KELIONĖ Į ČIANGMAJŲ

Čiangmajus – miestas Tailando šiaurėje, sulaukiantis 2 milijonų turistų per metus. Kas traukia visus šiuos žmones? Turbūt 300 Čiangmajaus apskrityje esančių šventyklų, galimybė pajodinėti drambliais ar pažaist su mažais tigriukais. Taip pat miestas garsėja mažomis kainomis, taigi puikiai tinka taupiems keliautojams.

Iš Ajutaja į Čiangmajų apie 610 km. važiavom traukiniu, trečiąja klase. Kelionė truko apie 12 valandų. Vietiniai atrodė nustebę matydami vagone vakariečius. Turistai dažniausiai keliauja 1 klasės, taip vadinamuose, miegamuosiuose vagonuose. Kelionės kaina tokiame vagone kelis kartus didesnė. Kol Ajutaja traukinių stoty laukėm traukinio, Kamilė patyrė nemalonų nuotykį. Tai aprašyta „Muštynės traukinių stotyje. Kamilės kelionių dienoraštis„.

KODĖL AUTOBUSU GERIAU NEKELIAUT?

Alternatyva traukiniui – kelionė autobusu, bet yra keli niuansai. Pagrindinis – dažnos vagystės iš kuprinių. Sakoma, kad kartais žmogus įleidžiamas į bagažo skyrių ir kuičiasi po kuprines net kelias valandas. Kažko pasigedęs gali piktintis į valias – niekam neįdomu ir savo turto turbūt neatgausi. Po gero mėnesio nuo kelionės į Čiangmajų, kai lankėmės Singapūre pas vieną lietuvių šeimą, lietuvaitė Gerda pasakojo, kaip keliaudami po Tailandą autobusu, dėjo į skyrius raštelius, jog viskas yra suskaičiuota ir vagys tikrai bus sugauti.

ČIANGMAJAUS FESTIVALIS

Vykdami į Tailando šiaurės sostine pravadžiuojamą miestą, dar nežinojom, kad dvi dienas vyks Čiangmajaus festivalis. Visi viešbučiai ir svečių namai perpildyti, o kainos, pasak vietinių, gerokai pakilusios. Įdomu kokios buvo iki festivalio, nes ir beveik viskas ką matėm miesto mugėj buvo „už pusdykę“. Padarėm išvadą: jei neturi pinigų atostogoms Palangoje – vyk į Čiangmajų.

Lankėmės festivalio koncerte. Trumpą jo išrauką, su tradiciniais tailandietiškais šokiais, galit pamatyti Kamilės sukurtame filmuke. Prieš prasidedant renginiui neatsistebėjom, kokios čia populiarios išmaniosios technologijos. Rodos seneliukas geriau neturės vaikščiojimo lazdelės, bet būtinai pasiims asmenukių lazdą.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE ČIANGMAJŲ:

  • Čiangmajus įkurtas 1296 m.
  • Kadaise Čiangmajus buvo buvo Lanatajų karalystės sostinė.
  • 1774 m. miestas tapo Siamo karalystės dalimi (dabartinis Tailandas).
  • Vietoje, vadinamoje tigų karalyste (angl. tiger kingdom) galit paglostyt ar nusifotorgrafuot su mažais tigriukais ar dideliais suaugusiais tigrais. Daug kam lankymasis ten atrodo neetiškas, nes laukiniai žvėrys laikomi nelaisvėje, siekiant uždirbt iš turistų papildomą dolerį.

KĄ SUŽINOJOM APIE TAILANDO KARALIŲ?

Tailando karalius Bhumibolas Adulyadejas po ilgos ligos mirė 2016m. spalio mėnesį. 88 metų karalius buvo ilgiausiai valdantis monarchas pasaulyje. Mums lankantis Tailande dar vyko gedulas, todėl dauguma žmonių dėvėjo juodus rūbus, o kiekvienoje gatvėje ir įstaigose buvo išdėstyti mirusio Tailando karaliaus paveikslai ir plakatai.

Tailando himtas buvo transliuojamas tuo pačiu metu per radiją ir televiziją, du kartus per dieną. Kai skamba himtas tiek gatvėse tiek įstaigose žmonės sustoja pagerbti tautiškos giesmės. Dažniausiai sustoja ir tokie keliautojai kaip mes, bet porą kartų teko matyt, kaip turistai pėdindami gatve ir įbedę žvilgsnius į išmaniųjų telefonų ekranus nepastebėdavo, kas vyksta aplinkui ir tiesiog išvinguriuodavo, tarp gatvėje sustingusių žmonių. Iš pradžių manėm, kad himtas transliuojamas mirusiam karaliui pagerbti, bet po kurio laiko kiti keliautojai kelyje praleidę dvigubai daugiau laiko nei mes užsiminė, kad himnas skambėdavo ir prieš mirštant monarchui.

Įdomu tai, kad Tailande griežtai draudžiama neigiamai kalbėti apie karališkąją šeimą. Už tai galima ilgam atsisėsti į kalėjimą. Dėl šios priežasties vietiniai arba liaupsina mirusį karalių ir jo šeimą arba vengia kalbėt apie juos.

ČIANGMAJAUS ZOOLOGIJOS SODAS

Čiangmajaus zoologijos sodas įkurtas 1977 m. Šiuo metu jis išsidėstęs 81 hektaro plote. Tuo metu Lietuvos zoologijos sodas užima vos 16,66 ha. Gyvena čia apie 400 skirtingų rūšių gyvūnai. Labiausiai traukė iš arti pamatyt dramblius ir tigrus, bet nenumanėm, kad vieni iš labiausiai patikusių žvėrių bus begemotai. Apie tai netrukus…

4,5 TONOS SVERIANTYS DRAMBLIAI

Už tam tikrą mokestį, Čiangmajaus zoologijos sode, galima pajodinėt drambliu. Šie 4,5 tonos sveriantys galiūnai klauso prižiūrėtojų komandų „eik atgal“, „eik į priekį“, „sėsk“ ir panašiai. Baisu ir pagalvot ką turi iškęst šie milžinai, kol yra išmokomi tokio paklusnumo. Azijiniai drambliai gali užaugt net iki 3,5 m. ūgio ir sverti 5 tonas. Mūsų matytų drambliukų protėviai matyt nelaisvėj gyvena nuo seno ir visą tą laiką padedažmonėms. Laukinių Azijinių dramblių išlikę Indijoj, Sumatros saloje ir dar poroj vietų.

Prie dramblių aptvaro saulėje kaito pintinėlės su bananais. Sumokėjus už pintinėlę bananų pusę euro buvo galima pamaitint drambliuką. Jokio darbuotojo surenkančio pinigus nebuvo. Juos žmonės metė į tam tikrą dėžutę. Su Kamile juokavom, kad kaikuriose šalyse neliktų ant stalo nei pinigų nei bananų, o drambliai būtų alkani. P.S. Nenorėčiau supykdyt to dešinėje (aš apie dramblį)…

KO NIEKADA NEDARO BEGEMOTAI?

Begemotai dar kartais vadinami hipopotamais. Pasirodo šie žvėrys vieni agresyviausių gyvūnų žemėje. Afrikoj begemotai nužudo daugiau žmonių nei liūtai, leopardai ar buivolai. Kova tarp dviejų suaugusių patinų dažniausiai baigiasi vieno iš jų mirtimi. Begemoto iltys juodojoj rinkoje vertingesnės ir už dramblio kaulą. Turbūt vargšam skauda gomurį, kai kalasi dantukai.

Suaugusio begemoto oda būna net 3,5 cm. storio. Jie niekada neprakaituoja. Nuo saulės juos apsaugo iš odos išsiskiriantis pigmentas, veikiantis kaip kremas nuo saulės. Didžiąją dalį laiko dičkiai  praleidžia vandenyje ir tik naktį išeina į krantą maitintis. Kadangi tigrų pamatyt nepavyko, begemotai be abejonės buvo vieni įdomiausių gyvūnų visame sode.

ČIANGMAJAUS SENAMIESTIS

Čiangmajaus senamiestis iš keturių pusių juosiamas kanalo. Kadaise kanalas atliko gynybinę funkciją, taigi maudytis jame nepatariama – gilu. Dešimtys auksu tviskančių budistų šventyklų džiugino akį, bet kažko trūko. Ištisus kilometrus nusidriekusios gatvės turgavietės stebino mažomis kainomis. Turistų rojus. Pasivaikščioti smagu ir įdomu, bet kartu nyku – jokio ryšio su vietiniais. Minioje tarp kitų atvykėlių Čiangmajaus gyventojams buvom tik dar vienas būdas pasipelnyti. Kviečiu pažiūrėti trumpą vienos keliautojos filmuką „20 dalykų, kuriuos galima daryti Čiangmajuje. Tailando kelionių vadovas„.

NAUJA ŠALIS – NAUJI NUOTYKIAI. AUTOSTOPU PER MALAIZIJĄ

Po poros dienų Čiangmajuje aplankėm dar porą miestelių, bet kasdien vis labiau supratom – tokios vietos ir toks keliavimo būdas ne mums. Peržengę Tailando – Malaizijos pasienį ir vėl ištiesėm nykščius. Per Malaiziją keliavom autostopu. Kurį laiką gyvenom su vietine šeima atokiam Malaizijos kaime. Sostinėj Kvala Lumpure apsistojom pas vieną studentą iš afrikos. Port Diksono paplūdimyje mūsų palapinės vos neapsėmė potvynis. Apie šiuos ir kitus nuotykius skaitykit kitame mūsų kelionių blogo įraše „Autostopu per Malaiziją. Kelionė į Kvala Lumpūrą„.

Akimirka iš kelionės autostopu per Malaiziją. Šis šaunus žmogus su žmona pamatęs du keliautojus apsisuko ir pavežė mus 35 kilometrus į priešingą pusę, nei jam pačiam reikėjo. Sayedas ir pats keliautojas, išmaišęs visą Europą. Šiuo metu jis dirba tarptautinėje įmonėje, todėl dažnai darbo reikalais vyksta į Vokietiją. Tą dieną suėjo 24 metai, kai jie vedę. Įdomiausia tai, kad pasidaryt asmenukę sugalvojo Sayedo žmona.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE TAILANDĄ:

  • Tailandas iki 1949m.  buvo vadinamas Siamo karalyste. Siamo katės kilusios iš dabartinio Tailando. Ten jos vadinamos “Wichian Mat”. Tai reiškia – mėnulio deimantas.
  • Tailando karalius Rama IX , valdė šalį 1946–2016 m. Jo tikras vardas, Bhumibol Adulyadej, reiškia „tvirtumas šaliai, nepalyginama jėga“.
  • Naujuoju karaliumi tapo vienintelis jo sūnus Maha Vajiralongkorn.
  • Pasaulinio garso golfo žaidėjo Tiger Woods mama yra tailandietė.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais