PERSEPOLIS – PERSIJOS IMPERIJOS SOSTINĖ

Persepolis pradėtas statyti 518 m. pr. Kr. karaliaus Darijaus Didžiojo. Tas pats Darijus Didysis po kelių metų perkėlė sostinę iš Pasargadų į Persepolį. Tais laikais patys persai miestą vadino Parsa – persų miestu. Graikiškai – Perses Polis. Pigiausias būdas iš Širazo nuvykti į Persepolį – pusę kelio važiuoti autobusu, o kitą pusę pakeleivingais automobiliais ar taksi. Kadangi Persepolis nemažas stengėmės atvykt kuo anksčiau, kad galėtume jame praleisti kuo daugiau laiko. Trumpa video ekskursija po Persepolio griūvėsius iš Invisus Mundi kelionių video dienoraščio.

Nesusipratimas

Prieš sėdant į automobilį taksi vairuotojas paprašė už kelionę 100000 rialų (3 eurai). Parodėm kišenėj turėtus 50000 Irano rialų ir pasakėm, kad tik tiek teturim, o vairuotojas palinksėjo. Prasidėjus kelionei šis pareiškė, kad 50000 yra kaina vienam žmogui, o mes atsakėm, kad susitarimas buvo aiškus – 50000 rialų už abu. Visą kelią vyko derybos nors kaina buvo sutarta iš anksto.

Kelionė baigėsi prie Persepolio bilietų kasų. Vairuotojas pasikvietė į pagalbą draugą, gerai kalbantį angliškai. Šiam paaiškinom situaciją, o jis tik atsiprašė už nesusipratimą ir pridūrė „bet jūs juk džentelmenas…“. Nenorėjom gadinti gražios dienos ir žmogui sumokėjom kiek šis prašė.