VANG VIENGAS – LAOSO PRAMOGŲ SOSTINĖ

Vang Viengas – miestas 185km. į pietus nuo Luang Prabango arba 160km. į šiaurę nuo Laoso sostinės Vientiano. Kadaise Vang Viengas tarnavo kaip tarpinė stotelė tarp šių dviejų miestų, o šiais laikais, tai keliautojų mėgstama poilsio vieta, savotiška Laoso pramogų sostine. Tiesa, ne visiems vien pailsėti rūpi. Vang Viengas garsėja audringais vakarėliais, nebrangiu laosietišku „Beer Lao“ alumi ir galimybe pasiplaukiot Mekongo upe kanoja ar paprasčiausia padanga.

„CHILL LAO“ JAUNIMO HOSTELIS

Pirmąją naktį nakvojom „Chill Lao“ hostely. Nakvynės kaina vienam asmeniui vienai nakčiai 16 vietų bendrabučio tipo kambaryje – 4 USD. Į kainą įeina rimti pusryčiai. Plovo su duona valgyt ir arbatos gert gali kiek širdis geidžia, o tuomet dar galima užsisakyt vieną iš kelių patiekalų: blynų su bananais, kiaušinienės ir t.t. Kiekvieną naktį vyksta vakarėlis, kurio metu yra galimybė, papildomai sumokėjus tris dolerius, gaut leidimą neribotam alkoholio vartojimui, kiek širdis geidžia ir kūnas atlaiko.

KĄ VEIKTI VANG VIENGE?

PASIVAŽINĖJIMAIS DVIRAČIAIS UŽ 1$ PER DIENĄ

Gražių vietų Vang Viengo apylinkėse pėsčias neaplankysi. Kriokliai, lagūnos ir milžiniškos olos išsidėsčiusios 15 kilometrų spinduliu. Kai kurie samdosi privatų tuktuką, kiti – nuomojasi motorolerius ar mažos galios motociklus. Mes motociklą išsinuomot ketinom ateity, lankydamiesi vietoj vadinamoj „4 tūkstančiai salų“, todėl šį kartą pasirinkom ekonomiškesnį variantą – dviračius. Dviračių nuoma kainavo po dolerį už dviratį. Kokia kaina tokie ir dviračiai, todėl nusprendėm aplankyt arčiau esančias Tham Phu olą ir Mėlynąją lagūną. Tikimės toliau esančias įžymybes aplankyt ateity.

THAM PHU KHAM OLA

Už įėjimą į Tham Phu Kham olą mokėt nereikia. Prie laiptų, vedančių olos link, stovi moteris, visiems siūlanti samdyt ją kaip gidę. Atsisakiusius gąsdina, kad šie neras kelio atgal jei neišsinuomos „šachtininko žibintuvėlio“ keliui pasišviest. Nei gidą samdėm, nei žibintuvėlį nuomavomės, bet nepražuvom. Kad patektume į olą, stačiom pakopom kopėm 15 minučių. Įlindus pro siaurą įėjimą, atsivėrė stebinantys vaizdai. Didžiulėj oloj galėtum bent kelis daugiaaukščius namus sustalpint. Visa ola sudaryta tarytum iš atskirų kambarių. Pačioj pirmoj – budistų šventyklėlė.

MĖLYNOJI LAGŪNA

Tiesa ta, kad jokios magijos ten nėra. Vanduo gražus, bet žmonių per daug. Triukšmas toks, kad sunku girdėt savo mintis. Teko girdėti, kad norintys pasimaudyt lagūnoje, tame regione gali rast ir geresnių vietų. Tik važiuoti iki jų tektų ilgokai. Nepaisant visko, mėlynoji lagūna yra viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų visame Vang Viengo rajone.

PASIVAIKŠČIOJIMAS PO VANG VIENGO APYLINKES

Dviračiai „po dolerį“ itin skaudino sėdimąją. Sekančią dieną pagalbine technika nesinaudojom. Likusias neapžiūrėtas vietas apvaikščiojom pėsti.

KUR VANG VIENGE PASISTATYT PALAPINĘ?

Klausimas, kur Vang Vienge būtų galima pasistatyt palapinę nedavė ramybės porą dienų. Visai atsitiktinai aptikom jaukią vietelę, vadinamą „Riverside Garden Bungalows“. Moterytės siūlė už du eurus per naktį nakvot jų išduotoj palapinėj. Kadangi turėjom nuosavą, o trūko tik pievos lopinėlio, pastarąjį išsinuomavom už 1 eurą per parą. Po „Chill Lao“ jaunimo hostelio, „Riverside Garden“ atrodė it rojaus kampelis. Būreliai jaunimo vakarais rinkosi į smagias kompanijas ir lingavo prie laužų, skambant gitaros muzikai.

Kad jaunimas į Vang Viengą važiuoja šimtais prieš atvykdami net nenutuokėm. Prieš porą metų valdžia uždarė, kai kuriuos vakarėlių centrus, kai siautėjančios girtos ir „žolytės“ dūmelį įsisavinusios minios tapo nevaldomos. Didelė dalis pašėlusio jaunimo persikėlė į Don Detą – vieną iš „4 tūkstančių salų“ esančių Laoso pietuose, prie sienos su Kambodža. Don Det saloj ateityje apsilankyti ketinome ir mes. Apie tai papasakosim netolimoj ateity.

ŽMOGUS NUSPRENDĖ KELIAUT VISĄ LIKUSĮ GYVENIMĄ

Kaimynų stovyklaujančių su palapinėmis turėjom bent šešias poras ir vienišą prancūzą. Prancūzas užmatė, kaip bandėm patys save nusifotografuot ir kaip džentelmenui pridera, pasiūlė savo pagalbą. Užsimezgus pokalbiui paaiškėjo, kad keliautojas iš Prancūzijos ten apsistojęs jau bent keletą dienų. Pasirodo, prieš porą savaičių jis ėmė ir nusprendė, kad keliaus visą likusį gyvenimą, susikrovė kuprinę ir atvyko į Laosą. Klausiat kaipgi jis ketina išsimaitint keliaudamas? Ogi rodys triukus ant lyno. Keliaujančių artistų buvom sutikę ir anksčiau, bet pasiryžusį keliaut visą matėm pirmą.

NESUBALANSUOTOS MITYBOS ŽALA

Nors Laosas ir Vietnamas garsėja kaip vienos pigiausių šalių pasaulyje, tiek ten tiek ten pinigų išleidom nemažai. Maistui sutaupyti net ir Australijoj buvo lengviau. Taip – restorane valgyti pigiau nei Lietuvoj, bet juk būdami Lietuvoj kasdien restorane nevalgom – gaminamės patys, o gamintis Laose brangoka. Beveik viską išskyrus ryžius jie importuoja. Sostinėj Vientiane įsigijom kelis balionėlius dujų, bet naudojom jas tik arbataivirt.

Jei Luang Prabange maitinomės sumuštiniais su vištiena, tai Vang Vienge į trasą ėjo blynai su bananais. Blynai su bananais ir kondensuotu pienu, blynai su bananais ir medumi, su bananais ir riešutų svietu, su bananais ir kokoso drožlėmis ir taip toliau. Daug angliavandenių ir jokių baltymų. Būtent Laose pajutom pirmuosius sveikatos sutrikimus, daugiausiai susijusius su nesubalansuota mityba ir nepastoviu poilsiu. Viskas žinoma taupumo sumetimais, bet skūpumas ateity turėjo stiprių pasekmių. Labiausiai kentėjo Kamilės organizmas. Nusprendėm, kad laikas baigt žaidimus su likimu ir būtent nuo apsilankymo Vang Vienge pakeitėm dietą. Mažiau miltų, daugiau daržovių ir mėsos. Sostinėj Vientiane „Prancūzų medicinos klinikoj“ Kamilė sveikatą pasitikrino pas gydytojus, o Vietname investavom į vitaminus. Taupyt sveikatos sąskaita nevalia. Už padarinius mokėti tenka dvigubai.

KELIAUJAM Į SOSTINĘ

Tai tiek trumpai apie Vang Viengą. Kitą kartą papasakosim, kaip autostopu keliavom į Laoso pietus, ką nuveikėm sostinėje Vientiane ir kokių neįtikėtinų išlaidų turėjom. Jei ne jos – dar vieną šalį būtume aplankę. Apie tai skaitykit „Laosas – labiausiai kada nors subombarduota šalis pasaulyje„.

SEKITE TAUTVYDĄ

KATEGORIJOS

SEKITE MUS

Share This

Dalintis

Dalintis straipsniu su draugais