• Kelionė į Tailandą. Bankokas


  Savo kelionėje improvizuojame nuolat, bet keliauti į Tailandą planavom jau seniai. Daugiausiai laiko praleidom Bankoke – Tailando sostinėje, Ayutthaya – mažame miestelyje išsaugojusiame savo istorinius paminklus ir Chiang Mai – keliautojų rojuje. Šį kartą trumpai papasakosim apie savo nuotykius Bankoke.

  Tailando vizos

  Tailando vizas gauti yra keli būdai. „Visa on arrival“ gauti lengviausia, bet kartu ir brangiausia. Pasirodo šių metų rugsėjo mėnesį, Tailando vizų „visa on arrival“ mokestis buvo padvigubintas, bet apie viską nuo pradžių.

  Tailando viza „Visa on arrival“

  Į Tailandą atskridom kompanijos „Nepal Air“ lėktuvu. Kaip jau esu minėjęs, pigius bilietus padėjo įsigyti mūsų nepalietis draugas Tara. Nusileidus Bankoko oro uoste apsisuko galva. Jei neklystu Teheranas gyventojų turi panašiai kaip Bankokas, bet tokiu oro uostu pasigirti negali.  Prie paraiškų gauti Tailando „Visa on arrival“ pateikimo punkto mus pasitiko naujiena.

  Tailando vizos

  Tailando 15 dienų viza „On arrival“ dar visai neseniai pabrango dvigubai. Vietoj 1000 batų (Baht) vienam žmogui už Tailando vizą sumokėjom po 2000 (apie 60 eurų). Tiek grynųjų iš pradžių neturėjom, o artimiausias ATM bankomatas buvo tik toje oro uosto zonoje, į kurią patenkama gavus vizas. Laimei vienoje pinigų keitykloje pavyko išsigryninti reikiamą sumą iš kreditinės kortelės, o pinigų perlaidos mokestis buvo vos  3,5 procento. Kiek bandėm tikrinti paskui, visi bankomatai įspėjo, kad bus nuskaičiuotas  200 batų (apie 6 eurų) mokestis, nesvarbu kokią sumą norima išsiimti.

  Tolesnės Tailando vizos gavimo procedūros paprastos. Paraiškų priėmimo punkte pateikėme anketas kartu su dokumentinėmis nuotraukomis ir įrodymais jog esame užsirezervavę lėktuvo bilietus išvykimui iš Tailando. Ši sąlyga būtina. Jiems netinka pasiaiškinimas, kad ketinate žeme keliauti į Myanmarą ar Malaiziją. Bilietai turi būti. Tai žinojome iš anksto, todėl nusipirkom pigiausius bilietus, kokius pavyko rasti (į Myanmarą). Taip pat turėjome nurodyti savo viešbučio adresą, todėl buvo reikalinga iš anksto rezervuoti kambarį viešbutyje ar svečių namuose bent vienai nakčiai. Sumokėję reikiamus mokesčius palaukėm dar kelias minutes ir buvome pakviesti atsiimti pasų su Tailando vizomis.

  Bankokas

  Bankokas ne toks miestas, kuriame paprastai galėtum pasistatyti palapinę ir išmiegoti, todėl iš anksto buvom užsirezervavę kambarį svečių namuose „Don Mueng Fan Rooms“.  Tai buvo reikalinga Tailando vizoms gauti. Kambarį rezervavom dar nežinodami  į kurį Bankoko oro uostą skrisim. Situacija susiklostė taip, kad leidomės ne į pagrindinį oro uostą. Iki svečių namų buvo geras kelio ruožas. Mega mieste nuvykti tokį atstumą nepažįstant vietinio viešojo transporto buvo neįmanoma, todėl už tam tikrą mokestį atšaukėm ankstesnę rezervaciją ir užrezervavom kitą kambarį už kelių kilometrų esančiuose svečių namuose YHA Bangkok Airport.

  Išėjus į lauką smogė negailestinga drėgmės ir karščio banga. Per porą minučių rūbai permirko nuo prakaito. Didžiają dalį kelio įveikėm pėsti. Kelias buvo neaiškus, o sutemos ir nuovargis kuždėjo, kad laikas ilsėtis. Sutikti žmonės buvo paslaugūs ir net neprašyti nurodė kuria kryptimi eiti. Tą dieną beveik neteko pavalgyt, todėl vilkdami koją už kojos pėdinom ieškoti maitinimo įstaigos, kol radom nedidelę vietinę valgyklėlę po atviru dangum. Pirmieji ragauti Tailandietiški patiekalai patiko. Keista, bet kaip patirtis rodo Tailande pietauti žemiausios klasės restorane restorane ar pirkti pagamintą maistą iš gatvės prekeivių  pigiau nei pirkti produktus prekybos centre ir gamintis patiems.

  Kitą dieną pavyko susisiekti su Kantaya – mergina iš Couchsurfing.com svetainės. Ši sutiko mus priimti dviems naktims. Kelionė iki jos namų truko gerą pusdienį. Pirmiausia 5 kilometrus pėdinom iki „Airport link“ „traukinuko“ stoties. Žliaugė prakaitas, bet kelionė labai neprailgo. Naujoje vietoje viskas buvo įdomu. Sustojom papusryčiauti vietinėje užeigoje po atviru stogu.

  Tailandietiška virtuvė. Ryžiai ir jaučio liežuvis

  Tailandietiški pusryčiai. Sunku ką ir pakomentuoti. Be ryžių ir poros žalumynų daugiau nieko neatpažinome. Užsisakėm jautienos, todėl spėjam, kad valgėm jaučio liežuvį su jūros gėrybėmis. Buvo keista atrasti visisškai naujų skonių ir kvapų.

  „Traukinukas“ buvo naujas ir modernus. Viduje visu pajėgumu veikė kondicionieriai. Tailandiečiai pamišę dėl kondicionierių. Jei lauke 30 laipsnių (dėl drėgmės atrodo daugiau), tuomet viešajame transporte , parduotuvėse, maitinimo ar kitose įstaigose apie 18. Teko skaityti, kad tailandiečiai juokauja, jog per pastarąjį šimtmetį žemiausia oro temperatūra buvo 16 laipsnių. Ji buvo užfiksuota kino teatre. 😀

  Skaudantis kaklas. Skausmas kakle. Šalikas - Lietuvos vėliava.

  Dėl karšto ir šalto oro permainų Kamilė visą dieną negalėjo pasukti kaklo. 🙂

  Kol nuvykom į Kantaya namus praėjo visas pusdienis. Teko pakeisti metro liniją, paeiti pėstiems ir pasivažinėti autobusu. Sunkiai sekėsi paaiškinti autobuso darbuotojai kur važiuojam, o ši nežinojo kokius bilietus mums parduoti.

  Kelionė į Tailandą

  Plačios Bankoko gatvės 🙂

  Likusią dienos dalį darbavomės McDonald‘e ir laukėm grįžtančios iš darbo Kantya.

  Vakarop vakarieniauti užėjom į vietinį restoranėlį. Deje, kaip ir pusryčiai, vakarienė pasitaikė nepritaikyta mūsų skrandžiui (arba mūsų skrandžiai nepritaikyti vakarienei). Jei ryte organizmas kentėjo nuo neaiškios kilmės ingridientų, tai šį kartą spjaudėmės ugnimi dėl aštrumo.

  Išpliumpinę po butelį vandens ir apmalšinę gaisrą, pasukom link Kantya namų. Rasti nebuvo sunku, bet nežinojom kuriame aukšte ir kuriame bute ji gyvena. Namo gyventojai buvo labai malonūs ir pasisiūlė jai paskambinti. Už kelių minučių jau džiaugėmės poilsiu pasitiesę čiužinukus Kantya virtuvėje.

  „Auksinis kalnas“ (The Golden Mount)

  Kitą dieną skyrėm skalbimui, tolesnių planų kūrimui ir trumpam susipažinimui su pora lankytinų vietų. Neturėdami daug laiko pasirinkom aplankyti taip vadinamą „The golden mount“ (Auksinį kalną). Kelionė į jį ir atgal truko ilgai bet nelabai yra ką papasakoti.

  Bankokas. Tailandietiška architektūra

  Susipažinome su grupele moksleivių, atliekančių apklausą ką keliautojai mano apie Bankoką ir aplamai apie Tailandą. Kamilė būdama išsilavinusi mandagi panelė pažymėjo, kad viskas Bankoke puiku. Merginos buvo labai laimingas. Aš būdamas netoks išauklėtas pasipiktinau kodėl tas oras toks klaikus (karštas ir drėgnas kaip amžinoje pirtyje), bet panašu, kad merginos neįsižeidė ir tik sutartinai palinksėjo. Tailandiečiai malonūs ir geraširdžiai žmonės (bent jau mūsų sutikti). Taip pat nuolankūs ir mandagūs.Tailandietės moksleivės ir Kamilė Bankoke

  Tautvydas ir vienos iš Bankoko mokyklų mokinės

  Golden Mount, tai budistų šventovė. Į viršūnę vedė daugiau nei 300 laiptelių. Prieš atvykdami į Tailandą girdėjom, kad mirus Tailando karaliui įėjimas į daugumą muziejų ir kitas lankytinas vietas nemokamas. Golden Mount bilietai kainavo po 0.6 euro, bet darbuotojai pasiūlė alternatyvą. “Galite už tą pačią kainą nusipirkti po gėlę ir smilkalų ir uždegti viršuje prie Budos statulos, tuomet nereiks pirkti bilieto”. Taip ir padarėm.

  Wat Saket. Golden Mount. Aukso kalnas, Bankokas.

  Pakeliui į „Golden Mount“ (Wat Saket) viršūnę. 🙂

  Buda aukso kalno viršūnėje, Bankoke.

  Budos statula „Golden Mount“ viršūnėje. 🙂

  Budos skulptūra auksiniame kalneGongas budistų šventyklojeGrifai lesantys žmogaus vidurius

  Vikšrai, vabalai ir vabzdžiai – Tailandietiški delikatesai

  Įkopę į Golden Mount išalkom. Kamilės vietiniuose kioskeliuose prekiaujamas maistas nesužavėjo, bet mano akį patraukė vienas delikatesų stalas. Neatsispyriau pagundai paragauti. Paklaustas kokia skanėstų kaina, pardavėjas atsakė “20 baht”, o tai yra apie 0.6 euro. Man labai pasisekė ir už šią sumą gavau ne vieną delikatesą, o visus dvylika.

  Vabalai ir vabzdžiai. Tailando delikatesas

  Tailandiečiams vabalai ir vabzdžiai tikras delikatesas. 🙂

  Kepti tarakonai. Bankokas, Tailandas. Tailandietiški patiekalai

  Pamatęs šiuos gražuolius iškart pagalvojau „…Noriu ir aš“. 😀

  Tautvydas valgo keptą vabzdį Bankoke - Tailando sostinėje

  Akimirką net pasirodė, kad mažasis bičiulis sujudėjo…

  Kantya namuose nėra bevielio WiFi interneto, todėl ir vėl užsukom į McDonald‘s. Jei Europoje internetasMcDoland‘uose buvo nemokamas, tai Bankoke privalėjom kąnors pirkti ir pasinaudėję ant čekio esančiu kodu galėjom naudotis internetu 45 minutes. Kamilė tuojau rado alternatyvų: paprašyti čekiuko kitų klientų, kuriems jis nereikalingas arba tiesiog McDonald‘s kasininko, kuriam pasirodo visiškai negaila jei kažkas naudosis internetu nemokamai.

  Paliekame Bankoką

  Ayutthaya

  Prieš eidami gulti nusprendėm, kad kitą dieną traukiniu keliausim į visokio plauko keliautojams gerai žinomą Ayuttaya miestelį, esantį už 80 kilometrų nuo Bankoko. Laikas pamatyti tikrąsias Tailando grožybes – istorinius paminklus…

  Ayutthaya architektūriniai paminklai

  Akimirka iš kelionės į Ayutthaya 🙂

   

  Komentarai
Comments are closed.