POKARA – EGZOTIŠKAS ROJAUS KAMPELIS PRIE PHEWA TAI EŽERO

Pokara – trečias pagal dydį Nepalo miestas, turintis 414 tūkstančių gyvrntojų. Kodėl keliavom būtent į Pokharą, o ne kur kitur? Kaip pavyko išsinuomoti kambarį už 3,5 euro per dieną? Ką verta nuveikti ir pamatyti mieste prie didingo Phewa Tai ežero? Apie visa tai ir pasakosim šį kartą.

200 km. per 8 valandas? Jūs rimtai?

Tai, kad 200 kilometrų iš sostinės Katmandu į Pokharą dardėjom aštuonias ar devynias valandas – dar nieko. Įdomiausia tai, kad 12 vietų autobusiuku važiavo 25 keleiviai. Vairuotojas nestodavo, net kokiam vaikučiui „reikalo“ užsimanius. Mamos atžalas per rankas pasiųsdavo bilietų pardavėjui, o šis – pradarydavo važiuojančios mašinos duris ir vaiką sėkmingai „nusysindavo“. Svarbiausia tokiu atveju būti užsidarius langelį, kad negautum kokio gurgšnelio.

Šlapimo dozės išvengti pavyko, bet su vėmalais jau kita kalba. Vieną vaikutį kaip reikiant supykino. Vargšas ištuštino visą skrandžio turinį į rudą popierinį maišiuką. Mama matyt nusprendė, kad su visam maišelio išmesti nevalia – dar gali prireikti. Dėl tos priežasties, pamėgino tiesiog iškratyti visą turinį pro langą. Mes sėdėjom už jų, todėl rūgštaus kvapo skriejančios masės gabalėliai per mūsų langelį it lietaus lašeliai krito ant manęs ir miegančios Kamilės plaukų. Nuo tada, kepinant 35 laipsniams karščio, važiavom uždaru langu.

Kambarys prie ežero už 3,5 € ? Pasirodo taip būna.

Įdomu, kaip rasti nebrangų kambarį prie ežero brangiausiame Nepalo mieste? Bent jau mums tai pavyko. Laikėmės tam tikrų taisyklių.

Pirmiausia – neklausėm vairuotojų patarimų. Kaip žinia, taksistai dažniausiai stengiasi nukreipt turistą pas savo artimą draugą ar giminaitį. Šis jam už tai dar ir komisinių numeta, o pats atsiima dvigubai, sukeldamas nuomos kainą. Įsitikinom, kad norint sutaupyt maksimaliai, geriausia susirast nakvynę patiems.

Antra – neverta nakvynės ieškot ir kambarį rezervuotis Booking.com, Agoda.com ir panašiose svetainėse. Skirtingose šalyse ir situacija skirtinga, bet Nepale norintiems pataupyt to daryt tikrai neverta. Pigiausi svečių namai skelbimų į „Booking’ą“ nekelia, o jei ir kelia, tai rezervacija užkerta kelią deryboms.

Mes patys tiesiog vaikščiojom siauromis gatvelėmis, kelių šimtų metrų nuo ežero atstumu, ir klausėm kainų. Paklausus savininkų, kiek šie nori už nakvynę ir nesutikus su kaina, šie klausia „O koks jūsų biudžetas?“ „Kiek galit mokėt?“. Taip bevaikštant pašaukė ant vieno namo stogo stovėjusi močiutė. Pasirodo jai priklausė svečių namai su 0 svečių. Moterytei paprašius 500 rupijų už naktį, nusiderėjom iki 400, o tai yra apie 3.45  euro tos dienos kursu. 1,70€ vienam žmogui už naktį dviviečiame kambaryje. Svečių namai buvo už 50 metrų nuo pagrindinės gatvės arba už 70 metrų nuo Phewa Tai ežero.

 

KĄ VEIKTI POKHAROJ?

Gatvės prie Phewa Tai tobulai sutvarkytos, o restoranai vakarietiško stiliaus. Visiška priešingybė sostinei Katmandu, apie kurią pasakojom praėjusį kartą. Taip yra todėl, kad Pokharoj kiekvienais metais lankosi dešimtys tūkstančių keliautojų. Didžiausia turistų koncentracija – prie Phewa Tet ežero Lake Side rajone. Poilsiautojams Pokhara tobula vieta sklandymui su parašiutais, safariams su drambliais, pasijodinėjimams žirgais ir t.t. Norintiems didesnių fizinių ir emocinių iššūkių taip pat veiklos sočiai. Mat Pokhara yra it pradinė stotelė visiems ketinantiems pėsčiomis keliauti Himalajų kalnų maršrutais. Vienas žymiausių – Anapurnos žiedas (angl. Anapurna Sircuit Trek).

Anapurnos žiedas

Labai gaila, kad nėjom Anapurnos žiedo trasa. Kaip žinia, tam reikalinga tam tikra papildoma įranga, fizinis pasiruošimas, nemaža suma išlaidoms padengt ir pora savaičių laiko. Per tuos 11 kelionės mėnesių, ilgiausias žygis į kurį ėjom buvo „Jokūbo kelias“ (723km.) Ispanijoje, o Anapurnos Žiedo trasą pasilikom ateičiai.

Kiek girdėjom, aukščiausia Anapurnos žiedo maršruto taškas yra net 5000 metrų virš jūros lygio aukštyje. Norintys leistis į žygį, privalo sumokėti apie 40 dolerių už tam tikrus leidimus. Taip pat svarbu logiškai įvertinti savo fizines galimybes. Kai kurie žygeiviai samdosi daiktų nešikus „šerpus“. Mokantys angliškai daugiau sužinoti apie Anapurnos žiedą gali iš Gabrieliaus – vieno mėgstamiausių mano keliautojų, keliaujančio pastaruosius 20 metų.

 

Pokharos gamta

Apžiūrėt Pokharos apylinkes paprasčiausia išsinuomavus motorolerį ar dviratį. Pigiausia žinoma nuomotis dviratį, bet svarbu žinoti tai, kad kainos ne visur vienodos. Lake Side rajone 5$ ar 8$ dolerius už dieną kainuojantis dviratis, už kelių šimtų metrų kainuos vos 2$. Būtent tiek mes ir sumokėjom už savuosius. Galiu pasakyti tik tiek – tai buvo pats blogiausias dviratis, kokiu esu važiavęs per visą savo gyvenimą. Po pasivažinėjimo dar ilgai galėjau gulėt tik ant pilvo, o sėdėt išvis negalėjau.  Patogiau turbūt būtų buvę sėdėt ant strypo, nei ant sėdynės – tokios akmeninės, it mano universiteto dėstytojų širdys. Stabdžiai taip pat neveikė. Pamoka kitam kartui – kartais verta sumokėt doleriu brangiau.

Kaip reikia apsipirkti Pokharos parduotuvėse?

Sekantis tikslas buvo nusipirkt kelioninį dujų balionėlį su reikiamu mechanizmu  maisto gaminimui. Pokharos Lake Side rajonas turbūt tinkamiausia tam vieta. Phewa Tai ežero pakrantėje išsidėsčiusios kelios dešimtys žygio reikmenų parduotuvių.

Dažnai į Nepalą keliautojai atvyksta be įrangos ir visą žygiui reikalingą aprangą ir įrangą nusiperka Pokharoj. Kainos mažesnės nei Europoj, tik reikia nepamiršt derėtis. Kelioniniais dujų balionėliais bei tam tikra papildoma įranga prekiavusiam žmogui pasakėm, kad kolega pasiūlė pigiau. Mums žingsniuojant linkišėjimo parduotuvės savininkas sutiko parduot viską 30 proc. pigiau. Sprendžiant iš pardavėjo šypsenos, turbūt vistiek neblogai uždirbo.

KĄ VEIKSIM TOLIAU? SAVANORYSTĖ NEPALE

Sekančias dvi savaites praleidom Shukranagar kaimelyje Čitvano (Chitwan) rajone. Dar būdami Pokharoj, susisiekėm su mokytoju Tara Adhikari, gyvenančiu Šukranagaro kaimelyje. Savanorystė Nepale atrodė, kaip puikus būdas susipažinti su vietinių žmonių kasdienybe.

Kitą kartą papasakosim apie kelionę į Šukranagarą ir beprotį autobuso vairuotoją. Taip pat apie gyvenimą ekologiškame Taros ūkyje, pikniką su mokyklos mokiniais, apie pažintį su keliautojais iš Čekijos ir Prancūzijos ir apie ožiuką Darijų. Taip pat pamatysit naują Kamilės filmuką, kuriame ji šoka Nepalietišku stiliumi su vietiniu alfa patinu.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE NEPALĄ:

  • Nepale niekada nebuvo pralietas kraujas mitinguose dėl religinės nesantaikos.
  • Šalyje gyvena 80 etninių grupių, kalbančių 123 kalbomis.
  • Budizmo pradininkas Buda Šakjamunis gimė Nepale.
  • 1815m. britų kariuomenė mėgino okupuoti Nepalą. Minties teko atsisakyti susidūrus su bebaimiais kovotojais Gurkais. Gurkai taip sužavėjo britų karininkus, kad buvo pasirašyta taikos sutartis ir nuo tada lig šių dienų tūkstančiai Gurkų karių tarnauja ne tik Didžiosios Britanijos kariuomenėje, bet ir kitų šalių daliniuose.
  • Vienas iš tūkstančių beribę karių Gurkų drąsą įrodančių insidentų įvyko Indijoje. 2011 metais karo veteranas Bishnu Shrestha keliavo traukiniu. Staiga traukinys buvo užpultas 40 gerai ginkluotų plėšikų. Turėdamas tik tradicinį kovinį Gurkų peilį, karys stojo į kovą su užpuolikais. 3 iš jų buvo nužudyti, o 8 sužeisti. Likę paniškai išsigandę „tepė slides“. Vienas indas buvo išgelbėtas nuo užpuolikų jam organizuotų kartuvių.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais