• Pokhara – gražiausias Nepalo miestas

  Pokhara – keliautojų rojus

  Pokhara – trečias pagal dydį Nepalo miestas įsikūręs prie Phewa Tai ežero. Prieš vykstant į šį miestą keleto keliautojų internetiniuose puslapiuose teko skaityti, kad Pokhara pats gražiausias miestas žemėje.

  Pokharos miesto gatvė

  Pokharos gatvės einant link Phewa Tai ežero. 🙂

  Nepalas – viena neturtingiausių valstybių

  Nepaisant to, kad Nepalą aplanko apie 800.000 turistų kiekvienais metais, tai vis dar viena vargingiausių šalių. Didžioji dalis šalies gyventojų gyvena žemiau skurdo ribos. Susidūrimas su sunkiai suvokiamu Katmandu užterštumu ir tūkstančiais vos galą su galu suduriančių gyventojų tarytum sudavė skaudų smūgį kažkur pasamonėje ir kelias naktis neleido ramiai miegoti. O juk taip esame įpratę skųstis koks blogas ir neteisingas yra gyvenimas Lietuvoje.

  Kelionė į Pokharą autobusu

  Po kelių dienų praleistų Katmandu norėjosi pamatyti ir kitą Nepalo pusę. Į Pokharą keliavom vietiniu autobusu, ką kiti atvykėliai laiko savižudybe. Taip yra ne be reikalo. Keliai Nepale siauri ir daug iš jų vingiuoja stačiais kalnų šlaitais. Ši kelionė praėjo gana sklandžiai, nepaisant to, kad kelionės pabaigoje 12 vietų autobusiuke važiavo 25 žmonės ir 200 kilometrų važiavom artuonias ar devynias valandas.

  Svečių namai Lake Side rajone

  Apie Pokharą nežinojom beveik nieko, išskyrus tai, kad pati šauniausia vieta apsistoti yra prie ežero Pokhara Lakeside rajone. Nuo autobusų stotelės iki Lakeside rajono ėjom pėsti apie penkis kilometrus. Taksi vairuotojai prašė 200 rupijų (apie du dolerius).

  Lietuvos vėliavos spalvos

  Geltona, žalia ir raudona mėgstamos nepaliečių spalvos. Jomies jie puošia ne tik namus, bet ir automobilius. 🙂

  Nakvynės vietą radom atsitiktinai. Kaip paskui paaiškėjo, būtume Pokharoje vietos radę ir palapinei pasistatyti, bet tokių vietų aptikom tik po kelių dienų. Jau nekartą įsitikinom, kad dažniausiai pigiausia nakvynės vietos ieškotis pačiam atvykus į miestą, o ne rezervuojant kambarius internetu. Smulkiausi verslininkai nuomojantys pigiausius kambarius paprastai nekelia reklamų į tokias žinomas svetaines kaip Booking.com, o tie kurie kelia turi mokėti komisinius tokioms svetainėms už kiekvieną rezervaciją, todėl norėdami išvengti nuostolių kainą padidina. Mes tiesiog vaikščiojom siauromis gatvelėmis kelių šimtų metrų nuo ežero atstumu ir klausėme kainų. Viešbučių ir svečių namų savininkai linkę derėtis. Paklausus kiek šie prašo už nakvynę ir nesutikus su kaina, savininkai klausia „O koks jūsų biudžetas?“ „Kiek galite mokėti?“. Taip bevaikštant mus pašaukė ant vieno namo stogo stovėjusi močiutė. Pasirodo jai (o gal jos dukrai) priklausė svečių namai (su 0 gyventojų). Moterytėms paprašius 500 rupijų, nusiderėjom iki 400, o tai yra apie 3.45  euro tos dienos kursu (t.y. 1.725 euro vienam žmogui). Pasilikom ten kelioms dienoms ir visą tą laiką buvome vieninteliai nuomininkai, o svečių namai buvo apie 50 metrų nuo pagrindinės gatvės arba 70 metrų nuo Phewa Tai ežero.

  Kamilė Pokharoje

  Pramogos keliautojams

  Gatvės prie Phewa Tai buvo tobulai sutvarkytos, o restoranai vakarietiško stiliaus. Taip yra todėl, kad toje vietoje lankosi dešimtys tūkstančių turistų iš viso pasaulio. Poilsiautojams tai puiki vieta sklandymui su parašiutais, safariams su drambliais, pasijodinėjimams žirgais ir t.t. Taip pat Pokhara yra it pradinė stotelė visiems ketinantiems pėsčiomis keliauti tam tikrais kalnų maršrutais. Vienas žumiausių – Annapurna Circuit trek.

  Vaizdas einant Annapurna Circuit maršrutu Nepale. Nuotrauka iš interneto. Norint įveikti šį apie 200 km. maršrutą reikia apie dviejų savaičių (priklauso nuo fizinio pasirengimo) ir nemažai pinigų maistui, nakvynėms, sumokėti už leidimą lesitis į žygį ir kitoms išlaidoms. Tikimės, kad ateityje šį maršrutą įveiksime ir mes.

  Vaizdas einant Annapurna Circuit maršrutu Nepale. Nuotrauka iš interneto. Norint įveikti šį apie 200 km. maršrutą reikia apie dviejų savaičių (priklauso nuo fizinio pasirengimo) ir nemažai pinigų maistui, nakvynėms, sumokėti už leidimą lesitis į žygį ir kitoms išlaidoms. Tikimės, kad ateityje šį maršrutą įveiksime ir mes.

  Kelioninės prekės Pokharos parduotuvėse

  Sekantis tikslas buvo nusipirkti kelioninį dujų balionėlį su reikiamu mechanizmu  maisto gaminimui. Pokhara Lakeside turbūt viena tinkamiausių vietų tam, nes Phewa Tai pakrantėje išsidėsčiusios kelios dešimtys žygio reikmenų parduotuvių.

  Dažnai keliautojai atvyksta tuščiomis ir visą reikiamą aprangą bei įrangą nusiperka Pokharoj. Kainos ten mažesnės nei Europoje, tik reikia nepamiršti derėtis. Kelioniniais dujų balionėliais bei tam tikra papildoma įranga prekiavusiam žmogui pasakėm, kad jo kolega pasiūlė pigiau ir mums jau išeinant šis sutiko parduoti viską 30 proc. pigiau. Sprendžiant iš pardavėjo šypsenos, turbūt net pardavęs prekes su nuolaida žmogus gerokai užsidirbo.

  Pokharos ir jos apylinkių gamta

  Pokhara Lakeside rajonas šalia Phewa ežero

  Turistų dievinamas Lakeside rajonas Pokharoje. Phewa ežeras

  Pokhara ir jos apylinkės garsėja gamtos grožiu. Norintys pasižvalgyti atokiau nuo miesto gali išsinuomoti dviratį, Svarbu nepatingėti pasivaikščioti kokį kilometrą toliau nuo pagrindinės gatvės, nes kainos Lakeside kelis kartus didesnės.


  Savanorystė Nepale

  Sekančias dvi savaites praleidome Shukranagar kaimelyje Chitwan rajone. Dar būdami Pokharoje susisiekėme su ten gyvenančiu mokytoju – ūkininku vardu Tara. Savanorystė Nepale mus domino jau ilgai. Tai vienas iš geriausių būdų susipažinti su šalies kultūra, pagyventi turistų mažai lankomose vietovėse nepaliečių šeimose.

  Kitą kartą papasakosiu apie kelionę į Shukranagarą (ir beprotį autobuso vairuotoją, sudaužiusį net du veidrodėlius), apie savanorystę ekologiškame Nepalo ūkyje, apie pikniką su mokyklos mokiniais, apie pažintį su keliautojais iš Čekijos ir Prancūzijos ir kitus nuotykius…

  Komentarai
Comments are closed.