Savanorystė Nepale. Nuo ko pradėti?

Kelionių po pasaulį metu Everesto tėvynėj praleidom 30 dienų. Savanorystė Nepale buvo vienas iš pagrindinių kelionės į šį kraštą tikslų. Savanoriavimui skyrėm dvi savaites, o kitas dvi tiesiog ilsėjomės sostinėje Katmandu ir gražiausiame Nepalo mieste – Pokaroj. Šį kartą duosim patarimų, kaip nuo ko pradėt norint savanoriauti Azijoj, papasakosim, kaip radom vietą savanorystei ir kokių nuotykių patyrėm. Tikiuosi mūsų patarimai padės ne tik turiningai praleisti laiką, bet ir sutaupyti nemažai pinigų. Savanorystė Nepale už nakvynę ir maistą – puikus būdas susipažinti su šalim, neišleidžiant beprotiškų sumų.

KODĖL VERTA SAVANORIAUTI?

Priežastys, kodėl vis daugiau žmonių nori tapt savanoriais labai įvairios. Mums pagrindinė priežastis buvo ribotas kelionės biudžetas. Nepalas –  devinta mūsų kelionėje per Europą ir Aziją aplankyta šalis. Devynios šalys tai tik lašas jūroj, palyginus, kiek dar lik. Biudžeto paskirstymas bei taupymas visais įmanomais būdais mūsų kelionėse būtinas. Savanorystė Nepale ar kitose šalyse daugeliu atvejų gali būti pats pigiausias būdas susipažinti su šalies kultūra, pagyventi su tų kraštų žmonėmis turistų mažai lankomose vietovėse, mainais už savo pagalbą gaunant maisto, stogą virš galvos ir neužmirštamų akimirkų.

Taip pat savanorystė padeda pagerint anglų kalbos žinias, tobulinti bendravimo su žmonėmis įgūdžius ir suteikia darbo patirties, kuri gali praversti ateityje. Taip pat tai gali būti dvasinė atgaiva sielai nuo nuolatinio skubėjimo ir kasdienio streso.

Savanoriaudami kaip mat susirasit naujų draugų. Mes patys gyvendami mokytojo Taros namuose, viename atokiame Nepalo kaime, susipažinom su dviem šauniais keliautojais iš Prancūzijos ir vienu iš Čekijos Respublikos. Čekas ketino praleisti Nepale net kelis mėnesius, o paskui keliauti į Indiją.

KAIP RASTI VIETĄ SAVANORYSTEI NEPALE?

  • WWOOF Nepal – internetinė svetainė skirta savanoriams ieškantiems savanorystės vietos Nepale. Pliusai: šeimininkai niekada neprašys atsilygint pinigais už suteiktą maistą ir nakvynę bei už pačią galimybę savanoriauti, o tai gana dažnas reiškinys. Tai griežtai draudžia WWOOF taisyklės. Savanoriausit ekologiškuose ūkiuose, ar kitose su ekologišku ūkininkavimu susijusiose įstaigose, pavyzdžiui mokyklose. Minusai: turit sumokėt metinį naudojimosi WWOOF programa mokestį. Jei ketinat savanoriauti Nepale vienas – 45 USD, o jei su draugu – 55 USD už dviejų žmonių narystę. Tik sumokėję mokestį galėsite matyt svetainėje aprašytų ūkininkų kontaktus, o nuvykę į savanoriavimo vietą, turėsit parodyti jiems savo unikalų WWOOF nario kodą. Nepatikus vienai galima be jokių problemų išvykti kitur. Norėdami savanoriaut ekologiškuose ūkiuose kitose Azijos šalyse įveskit į Google „WWOOF“ ir tos šalies pavadinimą. Sąlygos kitų šalių WWOOF puslapiuose gali skirtis.
  • HelpX.net – kita populiari interneto svetainė, kurioj galit rast pačių įvairiausių skelbimų, pagal tai, kas jus domina: savanorystė Nepale ar kitoj šaly žemės ūkyje, mokykloje, vaikų namuose ir t.t. HelpX.net naudojosi ir mūsų bičiuliai Aleksas ir Džiuljeta iš Prancūzijos bei čekas Honza. Kartu su jais savanoriavom Taros ūkyje, parduotuvėj ir mokykloj Shukranagar miestelyje, Čitvano rajone. Didžiausias minusas tas, kad skelbimų autoriai neretai nori atlygio už tai, kad jus priima į savo ūkį ar kitą įstaigą. Apie tai informacijos turit ieškot kiekvienam
  • Tara Adhikari  – Šukranagaro (Shukranagar) mokyklos matematikos mokytojas, nedidelio ekologiško ūkio savininkas. Su Tara susisiekėm per WWOOF programą, bet jūs galit parašyt jam tiesiogiai Facebook’e. Taip išvengsit WWOOF ar HelpX mokesčių. Taros žmona prižiūri šeimai priklausančią nedidelę parduotuvėlę Šukranagaro centre. Jų sūnus Ananda ir dukra Akriti tiesiog nepaprasti. Ananda puikiai kalba angliškai nuo 7 metų.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais