Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Savanorystė Nepale. Kaip pradėti savanoriauti Azijoje


Savanorystė Nepale

Įžanga

Kelionės aplink pasaulį metu Nepale praleidome 30 dienų. Savanorystė Nepale buvo vienas iš pagrindinių kelionės į Nepalą tikslų. Savanoriavimui skyrėme dvi savaites, o kitas dvi tiesiog ilsėjomės sostinėje Katmandu ir gražiausiame Nepalo mieste – Pokharoje. Papasakosime, kaip pradėti savanoriauti Azijoje, kaip radome savanorystės vietą Nepale ir kokių nuotykių patyrėme. Tikiuosi mūsų patarimai keliaujantiems į Nepalą ir norintiems savanoriauti padės ne tik turiningai praleisti laiką, bet ir sutaupyti nemažai pinigų.

Savanorystė Nepale

Nuotrauka iš pikniko su Shukranagar mokyklos mokiniais prie Chitwan nacionalinio parko.

Savanorystės nauda

Priežastys, kodėl vis daugiau žmonių nori tapti savanoriais labai įvairios. Mums pagrindinė priežastis buvo ribotas kelionės biudžetas. Nepalas buvo devinta mūsų kelionėje aplink pasaulį aplankyta šalis. Devynios šalys tai tik lašas jūroje, palyginus, kiek dar liko ir kruopštus biudžeto paskirstymas bei taupymas visais įmanomais būdais mums būtinas. Savanorystė Nepale ar kitose šalyse daugeliu atvejų gali būti pats pigiausias būdas susipažinti su šalies kultūra, pagyventi su tų kraštų žmonėmis turistų mažai lankomose vietovėse. Svarbiausia mums buvo, kad savanorystė Nepale būtų nemokama, o mainais už savo pagalbą gautume vietą nakvynei ir maisto.

Taip pat savanoriavimas padeda pagerinti anglų ar kitos naudojamos kalbos žinias, įgyti bendravimo su žmonėmis ir darbo patirties, kuri galimai pravers ateityje. Mums savanoriavimas Nepale buvo kartu ir dvasinė atgaiva sielai nuo nuolatinio skubėjimo ir lengvo kelioninio streso. Kartais norisi pailsėti nuo kasdienio vietos keitimo ir apsistoti vienuose namuose ilgesniam laikui.

Savanorė Kamilė Nepale su kokyklos mokiniuSavanoriaudami garantuotai susirasite naujų draugų. Mes patys savanoriaudami viename atokiame Nepalo kaime (Shukranagar) susipažinome su dviem šauniais keliautojais iš Prancūzijos ir vienu iš Čekijos respublikos. Čekas ketino praleisti Nepalenet kelis mėnesius, o paskui keliauti į Indiją.

Kaip pradėti savanoriauti Azijoje?

Galime pasiūlyti tris būdus. Du iš jų – ieškoti savanorystės vietos specialiose svetainėse, o trečiasis – kreiptis tiesiogiai į žmogų, pas kurį savanoriavome mes – Shukranagar mokyklos mokytoją ir ekologiško ūkio savininką Tara Adhikari. Trumpai aprašysime visus tris būdus.

Kaip rasti vietą savanorystei Nepale ar kitoje šalyje

    1. WWOOF Nepal – tai internetinė svetainė skirta savanoriams ieškantiems savanorystės vietos Nepale. Pliusai: šeimininkai niekada neprašys atsilyginti jiems pinigais už jums suteiktą maistą ir nakvynę bei už pačią galimybę savanoriauti, o tai yra gana dažnas reiškinys. Tai griežtai draudžia WWOOF taisyklės. Savanoriausite ekologiškuose ūkiuose, ar kitose su ekologišku ūkininkavimu susijusiose įstaigose (pavyzdžiui mokyklose). Minusai: turite sumokėti metinį naudojimosi WWOOF programa mokestį. Jei ketinate savanoriauti Nepale vienas – 45 USD, o jei su draugu – 55 USD už dviejų žmonių narystę. Tik sumokėję mokestį galėsite matyti svetainėje aprašytų ūkininkų kontaktus, o nuvykę į savanoriavimo vietą, turėsite parodyti jiems savo unikalų WWOOF nario kodą. Nepatikus vienai vietai galėsite be jokių problemų išvykti kitur. Norėdami savanoriauti ekologiškuose ūkiuose kitose Azijos šalyse įveskite į Google „WWOOF“ ir tos šalies pavadinimą. Sąlygos kitų šalių WWOOF puslapiuose gali skirtis.
    2. HelpX.net – kita populiari interneto svetainė, kurioje galite rasti pačių įvairiausių skelbimų, pagal tai kas jus domina: savanorystė Nepale ar kitoje šalyje žemės ūkyje, mokykloje, vaikų namuose ir t.t. HelpX.net naudojosi ir mūsų bičiuliai Aleksas ir Džiuljeta ir Prancūzijos bei Honza iš Čekijos, su kuriais kartu savanoriavome Taros ūkyje, parduotuvėje ir mokykloje Shukranagar miestelyje (Chitwan rajone). Didžiausias minusas tas, kad skelbimų autoriai neretai nori atlygio už tai, kad jus priima į savo ūkį ar kitą įstaigą. Apie tai informacijos turite ieškoti kiekviename skelbime atskirai. HelpX programai taip pat taikomas metinis mokestis (apie 25 USD).
    3. Tara Adhikari  – Shukranagar mokyklos matematikos mokytojas, nedidelio ekologiško ūkio savininkas. Mes Tarą radome per WWOOF programą, bet jūs galite parašyti jam tiesiogiai Facebook’e ir taip galimai išvengti WWOOF ar HelpX mokesčių. Taros žmona prižiūri šeimai priklausančią nedidelę parduotuvėlę Shukranagar centre. Jų du vaikai sūnus Ananda ir dukra Akriti tiesiog nepaprasti.
Savanoriavimas Azijoje

Tara Adhikari su sūnumi Ananda, kuris būdamas vos septynerių jau puikiai kalba angliškai 🙂

    1. Pavyzdžiui Anandai dar tik septyneri, o jis jau gana neblogai kalba angliškai. Mums patiems savanorystės pas Tarą metu teko nuiminėti ryžių derlių, sodinti daržoves, padėti jam mokyklos pikniko metu, padėti jo žmonai parduotuvėje bei gaminant maistą. Laisvalaikiu dalyvavome vietiniame festivalyje, lankėmės Chitwan nacionaliniame parke. Išlaidos viešnagės pas Tarą metu buvo nulinės: mums buvo suteiktas kambarys antrame aukšte, rytinė arbata, pietūs ir vakarienė.