• Vang Viengas – Laoso pramogų sostinė


  Vang Viengas

  Vang Viengas – miestas, esantis 185km. į pietus nuo Luang Prabango arba 160km. į šiaurę nuo Laoso sostinės Vientiano (Vientiane). Kadaise Vang Viengas tarnavo kaip tarpinė stotelė tarp šių dviejų miestų, o šiais laikais, tai keliautojų mėgstama poilsio vieta. Tiesa, ne visiems rūpi pailsėti. Taip pat Vang Viengas garsėja audringais vakarėliais, nebrangiu Laosietišku (Beer Lao) alumi ir galimybe pasiplaukioti Mekongo upe kanoja ar paprasčiausia padanga.

  Vang Vieng

  Atvykstame į Vang Viengą – miestą garsėjantį audringais vakarėliais ir alkoholiu įeinančiu į nakvynės kainą.

  Pirmąją naktį nakvojom „Chill Lao“ hostelyje. Nakvynės kaina vienam asmeniui vienai nakčiai 16 vietų bendrabučio tipo kambaryje – apie 4 USD. Tiesa į kainą įeina rimti pusryčiai. Plovo su duona valgyti ir arbatos ar kavos gerti galima kiek širdis geidžia, o tuomet dar galima užsisakyti vieną iš kelių galimų patiekalų: blynų su bananais, kiaušinienės ir t.t. Kiekvieną naktį vyksta vakarėlis, kurio metu yra galimybė papildomai sumokėjus tris dolerius gauti leidimą neribotam alkoholio vartojimui kiek širdis geidžia ir kūnas atlaiko.

  Budistų šventykla Vang Vieng

  Budistų šventyklų Vang Vienge netrūksta, kaip ir kituose Laoso miestuose. Vieną aptikom ir pakeliui į bendrabutį.

  Pirmas darbas – rasti vietą palapinei kitoms naktims. Pasidėję daiktus išėjom tyrinėt apylinkių. Tą dieną tinkamos vietos taip ir neradom, nes sutemo labai greit, bet pamatėm gražių vietų, sutikom porą šaunių keliautojų.

  Mekongo upė. Kelionė į Laosą

  Kamilė prie Mekongo upės. Kitoje Mekongo pusėje matyti vasarnamiai, nuomojami atvykėliams.

  Vaisių turgavietėje atsitiktinai susipažinom su garbaus amžiaus australų porele iš Melburno. Vieni pozityviausių žmonių sutiktų per pastaruosius mėnesius. Šypsenos nuo ausies iki ausies. :D, o ir istorijos jų įdomios. Pasak jų, vaikai jau savarankiški – metas daugiau laiko skirti sau. Keliauja jie daug, o į Laosą atvyko pamatyti „Plain of Jars“ – vietos nusėtos tūkstančiais akmeninių ąsočių. Manoma, kad pirmieji ąsočiai ten atsirado 500 metų prieš Kristų. Veikiausiai naudojami jie buvo laidojimo apeigoms.

  Plain of Jars

  Nuotrauka iš http://www.traveller.com.au. „Plain of Jars“.

  Pasivažinėjimas dviračiais

  Visų gražių vietų Vang Viengo apylinkėse pėsčias neaplankysi. Kriokliai, lagūnos ir olos išsidėsčiusios 15 kilometrų spinduliu. Kai kurie samdosi privatų „tuk tuką“, kiti – nuomojasi motorolerius ar mažos galios motociklus. Mes nuomotis motociklą ketinom ateityje, lankydamiesi vietoje vadinamoje „4 tūkstančiai salų“, todėl šį kartą pasirinkom ekonomiškesnį variantą – dviračius.

  Pasivažinėjimas išsinuomotais dviračiais Vang Vieng

  Dviračių nuoma kainavo po dolerį už dviratį visai dienai. Kokia kaina tokie ir dviračiai, todėl aplankyti nusprendėm arčiau esančią Tham Phu olą ir „Mėlynąją lagūną“.

  Laoso kelias

  Nuo Vang Vieng iki Tham Phu – septyni kilometrai.

  Pasijodinėjimas drambliais Laose

  Pakeliui pamatėm tokį vaizdą… Norintys už tam tikrą kainą gali pajodinėti drambliu.

  Tham Phu ola

  Už įėjimą į Tham Phu Kham atskirai mokėti nereikia, bet prie laiptų vedančių link olos stovinti moteris visiems siūlo samdyti gidą, o tuos kurie atsisako gąsdina, kad šie neras kelio atgal jei nesinuomos iš jos „šachtininko žibinto“ keliui pasišviesti. Nei gido samdėm, nei žibintuvėlį nuomavomės ir nepražuvom.

  Kopiame į kalną

  Kad pamatytume Tham Phu olą, laiptais kopėm 15 minučių.

   

  Kamilės Jokšaitės kelionė į Laosą

  Kamilė su lietuviška vėliava Tham Phu Kham oloje. 🙂

   

  Tham Phu Temple

  Budistų maldos vieta Tham Phu Kham oloje.

  Mėlynoji lagūna

  Mėlynoji lagūna yra beveik visuose internete rastuose sąrašuose vietų, kurias būtina aplankyti būnant Vang Vienge. Tiesa ta, kad jokios magijos ten nėra. Vanduo gražus, bet žmonių daug. Triukšmas toks, kad sunku girdėti savo mintis. Teko girdėti, kad norintys pasimaudyti lagūnoje, tame regione gali rasti ir alternatyvių vietų, bet važiuoti tektų tolokai.

  Blue Lagoon

  Mėlynoji lagūna

  Pasivaikščiojimas po Vang Viengo apylinkes

  Dviračiai „po dolerį“ itin skaudino sėdimąją, todėl sekančią dieną jokia pagalbine technika nesinaudojom ir likusias neapžiūrėtas vietas apvaikščiojom pėsti.

  25-dirbami-laukai-laoso-gamta

  26-laosietiskas-jautis-ganykloje

  27-lietuviai-laose

  23-oro-balionas-laoso-kalnuose

  Nakvynė Vang Vienge

  „Chill Lao“ hostelyje, kuriame apsistojom vos atvykę į Vang Viengą, vakarėliai vykdavo kiekvieną naktį. Jaunimas šėlti į Vang Viengą važiuoja šimtais. Šito fakto prieš ten atvykdami nežinojom. Prieš porą metų valdžia uždarė, kai kuriuos vakarėlių centrus, kai siautėjančios girtos ir „žolytės“ dūmelį įsisavinusios minios tapo nevaldomos. Didelė dalis pašėlusio jaunimo persikėlė į Don Detą – vieną iš „4 tūkstančių salų“ esančių Laoso pietuose, prie sienos su Kambodža. Don Det saloje ateityje apsilankyti ketinome ir mes, bet šį kartą norėjosi susirasti ramesnę vietelę Vang Vienge. Atsitiktinai aptikom „Riverside Garden Bungalows„. Moterytės siūlė už du eurus per naktį nakvoti jų palapinėje. Kadangi turėjom nuosavą palapinę, kaina sumažėjo iki euro už naktį.

  camping in vang vieng

  Stovyklavietė „Riverside Garden Bungalows“

  Kaimynų stovyklaujančių su palapinėmis turėjom bent šešias poras +vienišą prancūzą. Prancūzas užmatė, kaip bandėm patys save nusifotografuot ir pasisiūlė padėti. Užsimezgus pokalbiui paaiškėjo, kad vyrukas toje vietoje apsistojęs jau keletą dienų. Pasirodo prieš porą savaičių jis ėmė ir nusprendė, kad keliaus visą likusį gyvenimą ir rodys žmonėms triukus, tuo pačiu metu vaikščiodamas ant lyno. Keliaujančių artistų buvom sutikę ir anksčiau, bet pasiryžusį keliaut visą gyvenimą sutikom pirmąjį.

  Lyno akrobatas Laose

  Keliaujantis lyno akrobatas iš Prancūzijos.

  Maistas Laose

  Nors Laosas ir Vietnamas garsėja kaip „vienos pigiausių“ šalių pasaulyje, tiek ten tiek ten pinigų išleidom daugiausiai. Maistui sutaupyti net ir Australijoj buvo lengviau. Taip – restorane valgyti pigiau nei Lietuvoj, bet juk būdami Lietuvoj kasdien restorane nevalgom – gaminamės patys, o gamintis patiems Laose neapsimoka. Kaip jau minėjau beveik viską išskyrus ryžius jie importuoja. Nuvykę į sostinę Vientianą nusipirkom keturis balionėlius dujų, bet didžiąją dalį jų panaudojom arbatai rytais virti. Kodėl? Nes, kaip jau sakiau, gaminti patiems NEAPSIMOKA. 😀 Jei Luang Prabange maitinomės sumuštiniais su vištiena, tai Vang Vienge „į trasą ėjo“ blynai su bananais. 🙂 Blynai su bananais ir kondensuotu pienu, blynai su bananais ir medumi, su bananais ir riešutų svietu, su bananais ir kokoso drožlėmis it taip toliau… Bent jau žinom, kad angliavandenių suvartojom nepermažai. 😀

  Tai tiek trumpai apie Vang Viengą. Apsilankykit, nesigailėsit. Kitą kartą papasakosim, kaip autostopu keliavom į Laoso pietus, ką nuveikėm sostinėje Vientiane ir kaip tą pačią dieną sugedo ir nešiojamasis kompiuteris ir telefonas, o nusipirkus kitą kompiuterį sugedo ir tas… 😀 Iki. 😉

  P.S. Mūsų kelionę sekite http://facebook.com/invisusmundi, bei http://youtube.com/invisusmundi.

  Keliautojai Tautvydas Šlevas ir Kamilė Jokšaitė

   

  Komentarai
Comments are closed.