• Kodėl į Balį daugiau negrįšim ir kodėl sugriuvo mūsų planai. Išsiskyrimas vienam mėnesiui

  Balio sala turėjo būti paskutinė stotelė prieš paliekant Aziją. Bilietus iš Balio į išsvajotąją Australiją pirkom dar būdami Malaizijoj. Bilietai pirmai Kalėdų dienai kainavo kelis kartus mažiau nei po švenčių, kai pailsėję australai skuba namo. Dėl šios priežasties Kalėdas ketinom švęsti lėktuve į Pertą. Tada dar nežinojom, kad šventes praleisti kartu nebuvo lemta ir kad turėsim išsiskirti net penkioms savaitėms, bet apie viską nuo pradžių…

  Nusivylimas Balio sala

  Denpasaras, Balio sala. Šiukšlės paplūdimyjeDenpasaro paplūdimys Balyje

  Nuotykiai prasidėjo dar Javos saloj. Paprasčiausias būdas patekti į Balį – keltis Keltu iš nedidelio uosto esančio greta Benyuwangi miestelio. Jei skaitėt paskutinį mūsų straipsnį „Javos sala. Borobuduro šventykla ir Bromo ugnikalnis”, turbūt pamenat, kad po Javą keliavom traukiniu. Aplankę Bromo ugnikalnį į Benyuwangi irgi atvykom tuo pačiu būdu. 

  Kitų keliautojų kelionių bloguose (internetiniuose dienoraščiuose) buvom skaitę, kad uostas nuo traukinių stoties visai netoli, bet ką reiškia „netoli” tiksliai iš anksto neišsiaiškinom. Tokie „nežiniukai” puikus taikinys vietiniams uždarbiautojams. TukTuko vairuotojo buvom įkalbėti pasinaudot jo paslaugomis. Patarimas nenorintiems nusivilti – jei norit pažinti tikrąją šalies kultūrą, venkit turistų  mėgstamų vietų, ieškokit „neišmindžiotų takų”. Kokioj šaly bebūtumėt, kur gausu turistų ten ir vietiniai godesni, labiau į pasipelnymą betkokiais būdais orientuoti. Indonezija ne išimtis. Vairuotojas paprašė 20.000 rupijų. Sutarėm, kad mokėsim 10.000 ir buvom labai savim patenkinti. Įtarimą sukėlė tik jo kolegos džiaugsmingi, sveikinimą primenantys šūksniai. Kelionė truko apie 13 sekundžių. Tiek truko nuvažiuoti šimtą metrų. 10.000 Indonezijos rupijų vertė lygi 0.70€. Tai reiškia, kad tarifas – keli eurai už kilometrą. Toks ir godiems Vilniaus oro uosto taksistams pasirodytų solidus. Jokiu būdu nekaltinam verslumo stoka nesiskundžiančio vairuotojo. „Apsišovėm” patys. Dar kartą įsitikinom, kad visada verta „paruošti namų darbus” ir pasidomėti kainomis iš anksto.

  Keltas Java - BalisVaizdas plaukiant keltu iš Javos į Balį

  Kelto bilietas kainavo 0.30€ vienam žmogui. Išsilaipinom Gilimanuko uoste. Nuo Gilimanuko iki Balio salos sostinės Denpasaro keturios valandos kelio. Prieš kelionę užsukau į kioską nusipirkti vandens. Vienintelis ten buvęs žmogus buvo neregys senolis nekalbantis angliškai. Nemokėdamas paaiškinti ko noriu išėjau tuščiomis rankomis.

  Visus 128 kilometrus į Denpasarą važiavom senu sukirmijusiu autobusiuku. Buvom vieninteliai užsieniečiai visame autobuse. Laimei pasisukus šonu šiaip taip keliai tilpo. 

  Pakeliui į Denpasarą nieko ypatingo nenutiko. Kraštovaizdis gražus, bet niekuo neįpatingas. Lygiai toks pat kaip Sumatroj ar Javoj.

  Denpasare apsistojom viename iš viešbutukų, esančių toliau nuo centro. Viešojo transporto sistema Balyje gana primityvi. Įtarėm, kad TukTukų vairuotojai už paslaugas prašo per daug, o taksi vairuotojai nesiteikė pavežėti už nustatytą įkainį ir orėjo suderėti sau palankesnį atlygį, todėl jų paslaugų atsisakėm.

  Po kelių mėnesių kelionės buvom pavargę. Norėjosi tylos ir ramybės, o tai Balyje dalykas retas. Šiek tiek atsikvėpėm atėję į paplūdimį. Pasekėm kitų keliautojų pavyzdžiu ir išsinuomavom gultus. Keista buvo tik tai, kad tokią karštą dieną vandenyje nebuvo matyti nei vieno žmogaus. Paskui paaiškėjo kodėl…

  Dešimtys darbuotojų grėbliais grėbė ir glėbiais nešė krūvas šiukšlių. Tolygus jo sluoksnis gulėjo paskleistas palei visą pakrantę. Mąstėm, koks pašėlęs vakarėlis turėjo įvykti, kad po jo liktų tiek atliekų. Pasirodo jokio vakarėlio nebuvo…

  Daiktus palikom saugoti kelioms poilsiautojoms ir susiruošėm maudytis.Nei kelių neapsėmus supykino. Kiekviename kvadratiniame metre plaukiojo bent vienas plastikinis maišelis ar butelis. Aplink kojas it medūzos vyniojosi įvairios atliekos. Laikraščiai, skardinės, vystyklai ir visas kitas „brudas” nuolat buvo išplaunamas Indijos vandenyno bangų į krantą, o naktį kilus potvyniui turbūt ir vėl pasiglemžiamas. Tai viena svarbiausių priežasčių, kodėl į Balį grįžti netraukia.

  Sutvarkytas pakrantės ruožas. Akimirka prieš paaiškėjant, kokie siurprizai laukė vandenyje.

  Kodėl žlugo mūsų planai

  Likus dviems dienoms iki skrydžio tapo aišku, kad laikas sugalvoti planą B. Variantų buvo įvairių. Svarstėm netgi galimybę vykti į Rytų Timorą – mažytę valstybėlę dar žinomą Timor Leste vardu. Galiausiai nusprendėm, jog geriausia būtų jei aš į Australiją keliaučiau vienas, o Kamilė atvyktų iškart gavusi Australijos vizą. Tada dar nežinojom, kad išsiskiriam daugiau nei mėnesiui. 

  Leidimą lankytis Indonezijoje gavom trisdešimčiai dienų, kurios jau ėjo į pabaigą. Kamilė susisiekė su mūsų draugais Malaizijoje ir susitarė, kad laukdama vizos apsistos pas juos. Į skirtingus lėktuvus Denpasaro oro uoste įsėdom beveik tuo pačiu metu pirmąją Šv. Kalėdų dieną. Bent šiokią tokią Kūčių vakarienę dieną prieš tai kartu pavalgėm.

  Keliauti į Australiją planavom nuo pat pradžių. Ketinom ten bent kažkiek užsidirbti tolesnės kelionės išlaidoms, pakeleivingais automobiliais iš Perto nukeliauti į Sidnėjų ir skristi į Pietų Ameriką.

  Po švenčių Australijoje susiradau trumpalaikį darbelį netoli mažyčio Denmarko mietelio esančio vakarų Australijoje (WA), o Kamilė praleidusi kelias dienas su mūsų draugais, sudalyvavusi Malaizietiškose vestuvėse ir nuveikusi keletą kitų darbelių persikėlė į Malaizijos sostinę Kuala Lumpurą, kur po kurio laiko susirado darbą hostelyje. Savininkas sužinojęs, kad Kamilė architektė paprašė nubraižyti viešbutuko planus ir atlikti kitas panašias užduotis. 

  Pirmoji diena Australijoje

  Iš Kamilės foto archyvo. Malaizija

  Daugiau apie mėnesį praleistą atskirai ir tolesnius mūsų kelionės planus papasakosiu kitame straipsnyje. Laukit naujų Kamilės filmukų http://youtube.com/invisusmundi . Nuotraukas iš Australijos ir Malaizijos rasite mūsų Facebook puslapyje InvisusMundi kelionės.

  InvisusMundi.lt kelionių blogas

  Komentarai
  Post Tagged with , ,
Comments are closed.