• Lietuviai Singapūre. Gražiausios Singapūro vietos


  Singapūre praleidom tris dienas. Iš anksto buvom suplanavę, kad neradę žmonių galinčių mus priimti nakvynei, į Singapūrą nevažiuosim. Net pačių pigiausių viešbutukų ar svečių namų kainos šiame moderniame mieste stipriai kandžiojasi. Parašėm apie savo situaciją į Facebook grupę „Lietuviai Singapūre“ ir mums vėl nusišypsojo sėkmė. Į mūsų šauksmą atsiliepė Singapūro lietuvių porelė Žygis ir Gerda bei jų dukrelė Onutė.

  Lietuviai Singapūre

  Singapūro lietuvių šeima: Žygis, Gerda ir mažoji Onutė. 🙂 Jų jaukiuose namuose viešėjom visas tris dienas.

  Iš Malaizijos į Singapūrą

  Iš Malaizijos pasienio miesto Johor Bahru į Singapūrą patogiausia vykti autobusu iš Larkin Sentral autobusų stoties. Bilieto kaina į abi puses ta pati – 3,5. Skiriasi tik valiuta. Vykstant maršrutu Larkin Sentral – Queen Street (Johor Bahru – Singapūras) bilietas kainuoja 3,5 ringito, o tai yra apie 0,74 Eur. Atgalinis bilietas maršrutu Qeen Street – Larkin Sentral kainuoja 3,5 Singapūro dolerio – apie 2,31 euro.

  Svarbu įlipti į tinkamą autoibusą, nes skirtingi autobusai veža į skirtingas Singapūro vietas. Mums reikėjo į Qeen street, nes iš ten buvo patogu pasiekti Gerdos ir Žygio namus.

  Kelionė truko apie valandą su trupučiu, įskaitant sustojimus Malaizijos ir Singapūro pasienio postuose. Singapūro viza lietuviams nieko nekainuoja ir į šalį patekti labai paprasta. Singapūro pasienio poste pareigūnas labai maloniai šypsodamasis uždarė mus po vieną į kažkokią kosminę kapsulę. Iš pradžių maniau, kad tai taip vadinama dujų kamera, nes buvom apipurkšti dujomis ar garais. Jau maniau, kad išaušo paskutinioji ir pats metas atsisveikinti ir prisipažinti Kamilei, kad tai aš vakar suvalgiau jos paskutinį sausainį, o ne Kevinas. Laimei mano įtarimai nepasitvirtino ir užsidegus žaliai lemputei buvom įleisti į Singapūro teritoriją.

  Singapūro dangoraižiai

  Gerdos ir Žygio namus pasiekėm autobusu. Deje vietinės „Vilniečio kortelės“ neturėjom, o mokant grynais pasirodo grąža neatiduodama, todėl už bilietus permokėjom, bet kaip visad viens kitam pasižadėjom „Šį kartą pasimokėm, o kitą kartą jau žinosim“.

  Singapūro istorija

  Singapūro miesto istorija

  Lankytinos vietos singapūre

   

   

  Trys dienos (beveik) tobulame mieste

   

   

  Kviečiu pažiūrėti Kamilės sukurtą filmuką apie Singapūrą. Šį ir kitus mūsų kelionės filmukus rasite Invisus Mundi Youtube kanale. Jei dar to nepadarėte, prenumeruokite mūsų kanalo naujienas spausdami Subscribe. 🙂

  Singapūro metro

  Metro ir autobusų bilietų kainos Singapūre beveik nesiskiria, todėl daugiausiai keliavom greitesniu ir patogesniu metro. Pirkti vienkartinius bilietus gana brangu. Vietoj to pasiskolinom iš Gerdos ir Žygio korteles. Papildėm jas po 10 Singapūro dolerių ir to pilnai užteko dviems dienoms.

  Pavargus nuo kepinančios saulės pasislėpti veikiau šaltame nei vėsiame Singapūro metro vienas malonumas. Temperatūra vagone kokie 18 laipsnių. Singapūriečiai kaip ir jų kaimynai Malajai ar Tajai pamišę dėl kondicionierių. Greitai sulaukėm pasekmių – Kamilei šaltukas nušaldė nosytę. Laimei padėjo pora karštos arbatos puodelių.

  Metro stotis

  Kamilė Singapūro metro stotyje

  China Town – pigus maistas ir kiniškos architektūros elementai

  Pirmu taikiniu pasirinkom „kinų miestelį“ (China Town). Kaip žinia šis rajonas garsėja valgyklėlių gausumu ir nebrangiais patiekalais. Nėra ką daug ir pasakoti. Vieno patiekalo kaina svyruoja nuo 2,5 iki 7 dolerių. Už septynis vidutinis žmogus gali „prišveisti kaip reikalas“. Pirkti produktus parduotuvėje patiems ir gamintis maistą namie Singapūre nepopuliaru ir labai brangu. Daug pigiau lankytis tokiose valgyklėlėse. Singapūriečiai namie gamina tik tada jei maisto gaminimas yra jų pomėgis.

  China town Singapūras

  China Town rajonas

  Gardens by The Bay

  „Gardens by The Bay „, tai 101 hektaro  parkas, įkurtas taip vadinamoje „atkovotoje žemėje“. Kaip žinia Singapūro plotas nedidelis, todėl miestui/šaliai norint plėstis, tenka pilti dirbtines salas. Tai neabejotinai viena iš labiausiai mums patikusių populiarių Singapūro lankytinų vietų.

  Gardens by the bay

  „Gardens by The Bay“

  Baigus projektuoti būsimą parką dalyvauti jį įrengiant pareiškė norą 170 įmonių iš 24 šalių. Galiausiai kontraktai buvo pasirašyti su dviem britų įmonėmis.

  Geriausios lankytinos Singapūro vietos

  Greta „Gardens by The Bay“ aptikom tokią įdomybę 🙂

  Marina Bay Sands viešbučių ir prekybos centrų kompleksas

  „Marina Bay Sands“ – viešbutis Singapūre suręstas iš trijų 200 metrų (arba 55 aukštų) gigantiškų „stulpų“, kurie laiko didžiulę viršuje gulinčią gondolą. Viršuje atsiveria didžiulis baseinas, terasa ir žali sodai, bendrai užimantys net 12,4 tūkstančių kvadratinių metrų plotą. Tai neabejotinai statinys iš serijos „…neaplankyti jo šioje šalyje, tas pats kas neaplankyti piramidžių Egipte“.

  Populiariausios Singapūro lankytinos vietos

  „Marina Bay Sands“ viešbučių kompleksas

  Marina Bay Sands viešbutis

  „Marina Bay Sands“ iš arti

  Singapūro simbolis – liūto galva su žuvies kūnu

  Apie šitą Singapūro simbolį Gerda sakė taip – „Valdžia suko galvą kaip čia dar labiau paskatinti turizmą ir sumąstė, kad reikia susigalvoti kažkokį simbolį. Taip ir gimė Singapūro liūtas. Išsigalvojus šį simbolį buvo sugalvota ir istorija teigianti, kad šis Singapūro simbolis gyvuoja nuo žilos senovės“.

  Singapore Lion

  Singapūro simbolis

  Kitos vietos

  Žygis ir Gerda

  Singapūre Žygis ir Gerda gyvena mažiau nei metus. Prieš tai Anglijoj gyvenęs Žygis iš darbdavio gavo pasiūlymą vykti dirbti į naujai atidarytą įmonės filialą Singapūre. Gerda apie savo veiklą labai daug nepasakojo, o ir mes patys per mažai teiravomės, bet visai neseniai internete radom šį puslapį https://www.justgiving.com/fundraising/Gerda

  Balkonas

  Šaunieji lietuviai užleido mums savo kambarį. Štai koks vaizdas iš balkono Singapūro lietuvių namuose.

  Facebook žinutė

  Štai tokią žinutę gavom iš Gerdos ir Žygio. Prieš kelis metus jie apkeliavo Vietnamą, Tailandą, Myanmarą, Indiją. Kelionė truko metus laiko. Daugiausiai laiko pora praleido Indijoje (net penkis mėnesius).

  Sunku apsakyti kaip keista ir smagu buvo pagaliau išgirsti Lietuvišką balsą (sklindantį ne iš kompiuterio) ir valgyt lietuviškus lašinius, kuriuos iš Lietuvos į Singapūrą Gerdai atvežė draugai.

  Keista, bet per kelis kelionės mėnesius iki atvykimo į Singapūrą lietuvius sutikom tik vieną kartą. Tai buvo Batumi (Gruzijoje).

  17-lietuvaite-onute-ir-keliautojas-tautvydas-slevas-singapure

  Mažajai Onutei dabar du su puse metų. Ji kasdien eina į darželį, kur su auklėtojomis kalbasi angliškai.

  Tai tiek trumpai apie kelias dienas praleistas Singapūre. Sudėjus daug pliusų ir mažai minusų šis miestas/šalis mums patiko. Kartais atrodydavo, kad patekom į kino filmą ar kompiuterinį žaidimą, nes tokia ideali švara ir tvarka, tokie šimtu procentų eismo taisyklių paisantys vairuotojai realybėje negali egzistuoti.

  27-jaucio-traukiamo-vezimo-su-zmonemis-bronzos-statula-singapure

  Komentarai
Comments are closed.