• Tailando karalius. Kelionė į Chiang Mai


   

  Chiang Mai traukinių stotis

  Po 13 valandų kelionės 3 klasės vagone sėdimose vietose atvykom į Chiang Mai Tailando šiaurėje.

  Miręs Tailando karalius

  Tailando karalius Bhumibolas Adulyadejas po ilgos ligos mirė š.m. spalio mėnesį. 88 metų Tailando karalius Bh. Adulyadejas buvo ilgiausiai valdantis monarchas pasaulyje. Šalyje tebevyksta gedulas, todėl dauguma žmonių dėvi juodus rūbus, o kiekvienoje gatvėje ir įstaigose išdėstyti Tailando karaliaus paveikslai ir plakatai.

  Tailando karaliaus paveikslas

  Mirus Tailando karaliui jo paveikslai ir plakatai iškabinti kiekvienoje gatvėje

  Tailando himtas transliuojamas tuo pačiu metu ver radiją ir televiziją du kartus per dieną. Kai skamba himtas tiek gatvėse tiek įstaigose žmonės sustoja pagerbti tautiškos giesmės. Dažniausiai sustoja ir tokie keliautojai kaip mes, bet porą kartų teko matyti, kaip turistai pėdindami gatve ir įbedę žvilgsnius į išmaniųjų telefonų ekranus nepastebėdavo kas aplinkui vyksta ir tiesiog išvinguriuodavo tarp gatvėje sustingusių žmonių. Iš pradžių manėm, kad himtas transliuojamas mirusiam karaliui pagerbti, bet po kurio laiko kiti keliautojai kelyje praleidę dvigubai daugiau laiko nei mes užsiminė, kad himnas skambėdavo ir prieš mirštant Tailando karaliui.

  Tailando karalius. Plakatas pluduriuojantis upėje

  Tailando karaliaus nuotrauka plūduriuojanti kanale, juosiančiame Chiang Mai centrą.

  Chiang Mai festivalis

  Chiang Mai gatvės Tailande festivalio išvakarėse

  Tik atvykę sužinojom, kad Chiang Mai gyventojai ruošiasi dviejų dienų festivaliui.

  Vykdami į Chiang Mai nežinojom, kad dvi dienas vyks Chiang Mai festivalis. Visi viešbučiai ir svečių namai perpildyti, o kainos pasak vietinių gerokai pakilusios.

  Jei kainos tikrai buvo pakilusios, tuomet įdomu kokios jos buvo iki festivalio, nes ir Chiang Maifestivalio metu beveik viskas ką matėme mugėje miesto gatvėse buvo „už pusdykę“. Padarėm išvadą: jei neturi pinigų atostogoms Palangoje – vyk į Tailandą.

  Senas žmogus darosi asmenukę Chiang Mai festivalio koncerte.

  Chiang Mai festivalis. Nuotrauka daryta prieš prasidedant festivalio atidarymo koncertui. Tailande asmenukes mėgsta darytis visų amžiaus grupių žmonės 🙂

  Chiang Mai zoologijos sodas

  Drambliai

  63-pasijodinejimas-drambliais-chiang-mai-zoologijos-sode

  Chiang Mai zoologijos sodas suteikia galimybę už tam tikrą kainą pajodinėti drambliu. Nuotraukoje dramblių prižiūrėtojas tvirtina balną. Drambliai klauso prižiūrėtojų komandų, tokių kaip „eik atgal“, „eik į priekį“, „sėsk“ ir panašiai.

   

  65-kamile-su-drambliu

  Kamilė ir jos bičiulis Chiang Mai zoologijos sode.

   

  64-dramblys-praso-maisto

  Prie dramblių aptvaro buvo padėtos pintinėlės su bananais. Sumokėjus už pintinėlę bananų pusę euro buvo galima paaitinti drambliuką. Jokio darbuotojo surenkančio pinigus nebuvo. Pinigus žmonės metė į tam skirtą dėžutę. Su Kamile juokavom, kad kaikuriose šalyse neliktų ant stalo nei pinigų nei bananų, o drambliai būtų alkani.

   

  52-dramblys-chiang-mai-zoologijos-sode-atejome-pesti

  Nenorėčiau tokio supykdyti (aš apie dramblį)…

   

  51-dramblys-chiang-mai-zoologijos-sode

  Azijiniai drambliai skiriasi nuo Afrikinių. Azijiniai mažesni, turi ne tokias dideles ausis ir šiek tiek kitokią galvos formą, bet vistiek tai įspūdingi gyvūnai.

  Begemotai (Hipopotamai)

  Begemotai

  Begemotai vieni agresyviausių gyvūnų žemėje. Afrikoje begemotai nužudo daugiau žmonių nei liūtai, leopardai ar buivolai. Kova tarp dviejų suaugusių patinų dažniausiai baigiasi vieno iš jų mirtimi.

   

  Begemoto iltys

  Begemoto iltys juodojoje rinkoje vertingesnės nei dramblio kaulas. Turbūt vargšui skaudėjo gomurį kai kalėsi dantukai… ;

   

  Kelionių blogas. Tautvydas fotografuoja begemotą

  Suaugusio begemoto oda net 3,5 cm. storio. Begemotai (Hipopotamai) neprakaituoja; Nuo saulės juos apsaugo iš odos išsiskirianti pigmentas, veikiantis kaip kremas nuo saulės. Didžiąją dalį laiko jie praleidžia vandenyje ir tik naktį išeina į krantą maitintis (begemotai yra žoliaėdžiai).

  Kiti gyvūnai

  Karvės ėda šieną

  Vienos gražiausių karvučių, kokias teko matyt. Taip ir norėjosi parsivežt kokią į Lietuvą „veislei“…

   

  Liutė Chiangmajaus zoologijos sodas

  Katytė…

   

  Lapės aptvare

  Mažiausios lapės pasaulyje

   

  Pelės ir žiurkės narve

  Smulkių plėšrūnų maistas (panašu dar šviežias…

  Kelionė autostopu per Malaiziją

  Tai tiek tų nuotykių iš Tailando. Tai labai moderni šalis, prifarširuota turistų. Naujų draugų lyg ir nesusiradom ir nebuvom niekam įdomūs kaip Nepale. Tokių benamių kaip mes Tailande šimtai jei ne tūkstančiai kiekviename mieste. Kas keliauja aplink pasaulį, o kas šiaip pasifotografuot atvažiavę… 🙂

  Sekanti kelionės dalis – kelionė autostopu per Malaiziją į mažytį, bet turtingą Singapūrą. Laukit naujienų…

  Malaizijos Musulmonai. Kelionė aplink pasaulį

  Akimirka iš kelionės autostopu per Malaiziją. Šis šaunus žmogus su žmona pamatęs du keliautojus apsisuko ir pavežė mus 35 kilometrus į priešingą pusę, nei jam pačiam reikėjo. Sayedas ir pats keliautojas, išmaišęs visą Europą. Šiuo metu jis dirba tarptautinėje įmonėje, todėl dažnai vyksta darbo reikalais į Vokietiją. Tą dieną suėjo 24 metai, kai jie vedę.

   

   

  Komentarai
Comments are closed.