SINGAPŪRAS - PIETRYČIŲ AZIJOS BRANGAKMENIS

KELIONĖ Į SINGAPŪRĄ | SVEČIUOSE PAS SINGAPŪRO LIETUVIUS

LEGENDA APIE LIŪTŲ MIESTĄ

Pagal legendą, kartą į vieną salą atvyko princas Sang Nila Utama iš Šrividžajos karalystės Palembango miesto. Netikėtai princas išvydo žvėrį, kurį palaikė liūtu, todėl pavadino salą Singapura, o tai išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „Liūtų miestas“. Dalykas tas, kad Singapūre niekuomet negyveno liūtai. Manoma, kad princas galėjo klaidingai liūtu palaikyti tigrą.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE SINGAPŪRĄ:

 • Singapūras yra vienas iš trijų pasaulyje išlikusių miestų-valstybių. Kitos dvi: Monakas ir Vatikanas.
 • Singapūro gyventojai yra greičiausi ėjikai pasaulyje. Buvo atliktas tyrimas, kurio metu išsiaiškinta, jog vidutinis Singapūriečio ėjimo greitis yra 6,15km/h.
 • Singapūras yra 19 pagal mažumą šalis pasaulyje. Singapūro plotas yra vos 714kv.km. – 91 kartą mažesnis nei Lietuvos. Gyventojų Singapūre – 5,607mln.

SINGAPŪRO LIETUVIAI

Praėjusį kartą pasakojom apie viešnagę Malaizijos kaime. Kaip jau minėjom anksčiau, į Singapūrą keliauti galėjom vieninteliu atveju – jei rastum, kas priimtų nakvynei. Kaip žinia, kainos Singapūro mieste-valstybėje kaip reikiant kandžiojasi. Couchsurfing.com nakvynės rasti nepavyko, bet atsitiktinai Facebook’e radom grupę „Singapūro lietuviai“. Šį kartą nusišypsojo sėkmė. Į mūsų šauksmą atsiliepė Singapūro lietuvių porelė Žygis ir Gerda bei jų dukrelė Onutė.

Singapūre Žygis ir Gerda gyvena mažiau nei metus. Prieš tai Anglijoj gyvenęs Žygis iš darbdavio gavo pasiūlymą vykti dirbti į naujai atidarytą įmonės filialą. Gerda apie savo veiklą daug nepasakojo, o ir mes patys per mažai teiravomės, bet visai neseniai internete radom šį puslapį https://www.justgiving.com/fundraising/Gerda. Šiuo metu pora augina dukrelę Onytę, kuri eina į darželį. Susipažinusi su ja, Kamilė susimąstė, kad norėtų vaikučių. Onytė eina į darželį. Jos geriausias draugas kilęs iš Japonijos. Lietuvių namuose nakvojom tris naktis, taigi Singapūrui apžiūrėt turėjom dvi dienas.

Žygis ir Gerda prieš keletą metų patys metus laiko keliavo po Aziją. Pusę metų jie praleido Indijoj ir pusę metų Pietryčių Azijoj. Kreipęsi į grupę „Singapūro lietuviai“, gavom iš Gerdos tokią žinutę… „Sveiki keliautojai, Kamile ir Tautvydai. Mačiau jūsų žinutę Singapūro lietuvių grupėje ir taip pat galim pasiūlyti jums nakvynčę. Mes gyvenam Serangoon rajone. Skaitėm jūsų kelionių blogą. Būtų įdomu išgirsti apie jūsų kelionę, nes patys prieš 4 metus „backpackinom“ po Aziją. Tiesa, tranzuoti teko gal tik du kartus. Gerda ir Žygis.“

ĮDOMŪS FAKTAI APIE SINGAPŪRĄ:

 • Didžiausi šikšnosparniai pasaulyje, dar vadinami Skraidančiomis lapėmis, aptinkami vienoje iš Singapūro šalių – Pulau Ubin. Atstumas tarp skraidančių lapių sparnų galų gali siekti net iki 1,5m.
 • Singapūro Bukit Timah gamtos rezervate aptinkama daugiau skirtingų medžių rūšių, nei visoje Šiaurės Amerikoje.
 • Singapūras priklauso valstybėms, vadinamoms Azijos tigrais. Tai valstybės, pastaraisiais dešimtmečiais patyrusios itin spartų ekonomikos augimą. Kiti Azijos tigrai: Pietų Korėja, Taivanas, Honkongas.

KĄ APLANKYTI SINGAPŪRE?

Jei įdomu būtų suzinoti apie spalvingą Singapūro istoriją, galite pasiskaityti įrašą „Singapūro istorija„. O mes šį kartą trumpai papasakosim ką aplankyti Singapūre labiausiai verta. Kad geriau susidarytumėt įspūdį, taip pat kviečiam pažiūrėti trumpą informacinį filmuką anglų kalba „Atostogų Singapūre kelionių vadovas“.

KINŲ MIESTELIS

Kinų miestelis (angl. China town), tai Singapūro rajonas, persismelkęs kinų kultūra. Kinai pati didžiausia Singapūro tautinė mažuma. Architektūra kinų miestelyje taip pat su atitinkamais elementais. Didelė dalis rajono architektūros elementų yra saugomi istorinio paveldo objektai.

Kinų miestelį aplankėm patį pirmą dėl vienos priežasties. Rajonas garsėja azijietiškų valgyklėlių gausybe ir nebrangiais patiekalais. Vieno patiekalo kaina svyruoja nuo 2,5 iki 7 dolerių. Už septynis, vidutinis žmogus gali „prišveisti“ kaip reikiant. Pirkti produktus parduotuvėje patiems ir gamintis maistą namie Singapūre nepopuliaru ir itin brangu. 

GARDENS BY THE BAY

Gardens by The Bay (liet. sodai prie įlankos), tai 101 hektaro  parkas, įkurtas taip vadinamoje atkovotoje žemėje. Singapūro plotas nedidelis, todėl norint plėstis, tenka pilt dirbtines salas. Neabejotinai viena iš labiausiai patikusių lankytinų vietų.

Baigus projektuoti būsimą parką, viso 170 įmonių iš 24 šalių pareiškė norą dalyvauti jį įrengiant. Galiausiai kontraktai buvo pasirašyti su dviem britų įmonėmis. Įdomiausios parko dalys: gėlių kupolas, super (dirbtinių) medžių parkas, vaikų sodas, dangaus takas (angl. Skywalk).

ĮDOMŪS FAKTAI APIE "GARDENS BY THE BAY":

 • Gardens by the bay parke galima išvysti 2.000 skirtingų rūšių augalų.
 • Tyrimai, kaip geriausia auginti augalus, atvežtus iš tolimų kraštų, kainavo apie 7.000.000 dolerių.
 • Labiausiai Gardens by the bay garsėja savo dirbtiniais super medžiais, kurių viduje įrengtos augalų ekspozicijos. Didžiausias super medisparke yra apie 50m. aukščio – kaip ir 16 aukštų pastato.

MARINA BAY SANDS

„Marina Bay Sands“ – viešbutis suręstas iš trijų 200 metrų (55 aukštų) gigantiškų „stulpų“, kurie laiko didžiulę, viršuje gulinčią gondolą. Viršuje telkšo didžiulis baseinas, įrengta terasa ir žalieji sodai, bendrai užimantys net 12,4 tūkstančių kvadratinių metrų plotą. Tai neabejotinai statinys iš serijos „…neaplankyti jo šioje šalyje, tas pats kas neaplankyti piramidžių Egipte“.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE "MARINA BAY SANDS":

 • Marina Bay Sands viešbutyje viso kambarių yra 2561.
 • Tyrimai, kaip geriausia auginti augalus, atvežtus iš tolimų kraštų, kainavo apie 7.000.000 dolerių.
 • Labiausiai Gardens by the bay garsėja savo dirbtiniais super medžiais, kurių viduje įrengtos augalų ekspozicijos. Didžiausias super medis parke yra apie 50m. aukščio – kaip ir 16 aukštų pastato.
 • Pastatyti Marina Bay Sands kompleksą kainavo apie 8mlrd. dolerių.

SINGAPŪRO LIŪTAS

Singapūro simbolis – liūto galva su žuvies kūnu. Apie šitą simbolį Gerda sakė taip – „Valdžia suko galvą kaip čia dar labiau paskatinti turizmą ir sumąstė, kad reikia susigalvoti kažkokį simbolį. Taip ir gimė Singapūro liūtas. Išsigalvojus šį simbolį buvo sugalvota ir istorija teigianti, kad šis Singapūro simbolis gyvuoja nuo žilos senovės“.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE SINGAPŪRĄ:

 • Tai vienas žaliausių pasaulio miestų. Beveik pusę Singapūro teritorijos dengia žaluma: parkai ir gėlynai.
 • Be pagrindinės Singapūro salos yra dar 62 mažesnės. Dauguma iš jų negyvenamos.
 • Pasaulio Bankas įvardija Singapūrą, kaip lengviausia vieta užsiimti verslu.
 • Nenuleisti vandens pasinaudojus viešuoju tualetu šioje šalyje nusikaltimas.
 • Kadaise Singapūras buvo vadinamas Tamaseku. Tamasek reiškia „Jūros miestas“.

ABSURDIŠKI SINGAPŪRO ĮSTATYMAI IR TAISYKLĖS

 • Kramtoma guma Singapūre uždrausta. Gal todėl šaligatviai tokie švarūs. Nusipirkti jos galima tik vaistinėje. Išimtis daroma jei „kramtoškei“ turit gydytojo receptą. Už gumos numetimą galit gaut baudą iki 500$.
 • Nusprendėt pasinaudot viešuoju tualetu ir nenuplovėt įkalčių? Bauda – 150$.
 • Jokių nuogybių! Gyvenantys Singapūre negali vaikščioti nuogi net savo pačių namuose. Vonios kambarys išimtis. Žinoma, niekas po namus nevaikšto ir netikrina, bet prie lango apsinuoginusiam geriau nestoviniuoti. Bauda – iki 2000$.
 • Nešiukšlinkit. Bauda už šiukšlinimą – 1000$.
 • Nerūkykit tam neskirtoj vietoj. Bauda – 200$.

MŪSŲ NUOMONĖ APIE SINGAPŪRĄ

Tai tiek trumpai apie kelias dienas praleistas Singapūre. Sudėjus daug pliusų ir gana mažai minusų, šis miestas-valstybė mums patiko. Kartais atrodydavo, kad patekom į kino filmą ar kompiuterinį žaidimą. Atrodytų tokia ideali švara, tokie šimtu procentų taisyklių paisantys gyventojai ir tokia ramybė, realybėje egzistuoti negali. Singapūras paneigia visas gamtos taisykles. Su tokia tvarka ilgam teks atsisveikint. Kita stotelė – Indonezija. Pirmas mūsų straipsnis – „Autostopu per Sumatros salą. Nežinia džiaugtis ar verkt“.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais