Burgase nemažai. Net sutemus buvo kokie dvidešimt aštuoni laipsniai karščio. Palapinės šį kartą nestatėm. Puikiai išmiegojom tiesiog ant kilimėlių paplūdimyje. Žvaigždės, ošianti jūra, tolumoje krykštaujantys laimingi žmonės… ir maistas. Ko daugiau gali žmogui reikėti?

Kaip efektyviai UŽKNISTI bulgarą:

  • paklausk kokia kalba jis šneka. Galbūt ne visi žino, kad bulgarai turi savo kalbą, bet patys bulgarai savo kalba itin didžiuojasi. Mes tai jau tikrai galim bulgarus suprasti.
  • ignoruok faktą, kad Kirilicos rašto sistema buvo išrasta Bulgarijoj. Daugkas mano, kad Kirilica gimė Rusijoje, o Bulgariją ją pasiskolino. Tai netiesa. Kirilicą Bizantijos imperatoriaus Mykolo III nurodymu išrado toks bičas vardu Kirilas dar IX amžiuje.
  • sumaišyk „Taip“ ir „Ne“ galvos judesius. Bulgarijoj žmogus norintis pasakyti „Ne“ gali pradėti kilnoti galvą aukštyn žemyn. Mums tai reikštų „Taip“. Neverta apie tai diskutuoti su bulgarais, nes jie įsitikinę, kad jų būdas teisingas.

Mūsų nuotykiai keliasi į beribę Aziją. Perplaukę Bosforo sąsiaurį, su Europa atsisveikinsim ilgiems mėnesiams. Toliau skaitykit apie mūsų nuotykius 15 milijonų gyventojų turinčiame Turkijos kultūros lopšyje Stambule ir apie kelias dienas praleistas svečiuose pas turgą Gurcaną.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais