KELIONĖ Į TAILANDĄ - BANKOKAS

ŽLIAUGIANTIS PRAKAITAS IR ŽIOGAI PIETUMS...

AR PATEISINS LŪKESČIUS 10 MILIJONŲ GALIŪNAS?

Į Tailandą atkeliavom po dviejų įsimintinų savaičių savanoriavimo atokiam Nepalo kaime. Bilietus į Bankoką parūpino mokytojas Tara Adhikari. Pasirodo jo žmonos broliui priklauso viena didžiausių Katmandu kelionių agentūrų. Gavom juos du kartus pigiau nei oficialiai siūlė bet kuri kita agentūra.

Po kelių savaičių šiokioj tokioj atskirty nuo civilizacijos nekantravau atvykt į Bankoką. Kamilė buvo nusiteikus pesimistiškai, o tai gana retas reiškinys. Nepalo sostinėj didelių modernumų neradus, iš Bankoko jau irgi nieko nebesitikėjo. Mano vaizduotėj šis Azijos galiūnas atrodė egzotiškai ir viliojančiai. Juk tiek kartų vaikystėj buvo klausyta Murray Head daina „One night in Bangkok„.

KAIP GAUTI TAILANDO VIZĄ? Nemalonumai oro uoste

Į Tailandą atskridom kompanijos „Nepal Air“ lėktuvu. Nusileidus Bankoko oro uoste kaip mat apsisuko galva. Atrodytų ištisus kilometrus pėdinom ilgais koridoriais. Žinojom, kad „Visa on arrival“ gauti lengviausia, bet kartu ir brangiausia, tačiau tik atskridus į Bangkoką mus pasitiko naujiena. Prieš porą mėnesių turistinių vizų kainos pakilo du kartus – nuo 1000 Tailando batų iki 2000 batų (baht).  Tiek grynųjų su savim neturėjom ir tik veltui ieškojom bankomato. Jo ten nebuvo. Oro uosto darbuotoja paaiškino, kad artimiausią ATM bankomatą rasim tik praėję vizų patikrą. Užburtas ratas – be vizų nepraeisim, o be pinigų – negausim vizos.

Išeitis iš padėties

Išeitį pasiūlė oro uosto informacijos centro darbuotoja. Nukreipė į agentūrą, kurioje už tam tikrą mokestį pinigų išsigrynint galima iš Kreditinės kortelės. Kitos išeities neturėjom. Maloniai nustebino tai, kad mokestis siekė vos 3,5 procento nuo bendros sumos. Visi kiti Tailando bankomatai imdavo maždaug 6 eurų mokestį – nepriklausomai nuo sumos.

Ką svarbu žinoti, norint gaut Tailando vizą?

Tolesnės procedūros paprastos. Paraiškų priėmimo punkte pateikėm anketas su dokumentinėmis nuotraukomis ir įrodymais, jog esam užsirezervavę lėktuvo bilietus išvykimui iš Tailando. Ši sąlyga būtina. Jiems netinka pasiaiškinimas, kad ketinate žeme keliauti į Malaiziją. Bilietai turi būti. Tai žinojom iš anksto, todėl nusipirkom pigiausius bilietus, kokius pavyko rasti – į Burmą (Mianmarą). Taip pat turėjom nurodyt savo viešbučio adresą. Svarbu iš anksto rezervuoti kambarį viešbutyje ar svečių namuose nors vienai nakčiai. Sumokėję reikiamus mokesčius, palaukėm dar kelias minutes ir buvom pakviesti atsiimt pasų su Tailando vizom juose.

NUOTYKIAI BANKOKE

Bankokas ne toks miestas, kuriame paprastai pasistatysi palapinę ir išmiegosi. Iš anksto rezervavom kambarį svečių namuose „Don Mueng Fan Rooms“.  Tai būtina sąlyga Tailando vizai gauti. Praėję pasų kontrolę supratom, kad ir vėl apsižioplinom. Nei į galvą neatėjo, kad Bankoke gali būti ne vienas, o net du tarptautiniai oro uostai. Atvykom į YHA Bankoko oro uostą, o mūsų svečių namai laukė mūsų kitoje miesto pusėje už 50 kilometrų – prie Don Mueang Tarptautinio oro uosto. Nusprendėm už tam tikrą mokestį atšaukt ankstesnę rezervaciją ir užrezervavom kitą kambarį, už kelių kilometrų esančiuose, svečių namuose.

Negailestinga karščio banga

Vos iškišus nosį į lauką smogė negailestinga drėgmės ir karščio banga. Per porą minučių rūbai permirko nuo prakaito. Didžiają dalį kelio įveikėm pėsti. Kelias buvo neaiškus, o sutemos ir nuovargis kuždėjo, kad laikas poilsiui. Sutikti žmonės buvo paslaugūs ir net neprašyti nurodė kuria kryptimi eiti. Tą dieną beveik neteko pavalgyt, todėl vilkdami koją už kojos pėdinom ieškoti maitinimo įstaigos, kol radom nedidelę vietinę valgyklėlę po atviru dangum. Pirmieji ragauti Tailandietiški patiekalai patiko. Keista, bet kaip patirtis rodo Tailande pietauti žemiausios klasės restorane restorane ar pirkti pagamintą maistą iš gatvės prekeivių  pigiau nei įsigyt produktus prekybos centre ir gamintis patiems.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE BANKOKĄ:

  • Bankokas turi bene ilgiausią oficialų pavadinimą pasaulyje: Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Yuthaya Maha Dilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udom Ratchaniwet Maha Sathan Amon Phiman Awatan Sathit Sakka Thattiya Witsanu Kam Prasit. „Angelų sostinė, didingasis miestas, amžinųjų nemirtingojo Indros brangakmenių, didingojo Indros nenugalimasis [miestas], didingos šalies devyniais brangakmeniais apdovanota malonioji sostinė, turtingas didingiausiais karaliaus gyvenamais milžiniškais rūmais, nemirtingojo reinkarnacijos Dievo dangiškoji buveinė pastatyta, Indros padovanotas ir Višnukarmano („visa kuriančio“ Dievo) pastatytas“.
  • Seni ir įdomūs Tailando įstatymai, kuriuos vertėtų žinoti keliaujantiems į Bankoką ar kitą Tailando miestą: draudžiama išeiti iš namų be apatinių, draudžiama smogti kitam žmogui spygliuotu durijaus vaisiumi, o jeigu taip padarėt – bausmė bus paskirta pagal tai, kiek durijaus spyglių lietė kitą žmogų kontakto metu. Taip pat visiškai nelegalu užmint ant tailandietiškos monetos, mat vienoje iš monetos pusių pavaizduotas Tailando karalius.

Tailandietiška virtuvė – nauji skoniai ir kvapai

Kitą dieną pavyko susisiekt su Kantaya – mergina iš Couchsurfing.com svetainės. Ši sutiko priimt mus dviem naktim. Kelionė iki Kantajos namų truko gerą pusdienį. 5 kilometrus pėdinom iki „Airport link“ „traukinuko“ stoties. Žliaugė prakaitas, bet kelionė neprailgo. Vėl viskas nauja – viskas įdomu. Sustojom papusryčiaut vietinėj užeigoj. Sunku ką ir pakomentuot. Be ryžių ir poros žalumynų daugiau nieko neatpažinom. Užsisakėm jautienos, todėl spėjam, kad valgėm jaučio liežuvį su jūros gėrybėmis. Buvo keista atrasti visisškai naujų skonių ir kvapų – į nieką kitą nepanašių.

Kur žemiausia oro temperatūra Tailande?

„Traukinukas“ buvo naujas ir modernus. Viduje visu pajėgumu veikė kondicionieriai. Tailandiečiai pamišę dėl jų tiesiog pamišę. Jei lauke 30 laipsnių (o dėl drėgmės visada atrodo dar daugiau), tuomet viešajame transporte , parduotuvėse, maitinimo įstaigose bus vos 18. Tailandiečiai juokauja, jog per pastarąjį šimtmetį žemiausia oro temperatūra Tailande buvo 16 laipsnių. Ji buvo užfiksuota Bankoko kino teatre. Temperatūrų skirtumai turėjo skaudžių pasekmių. Labiausiai nukentėjo Kamilės kalkas.

Kol nuvykom į Kantajos namus praėjo pusdienis. Teko pakeist metro liniją, gerą kelio atkarpą paeit pėstiems ir pasivažinėt autobusu. Sunkiai sekėsi paaiškint, kur norim nuvažiuot, o bilietais prekiaujanti moteris nežinojo, kokius bilietus parduot.

Vakarop vakarieniauti užėjom į vietinį restoranėlį. Deja, kaip ir pusryčiai, vakarienė pasitaikė nepritaikyta gležniems lietuviškiems skrandžiams. Jei ryte organizmas kentėjo nuo neaiškios kilmės ingridientų, tai šį kartą spjaudėmės ugnimi dėl aitrių it degantis parakas prieskonių.

Išpliumpinę po butelį vandens ir numalšinę „gaisrą“, pasukom link Kantajos namų. Rasti sunku nebuvo, bet nežinojom kuriame aukšte ir kuriame bute ji gyvena. Namo gyventojai buvo malonūs ir pasisiūlė  paskambinti. Už kelių minučių jau džiaugėmės poilsiu ant čiužinių Kantajos virtuvėj.

Suplanavom kitą dieną susipažint su miestu ir keliaut į budistų šventyklą, vadinamą Aukso kalnu. Kaip žinia ką tik buvo miręs Tailando karalius. Ta proga įėjimas į visus muziejus ir kitas lankytinas vietas trumpą laiką buvo nemokamas.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE TAILANDĄ:

  • Tailandas yra 20 pagal gyventojų skaičių šalis pasaulyje. Čia gyvena 67 milijonai žmonių.
  • Tailandas – mažiausio pasaulyje žinduolio kiaulianosio šikšnosparnio namai. Šie gyvūnėliai sveria vos 1,5-3 g.
  • Muay Thai kovos menas – Tailando nacionalinis sportas. Čia jis kartais vadinamas „aštuonių galūnių menu“, nes smūgiuojant naudojami smūgiai kumščiais, alkūnėmis ir keliais bei spyriai.
  • Tailandas – vienintelė Pietryčių Azijos šalis, kuri niekada nebuvo užkariauta europiečių.

Saketo Auksinio kalno šventykla

Saketo arba tiesiog Auksinio kalno (angl. The Golden Mount) šventykla labiausiai garsėjo tuo, kad yra pastatyta ant 80m. aukščio kalvos. Kaip jau minėjau, prieš atvykdami į Tailandą girdėjom, kad mirus Tailando karaliui įėjimas į daugumą muziejų ir kitas lankytinas vietas nemokamas. Saketo šventyklos bilietai kainavo po 0.6 euro, bet darbuotojai pasiūlė alternatyvą “Galite už tą pačią kainą nusipirkti po gėlę ir smilkalų ir uždegti viršuje prie Budos statulos, tuomet nereiks pirkti bilieto”. Ginkluoti gėlėmis ir smilkalais 318 laiptelių lipom į pačią viršūnę.

Tailandietiški delikatesai – vikšrai, vabalai ir vabzdžiai.

Įkopę į Auksinį kalną kaip reikiant išalkom. Kamilės vietiniuose kioskeliuose prekiaujamas maistas nesužavėjo, bet mano akį patraukė vienas delikatesų stalas. Neatsispyriau pagundai paragauti. Paklaustas kokia skanėstų kaina, pardavėjas atsakė “20 baht”, o tai yra apie 0.6 euro. Maniau tiek kainuoja vienas egzempliorius, bet pasirodo už tokią kainą gauni visą maišelį skanėstų. Akimirką net pasirodė, kad bičiulis burnoje sujudėjo…

Pažintis su moksleivėm

Klaidžiodami painiomis Bankoko gatvėmis atsitiktinai susipažinom su grupele moksleivių, atliekančių apklausą ką keliautojai mano apie Bankoką. Kamilė, būdama išsilavinusi mandagi panelė, pažymėjo, kad viskas Bankoke puiku. Merginos buvo labai patenkintos. Aš, būdamas ne toks išauklėtas, pasipiktinau, kodėl tas oras toks klaikus – karštas ir drėgnas it amžinoje pirtyje. Panašu, kad merginos neįsižeidė ir tik sutartinai palinksėjo. Tailandiečiai malonūs ir geraširdžiai žmonės. Na bent jau tie mūsų sutikti…

TIKROSIOS TAILANDO GROŽYBĖS. Kelionė į Ajutają

Tai tokia ta mūsų trumpa pažintis su Pietryčių Azijos galiūnu Bankoku. Atėjo metas keliauti į Tailando šiaurę. Pakeliui į Čiang Majų užsuksime į didžiausiom Tailando grožybėm garsėjančią Ajutąją. Būtent ji kadaise buvo Ajutajos karalystės, valdžiusios visas aplinkines žemes, centras. Apie tai ir papasakosim kitą kartą…

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais